Szukaj
Szukaj

IASTM – terapia narzędziowa – opinie i recenzje

Spis treści

IASTM – terapia narzędziowa to szkolenie online (dostępne na platformie masaztkanekglebokich.pl) będące wstępem do precyzyjnego poznania terapii narzędziowej w pracy z narządem ruchu pacjenta. Tworzy bardzo dobrą bazę teoretyczną do gromadzenia praktyki we własnym zakresie. Pozwala poznać nie tylko dostępne aktualnie metody i narzędzia do pracy z tkankami, ale również przekazuje wiedzę anatomiczną, fizjologiczną i biomechaniczną z zakresu czynności struktur mięśniowo-powięziowych. Szkolenie składa się z 3 modułów prowadzonych przez różnych specjalistów, będących ekspertami w swojej dziedzinie.

IASTM – terapia narzędziowa - opinie i recenzje

IASTM – terapia narzędziowa – opis szkolenia

Pierwszy moduł: „Połączenia powięziowe w dysfunkcjach mięśniowo-szkieletowych: jakie są dowody?” prowadzi Konstantinos Fousekis. Wyjaśnia on, czym dokładnie jest powięź, jak jest zbudowana i co wpływa na jej jakość. Przedstawia, jak oddziałuje ona na układ mięśniowy i cały organizm człowieka, a także jakie są jej funkcje. Kursant poznaje znaczenie pracy z powięzią, a zrozumienie tego jest niezwykle istotne w samodzielnej praktyce.

Drugi moduł: „Protrakcja głowy korygowana technikami ERGON IASTM i ćwiczeniami terapeutycznymi” prowadzony jest przez Konstantinosa Mylonasa. Przybliża wybrane techniki pracy mięśniowo-powięziowej, a także przedstawia ich skuteczność, a wszystko to poparte jest badaniami i obserwacjami własnymi oraz wzbogacone nagraniami z realnej terapii. Kursant może zobaczyć, jak wyglądają wybrane metody w praktyce. Moduł skupia się głównie na głowie i obręczy kończyny górnej.

Moduł trzeci: „Beautystim – IASTM w branży Beauty”, prowadzony przez Akrivi Bakaraki, przedstawia wpływ technik mięśniowo-powięziowych na skórę i wyjaśnia, w jaki sposób IASTM może być wykorzystywane w kosmetologii. Rozpoczyna się częścią teoretyczną w formie prezentacji, po czym przechodzi do nagrań z pracy własnej z pacjentem. Obejrzeć można wykorzystanie poszczególnych narzędzi w praktyce, a przebieg i znaczenie każdego kroku wyjaśnia specjalistka.

IASTM – terapia narzędziowa – dla kogo?

Szkolenie online „IASTM – terapia narzędziowa” kierowane jest dla każdego, kto chce rozszerzyć pracę z pacjentem o wykorzystanie specjalistycznych narzędzi. Ich zaletą jest pełne bezpieczeństwo użycia i potwierdzone efekty terapeutyczne. Narzędzia te można stosować zarówno w medycynie i fizjoterapii, jak i w kosmetologii. Mogą być używane jako terapia podstawowa, jak również jako uzupełnienie innych metod. Zaletą szkolenia online jest możliwość odbycia go w dowolnym czasie i w dowolnym miejscu. Jest to niezwykle wygodne zwłaszcza dla zapracowanych osób, które chciałyby rozszerzyć swój warsztat.

Zobacz również: Kody rabatowe (na szkolenia i kursy z fizjoterapii).

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *