Szkolenie Integracja strukturalna to zbiór 9 rozbudowanych modułów prowadzonych przez różnych specjalistów światowej sławy z zakresu omawianej tematyki. Kursanci zyskują nie tylko sporą dawkę wiedzy, ale i dostęp do wszystkich nagrań na czas 365 dni od momentu zakupu. Warto zaznaczyć, że znajomość integracji strukturalnej jest kluczem do sukcesu w pracy z ludzkim ciałem, zarówno w gabinetach lekarzy, jak i fizjoterapeutów czy nawet masażystów. Więcej szczegółowych informacji na temat tego szkolenia znaleźć można na stronie: masaztkanekglebokich.pl/szkolenia/integracja-strukturalna.
Czym jest integracja strukturalna?
Integracja strukturalna jest metodą pracy z ludzkim ciałem, łączącą manipulację tkanki łącznej z reedukacją ruchową. Przyjmuje się, że niezbędnych jest kilkanaście sesji (zwykle 12), aby uzyskać pożądany efekt terapeutyczny, a muszą one odbywać się systematycznie w określonych odstępach czasu. Integracja strukturalna dąży do wydłużenia, rozciągnięcia i zmiękczenia tkanek łącznych w taki sposób, aby uwzględniając zasady biomechaniki i indywidualnie prezentowane przez pacjenta wzorce posturalne, zrównoważyć napięcia układu tensegracyjnego ciała, przywrócić jego optymalne ułożenie w przestrzeni, przywrócić możliwość płynnego ruchu. Innymi słowy, pozwala pozbyć się wad postawy i przywrócić ergonomię ruchu. Pracując w ramach integracji strukturalnej, należy skupiać się głównie na tkankach miękkich, zwłaszcza na powięzi.
Integracja strukturalna – kurs online
Kurs online Integracja strukturalna składa się z następujących części:
- Aleš Urbanczik, Bert Schmitz, Cornelia Studer: “Integracja strukturalna – przekazywanie doświadczenia 3 pokolenia praktyków SI omawiają swoje motywacje do wyboru tego zawodu”;
- Marty Morales: “Tkanka łączna w filozofii Integracji Strukturalnej” oraz “Podstawy koncepcji i rozumowanie w Morales Method of Structural Integration”;
- Daniel Bienenfeld: “Oswoić tygrysa” – uwalnianie emocji z powięzi;
- Daniel Bienenfeld: “Edukacja ruchowa zmieniająca życie”;
- Daniel Bienenfeld: “Integracja Strukturalna”;
- Marius Strydom: “Powieź i percepcja. Wykorzystanie indywidualnej struktury percepcji w terapii łącznotkankowej”;
- Jakub Czaja: “Bodyreading jako klucz do zrozumienia powięzi”;
- Marius Strydom: “Percepcja poprzez powięź”;
- Art Riggs: “Płynna zintegrowana praca z ciałem”.
W nagraniach tych znaleźć można zarówno części teoretyczne, dostarczające wartościową wiedzę, jak i praktyczne, będące realnym zaprezentowaniem wykonywania poszczególnych technik na pacjencie.
Integracja strukturalna – recenzja szkolenia
Szkolenie zostało podzielone na kilka modułów, dzięki czemu zawsze można odnaleźć informacje, które interesują nas najbardziej w danym momencie. Można również wygodnie zatrzymać szkolenie i wrócić do niego wówczas, gdy mamy na to wystarczającą ilość czasu. Dzięki nagraniom można w pełni zrozumieć, czym jest powięź, jak wpływa na wszystkie narządy i tkanki (także te oddalone) oraz jak z nią pracować, aby uzyskać pożądane efekty terapeutyczne. Dodatkowo, niektóre moduły zawierają nagrania rzeczywistej pracy z pacjentem, co można od razu przenieść na własną praktykę w gabinecie. Anglojęzyczni specjaliści są rzetelnie tłumaczeni na język polski, zatem szkolenie online nadaje się dla każdego.
Zobacz również: Kody rabatowe (na szkolenia i kursy z fizjoterapii).