Szukaj
Szukaj

Taping szklenie – opinie i recenzje

Spis treści

Taping to szkolenie online (dostępne na platformie strony masaztkanekglebokich.pl), które składa się z 3 modułów prowadzonych przez trzech różnych specjalistów w tej dziedzinie. Przedstawia podejście do kinesiotapingu oparte na naukowych dowodach. Oznacza to, że kursant zdobywa nie tylko teoretyczną wiedzę, ale również poznaje praktyczne klejenie plastrów, co może następnie przenieść na własną pracę z pacjentem.

Taping szklenie - opinie i recenzje

Taping szkolenie – dla kogo?

Omawiany, 3-modułowy kurs kinesiotapingu bardzo dobrze nadaje się dla fizjoterapeutów i studentów fizjoterapii, którzy pracują (lub chcą pracować w przyszłości) z pacjentami ortopedycznymi, neurologicznymi oraz sportowcami. W praktyce taping może jednak wzbogacać terapię niemal każdej dysfunkcji bez względu na dziedzinę medycyny, do której kwalifikuje się pacjent. Dlatego Taping szkolenie stanowi bazę także dla innych specjalistów, m.in. lekarzy, kosmetologów i masażystów.

Taping szkolenie – opis modułów

Kurs kinesiotapingu składa się z 3 teoretycznych wykładów, przeplatanych filmikami z pracy z taśmami. Są one następujące:

  • I – Gregor Comploi: Zmiany wywołane terapią powięzi. Specjalista przedstawia głównie znaczenie powięzi dla zdrowia i sprawności człowieka. Wyjaśnia, w jaki sposób można ocenić napięcie powięzi oraz przytacza niezwykle ciekawe eksperymenty dotyczące tkanek miękkich. Omawia również własne doświadczenia z pacjentami, co pozwala jeszcze lepiej zgłębić tematykę;
  • II – David Blow: Taping Nerwowo-mięśniowy: metodologia tapingu dekompresyjnego poprawiająca krążenie krwi i dotlenienie tkanek. Specjalista już na początku wykładu prezentuje liczne zdjęcia z aplikacjami tapingu w przypadku różnych problemów zdrowotnych, wyjaśniając ich znaczenie i efekty. Przybliża schorzenia, w przebiegu których taping wykaże niezwykłą skuteczność, a także omawia, na co zwracać szczególną uwagę klejąc aplikacje plastrami do kinesiotapingu. Podawane informacje poparte są badaniami klinicznymi;
  • III – Steve Stahl: RockTape – funkcjonalna metoda tapingu powięziowego. Całe nagranie składa się w większości z filmów przedstawiających techniki i sposoby klejenia taśm w przypadku poszczególnych problemów zdrowotnych, przez co kursant z łatwością będzie mógł przenieść tę wiedzę na praktykę. Na koniec prezentuje również wybrane ćwiczenia, które mogą wspierać leczenie z wykorzystaniem tapingu powięziowego.

Odbywając wszystkie 3 moduły, kursant zyskuje kompleksową wiedzę z zakresu funkcjonowania ludzkiej powięzi oraz znaczenia tapingu w ogólnie pojętej rehabilitacji pacjentów. Dzięki temu może od razu wzbogacać swoją praktykę fizjoterapeutyczną.

Zobacz również: Kody rabatowe (na szkolenia i kursy z fizjoterapii).

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *