Szukaj
Szukaj

Masaż tkanek głębokich i rozluźnianie mięśniowo-powięziowe – opinie i recenzje

Spis treści

Masaż tkanek głębokich i rozluźnianie mięśniowo-powięziowe to szkolenie online składające się z 8 filmów szkoleniowych o łącznym czasie trwania ponad 13 godzin. Dzięki wygodnemu podziałowi kurs można odbywać w wolnym czasie, w zależności od dostępności. To rozwiązanie dla każdego fizjoterapeuty, masażysty, studenta fizjoterapii czy osoby pracującej z ludzkim ciałem. Szkolenie dostępne jest na platformie strony: masaztkanekglebokich.pl/masaz-tkanek-glebokich-i-rozluznianie-miesniowo-powieziowe/

Masaż tkanek głębokich i rozluźnianie mięśniowo-powięziowe - opinie i recenzje

Masaż tkanek głębokich i rozluźnianie mięśniowo-powięziowe – kurs online

Decydując się na odbycie tego szkolenia online, każdy uczestnik zyskuje dostęp aż do 8 nagrań wideo:

 1. Masaż Tkanek Głębokich i rozluźnianie mięśniowo-powięziowe – czym są wspomniane techniki pracy z ciałem, dlaczego warto je znać i kiedy mogą się przydać. Jak prezentuje się poprawna mechanika ciała oraz z jakich narzędzi można korzystać w trakcie zabiegu w zależności od opracowywanego rejonu ciała.
 2. Prawidłowe użycie przedramienia – techniki z wykorzystaniem przedramienia w zależności od opracowywanej okolicy. Instruktaż przyjmowania ergonomicznych pozycji podczas zabiegu, dzięki czemu specjalista dba także o swoje zdrowie i samopoczucie.
 3. Praca z mięśniem czworobocznym lędźwi: kończyna dolna – pokaz możliwych technik w przypadku opracowywania kończyny dolnej.
 4. Praca z mięśniem czworobocznym lędźwi: leżenie na brzuchu – metody opracowywania mięśnia czworobocznego lędźwi, przepony, mięśnia lędźwiowego i mięśnia biodrowego, jak również poznanie mechaniki kręgosłupa.
 5. Praca z obręczą barkową i kończyną górną, w tym mobilizacja I żebra i praca z szyją.
 6. Rozwiązywanie problemów i praca z kontuzjami – dobór metod masażu tkanek głębokich i rozluźniania mięśniowo-powięziowego w zależności od konkretnych przypadków klinicznych.
 7. Praca z grzbietem w leżeniu na boku – obejmująca również opracowywanie okolic bólowych dotyczących kręgosłupa i kończyny górnej.
 8. Strategie Masażu Tkanek Głębokich – część 2.

Nagrania rozpoczynają się krótkim wykładem specjalisty, który omawia najważniejsze zagadnienia teoretyczne oraz na własnym ciele prezentuje m.in. problemy związane z postawą czy częste patologie zdrowotne. W większości jednak filmy zawierają realne nagrania przedstawiające techniki masażu tkanek głębokich i rozluźniania mięśniowo-powięziowego u pacjentki wraz z bieżącym ich omawianiem. Kursant ma zatem poczucie, że uczestniczy w szkoleniu w czasie rzeczywistym, podobnie jak miałoby to miejsce na kursie stacjonarnym.

Masaż tkanek głębokich i rozluźnianie mięśniowo-powięziowe – dlaczego warto odbyć szkolenie online?

Kursy i szkolenia w formie online pozwalają zaoszczędzić mnóstwo czasu, który w innym przypadku byłby poświęcony na dojazdy czy nawet konieczność przebywania w innym mieście. To również koszty, które można ograniczać, odbywając szkolenia online z własnego domu lub dowolnego, wybranego przez siebie miejsca. Kursant zyskuje dostęp do nagrań w dowolnym momencie, może zatem systematycznie odświeżać wiedzę.

Każdy specjalista fizjoterapii oraz osoba pracująca na co dzień z ludzkim ciałem powinna znać techniki pracy na tkankach głębokich i rozluźnianie mięśniowo-powięziowe. Głęboki masaż nie jest „twardym” masażem, zatem nie wymaga od terapeuty niezwykłej siły. Z jego technik korzystać mogą także kobiety i terapeuci, którzy nie chcą wkładać w wykonywane czynności wysiłku, a mimo tego chcą uzyskać oczekiwane efekty. Omawiane formy terapii wywierają następujące działanie:

 • zwiększenie elastyczności tkanek;
 • likwidacja mięśniowo-powięziowych punktów spustowych;
 • regulacja napięcia mięśniowo-powięziowego;
 • przywracanie prawidłowej postawy;
 • wzrost ruchomości w stawach;
 • poprawa ukrwienia tkanek.

Mogą one stanowić jedyną stosowaną metodę, jak i być wstępem do pracy na stawach. Z całą pewnością ich znajomość okaże się pomocna w pracy z większością pacjentów.

W niższej cenie można zakupić również opcję obu szkoleń Arta Riggsa, które są pokazane tutaj: https://masaztkanekglebokich.pl/platforma-vod/kursy-i-szkolenia/art-riggs/

Zobacz również: Kody rabatowe (na szkolenia i kursy z fizjoterapii).

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *