Powięź w ruchu to szkolenie online kierowane przede wszystkim do fizjoterapeutów i trenerów personalnych, ale także do każdego człowieka skupiającego się w swoim życiu na aktywności fizycznej. Powięź jest tkanką włóknistą oplatającą całe ciało, wspierającą położenie i chroniącą wszystkie struktury w jego wnętrzu, m.in. mięśnie, narządy wewnętrzne, układ stawowo-kostny. Ma jednak zdolność do ruchu, a jego utrata skutkuje licznymi zaburzeniami. Więcej szczegółowych informacji na temat tego szkolenia znaleźć można na stronie: masaztkanekglebokich.pl/szkolenia/powiez-w-ruchu.
Powięź w ruchu – kurs online
Kurs ten składa się z 6 niezależnych części:
- Magdalena Nowak: “Wykorzystanie pilatesu w pracy z tkanką łączną”;
- Jarosław Gdak: “Bóle dolnego odcinka pleców w grach zespołowych na przykładzie futbolu amerykańskiego”;
- Tomasz Leśnikowski: “Mobilność i stabilność w ujęciu terapeutycznym”;
- Artur Jakuz: “Odważniki kulowe a siła eksplozywna”;
- Ana Barretxeguren: “Istota oddechu”;
- Karolina Dachowska: “Rolowanie – chwilowa moda, czy efektywne wsparcie pracy terapeuty?
Zostały one podzielone sekcjami tematycznymi, co ułatwia ich oglądanie. Każdy moduł można obejrzeć w dogodnym dla siebie terminie, zatem całe szkolenie można odbyć nawet przy napiętym grafiku i braku czasu.
Powięź w ruchu – recenzja
Omawiane szkolenie pozwala dokładnie poznać powięź w ruchu, a więc np. podczas treningu personalnego, treningu medycznego i treningu funkcjonalnego. Praca z powięzią znajdującą się w stanie spoczynku (np. w ramach masażu tkanek głębokich, opracowywania punktów spustowych czy innych technik mięśniowo-powięziowych) jest podstawą pracy z ludzkim ciałem w każdym gabinecie fizjoterapeutycznym. Jednak chcąc wyjść przed szereg i zaoferować swoim pacjentom coś więcej, warto skupić się dodatkowo na pracy z powięzią znajdującą się właśnie w ruchu. Taką wiedzę przekazuje szkolenie Powięź w ruchu.
Dużą zaletą tego szkolenia jest przystępne i dokładne wyjaśnianie, w jaki sposób poszczególne ćwiczenia czy aktywności wpływają na powięź i co można w nich zmienić, aby jeszcze intensywniej na nią oddziaływać. Pozwala to w taki sposób komponować treningi, aby wykorzystywać maksymalny potencjał narządu ruchu osoby ćwiczącej.
Zobacz również: Kody rabatowe (na szkolenia i kursy z fizjoterapii).