Czym się kierować przy wyborze taboretu pod prysznic?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Wypadek komunikacyjny czy przebyte choroby przewlekłe mogą spowodować, że układ ruchu staje się słabszy, a codzienne funkcjonowanie utrudnione. Bez względu na to, czy dotykają one osób młodszych, czy starszych, powodują te same trudności – szczególnie w obrębie codziennej higieny. Szukasz sposobu na ułatwienie im życia? Wybierz odpowiedni taboret lub krzesło pod prysznic, które uproszczą ich codzienne kąpiele. Sprawdź, czym się kierować przy wyborze odpowiedniego sprzętu.

Czym się kierować przy wyborze taboretu pod prysznic?

Stołek pod prysznic – komu i kiedy się przyda?

Taboret pod prysznic to ułatwienie skierowane głównie do osób starszych, zmagających się z problemami na tle układu ruchowego oraz takich, które przestały być samodzielnie i wymagają całodobowej opieki. Trudności w poruszaniu się i ograniczony zakres ruchów często nie pozwalają im na sprawne skorzystanie z prysznica na własnych nogach. Problem sprawia także wanna, do której trudno jest im wejść, a jeszcze trudniej z niej wyjść. W takich sytuacjach sprawdza się sprzęt ułatwiający im te czynności – stołki pod prysznic oraz ławki nawannowe.

Kupno taboretu lub ławki jest koniecznością także wśród osób z niepełnosprawnością ruchową, która jest następstwem np. wypadku samochodowego. Utrudniony samodzielny ruch niejednokrotnie wymaga w czasie kąpieli pomocy drugiej osoby, lecz nawet wtedy nie jest to proste zadanie. Aby ułatwić życie zarówno osobie niepełnosprawnej, jak i jej opiekunowi, warto zaopatrzyć się w sprzęt, który uprości codzienne zabiegi higieniczne.

Cechy dobrego stołka pod prysznic

Solidne taborety pod prysznic to gwarancja stabilności i komfortu, jakie niesie za sobą ich użytkowanie. Siedzisko powinno być stworzone z wytrzymałego materiału PCV, którego powierzchnia będzie antypoślizgowa. Wybierz model z aluminiową ramą, aby zapewnić odpowiednią stabilność taboretu. Ważnym elementem są także gumowe nasadki na jego nóżkach, dbające o równowagę stołka na śliskich powierzchniach. Pamiętaj także o tym, aby w zakupionym stołku było siedzisko z otworami odpływowymi, pozwalające na swobodne spływanie wody w czasie kąpieli.

Czym się kierować przy wyborze taboretu pod prysznic?

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Jaki taboret pod prysznic wybrać?

Wybór stołka pod prysznic powinien być podyktowany potrzebami osoby, która będzie z niego korzystać. Tego typu sprzęt produkowany jest w wielu różnych modelach, o różnych właściwościach, dzięki czemu istnieje możliwość wybrania najkorzystniejszego. Wśród krzeseł pod prysznic znajdziesz takie, które będą z oparciem lub bez. Ich siedzisko może przybierać różne kształty: kwadratowe, prostokątne, okrągłe lub delikatnie wklęsłe. Niektóre z nich są dodatkowo ruchome, co pozwala na sprawne obracanie pod prysznicem osoby korzystającej z danego sprzętu. W sprzedaży znajdziesz również modele dopasowane do anatomicznych kształtów danej płci, np. taborety z wycięciem w kształcie “U”, ułatwiające mycie miejsc intymnych osoby chorej.

Dodatkowymi ułatwieniami, które sprawią, że osoba korzystająca ze stołka będzie czuła się pewniej, są uchwyty. Niektóre modele posiadają je w formie wycięć w siedzisku, inne jako bocznie zamontowane dodatkowe elementy. Ważna jest także możliwość regulacji wysokości nóżek danego stołka, jeśli z tego samego sprzętu korzysta więcej niż jedna osoba niepełnosprawna.

Wybierając taboret zwróć uwagę na sposób jego montażu. W ofercie sklepów internetowych znajdziesz modele taboretów składanych, nieskładanych oraz składanych przyściennych, umożliwiających ich montaż na ścianie przy prysznicu w łazienkach o małym metrażu. Przemyśl, który model najlepiej sprawdzi się wśród Twoich bliskich i dokonaj właściwego zakupu.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Najpopularniejsze w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *