Jak wybrać sprzęt ortopedyczny pod okiem specjalisty?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Niezależnie od tego, czy szukasz sprzętu, który ułatwi Ci opiekę nad osobą niepełnosprawną, czy sam wracasz do zdrowia po urazie, zawsze przed zakupem sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego warto skonsultować się z fizjoterapeutą, który dobierze produkt do potrzeb pacjenta, dzięki czemu możesz szybciej wrócić do zdrowia. Asortyment sklepów ortopedycznych jest wyjątkowy – znajdziemy w nich wózki inwalidzkie, balkoniki, kule, materace przeciwodleżynowe, łóżka rehabilitacyjne, ortezy, gorsety czy pasy stabilizujące, poprzez taśmy i rolki wspomagające powrót do zdrowia po urazie/kontuzji, na pieluchomajtkach kończąc. Do takiego sklepu zaglądamy właściwie dopiero wtedy, gdy zmusi nas do tego sytuacja. Nic dziwnego więc, że o sprzedawanych tu produktach zazwyczaj niewiele wiemy. Gdy już pojawimy się w takim sklepie, możemy być zaskoczeni ilością asortymentu.

Jak wybrać sprzęt

Pierwsza wizyta bywa zaskoczeniem

„Do naszego sklepu internetowego trafiają zarówno osoby, które same doznały jakiegoś urazu (np. skręcenia kostki, złamania kości), osoby opiekujące się niepełnosprawnym bliskim czy sportowcy-amatorzy. Wszystkich łączy jedno – początkowo bywają zupełnie zagubieni. Nie wiedzą jak dobrać sprzęt, na co zwrócić uwagę, są zaskoczeni, gdy okazuje się, ze nawet ortezę stawu kolanowego nie jest tak łatwo wybrać, bo należy ją dobrać ze względu na rodzaj uszkodzenia” – tłumaczy Monika Madej, fizjoterapeutka i doradca medyczny Ortopedio.pl – „Krótka rozmowa z nami może bardzo dużo wyjaśnić”.

Szybszy powrót do zdrowia

Dopasowanie sprzętu sprzedawanego w sklepie medycznym do potrzeb konkretnego pacjenta ma ogromne znaczenie. Nie tylko dlatego, że dopasowany produkt to wygoda użytkowania, ale przede wszystkim dlatego, że w przypadku asortymentu rehabilitacyjnego indywidualne dobranie produktów może przełożyć się na szybszy powrót do zdrowia. Dlatego przy wyborze produktów w sklepie medycznym zawsze warto skonsultować się z fizjoterapeutą. Konsultacja pomoże też dobrać sprzęt na miarę potrzeb.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Wózek inwalidzki dopasowuje się nie tylko do masy i wysokości ciała pacjenta. Ważnym aspektem, przekładającym się na wygodę użytkowania, czyli jakość życia, jest szerokość siedziska. W trakcie konsultacji z fizjoterapeutą podczas wyboru wózka ten zapyta nas, czy pacjent będzie używał wózka samodzielnie, czy też potrzebuje pomocy opiekuna. W zależności od możliwości i potrzeb chorego, być może potrzebny jest wózek elektryczny lub specjalny. Ponieważ oferta wózków jest bardzo bogata, taki sprzęt najlepiej dobrać pod konkretnego pacjenta – to tzw. personalizacja sprzętu. Natomiast w przypadku materacy przeciwodleżynowych mamy do wyboru rurowe i bąbelkowe. W celu dobrania takiego produktu do potrzeb chorego, konsultant zapyta nie tylko o gabaryty pacjenta, ale także m.in. o to, czy chory ma już odleżyny.

Zapytaj o refundację

Z konsultacji w sklepie medycznym warto skorzystać także z powodów finansowych. Istnieje przecież możliwość refundacji sprzętu, jednak mało, który pacjent zanim zmusi go sytuacja orientuje się, jak wygląda ten proces. Dziś bez problemu skorzystamy z takiej konsultacji fizjoterapeuty poprzez internet (live chat) lub infolinię. Szukajmy sklepu medycznego, który oferuje darmowe konsultacje i zatrudnia fizjoterapeutów, tak jak to ma miejsce w Ortopdio.pl Ortopedio.pl to internetowy sklep z największą ofertą sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego na polskim rynku.

Źródło: Sklep rehabilitacyjny ortopedio.pl

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Najpopularniejsze w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *