Szukaj
Szukaj

Kwas hialuronowy zastrzyki czy suplementacja?

Spis treści

Pytanie


Dzień dobry,
od 2 miesięcy mam problem z kolanem (po intensywnej jeździe na rowerze). Rezonans i USG w miarę ok – przeciążenia wiązadeł i szczelinki w łąkotce. Występuje wciąż lekki ból. Czy kwas hialuronowy bioalgi jest w tym wypadku sensownym rozwiązaniem? Czy jest bezpieczny? Lekarz zaleca zastrzyki z kwasu hialuronowego, ale nie chciałabym ostrzykiwania. Będę wdzięczna za odpowiedź.

Olga

Odpowiedź


Pani Olgo,
jako fizjoterapeuta w pierwszej kolejności zalecałbym kapsułki z kwasem hialuronowym zamiast zastrzyków w kolano z tego względu, że są nieinwazyjne i dostarczają one kwas hialuronowy w odpowiedniej ilości, stopniowo redukując jego ewentualne braki w całym organizmie (w tym również w stawach). Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego w staw (w dane miejsce) powoduje nadmierne dostarczenie dużej ilości tej substancji, a następnie szybki spadek jej poziomu i konieczność powtarzania, aby utrzymać ewentualny efekt. Dodatkowo przerywana jest ciągłość tkanek, co może spowodować np. stan zapalny, szczególnie gdyby zabieg został w nieodpowiedni sposób przeprowadzony. Z kolei, w przypadku kapsułek z kwasem hialuronowym (wolniej, ale regularnie) dostarczany jest on na bieżąco i organizm sam kieruje cząsteczki tam, gdzie jest to wymagane i w odpowiednich ilościach.

Kwas hialuronowy bioalgi (http://sklep.fizjoterapeuty.pl/suplementy-naturalne/12-kwas-hialuronowy.html) jest naturalny i praktycznie taki sam jak kwas hialuronowy występujący w naszym organizmie. Jeżeli jednak w dalszym ciągu ma Pani jakiekolwiek wątpliwości, zalecam skontaktować się z lekarzem prowadzącym przed rozpoczęciem suplementacji.

Pomogłem? Będzie mi bardzo miło, jeśli odwdzięczysz się kawą za konsultację: buycoffee.to/fizjoterapeuty. Dziękuję 🙂

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
Centrum Fizjoterapeuty
centrum.fizjoterapeuty.pl
Tel. 513 776 935

Fizjoterapia WrocławPolecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *