Kwas hialuronowy

Najlepszy program do elektronicznej dokumentacji to taki, który jest tworzony z pasji i odpowiada na realne potrzeby jego użytkowników. Tak samo, jak w innych dziedzinach życia. Jeśli ktoś nie kocha cukiernictwa nigdy nie zdobędzie mistrzostwa w tym fachu, a jego wyroby pomimo korzystania z najlepszych produktów, nigdy nie podbiją serca i podniebienia Klientów. Pasja tworzenia i rozwoju produktów informatycznych ściśle związana jest z procesem współtworzenia i podlega nieustannej ewolucji, która niekiedy może stać się rewolucją. Koncepcja kreatywna firmy, pomimo najszczerszych chęci i wspaniałych wizji, bez zderzenia z prawdziwymi potrzebami, może okazać się totalną porażką. Potrzeba wiele odwagi, aby do procesu tworzenia zaprosić klientów. Krytyka zaproponowanych rozwiązań, z którą można się spotkać i której tak bardzo boją się firmy, to największy skarb, jaki przedsiębiorca może otrzymać, jeśli zdobyte informacje wykorzysta w celu rozwoju swojego produktu. Koniec końców to przecież nasz Klient musi być zadowolony, a jeśli pokocha naszą ideę to z pewnością chętnie podzieli się swoim doświadczeniem i stanie się partnerem w dalszych pracach.

Medfile

www.medfile.pl – opinie fizjoterapeutów to główne ogniwo rozwoju

Medfile to system naczyń połączonych, w skład których wchodzą:

 • Stratedzy, innowatorzy i customer service Medfile pracujący w oparciu o design thinking;
 • Developerzy i dział rozwoju nowych produktów wewnątrz firmy;
 • Zespół badawczy BioStat;
 • Fizjoterapeuci.

Tylko w takim składzie, z wykorzystaniem kompetencji całego zespołu, najlepszy program do gabinetu fizjoterapeutycznego może stać się rzeczywistością. Przyjrzyjmy się temu z bliska. Jak wygląda proces tworzenia?

W pierwszej kolejności określony został cel narzędzia, jakim jest kompleksowa obsługa gabinetu fizjoterapeutycznego. Idea, jaka nam przyświecała to stworzenie programu zgodnie z hasłem: Jeden program, wszystkie funkcje. Doskonale wiemy, jak praca w oparciu o jeden program optymalizuje wszystkie działania, dlatego na celownik wzięliśmy główne 3 aspekty, jakie są związane z prowadzeniem gabinetu:

 1. Promocja i sprzedaż usług.
 2. Realizacja konsultacji.
 3. Obsługa po-konsultacji (posprzedażowa, praca biurowa).

Karta wizyty w oparciu o wytyczne KIF

Przygotowanie programu zaczęliśmy od drugiego punku, mając w planach strategicznych i wizji przedsięwzięcia wszystkie trzy przedstawione kwestie. Doskonale wiemy, jak ważna jest merytoryczna część, dlatego trzon aplikacji stanowi karta fizjoterapeutyczna, która została zbudowana w oparciu o wytyczne Krajowej Izby Fizjoterapeutów. Zgodnie z art. 9 pkt 4 ustawy z dnia 25 września 2015 r. o zawodzie fizjoterapeuty (Dz. U. poz. 1994 oraz z 2017 r. poz. 505) jest on zobowiązany prowadzić i udostępniać dokumentację medyczną. Kluczowe funkcje, jakie pełni dokumentacja medyczna zgodnie z KIF to:

 • Opis procesu diagnostyczno – terapeutycznego;
 • Gromadzenie informacji do rozliczeń z podmiotami ponoszącymi koszty udzielania świadczeń – Narodowy Fundusz Zdrowia, ubezpieczyciel komercyjny, pacjent;
 • Źródło dowodowe w:
  • postępowaniach karnych związanych z naruszeniem przepisów karnych oraz postępowaniach z tytułu odpowiedzialności dyscyplinarnej;
  • procesach cywilnych o odszkodowanie za błędy medyczne;
  • postępowaniach przed komisją do spraw orzekania o zdarzeniach medycznych w sprawie ustalania odszkodowania i zadośćuczynienia;
  • postępowaniach w sprawach odszkodowań z tytułu ubezpieczenia.

Mając gotową kartę wizyty poszliśmy o krok dalej i skupiliśmy się na udogodnieniach związanych z zapisem pacjenta na wizytę. Uruchomiona została rejestracja online z automatycznym potwierdzaniem wizyt poprzez SMS, oddaliśmy do dyspozycji własne strony www na szablonie Medfile oraz stworzyliśmy bezpłatną bazę www.gabinet-fizjoterapeuty.pl. Wprowadziliśmy również szereg modyfikacji w formularzu samego zapisu na konsultację – kopiowanie i edycja wizyty czy mechanizm dodawania wizyt grupowych. Powstała również aplikacja mobilna na system iOS i Android. Równocześnie rozwijaliśmy sekcję raportów oraz integrację z NFZ, która stanowi podstawę rozliczeń gabinetu. A wszystko z zachowaniem bezpieczeństwa i zgodnie z RODO.

Sklep Spirulina

Maksimum korzyści minimum kosztów

W odpowiedzi na potrzeby środowiska fizjoterapeutycznego Medfile przygotował propozycje, które zrewolucjonizowały myślenie o elektronicznej dokumentacji. Każdy gabinet znajdzie dla siebie idealną wersję abonamentową, a w bezpłatnym okresie testowym można sprawdzić wszystkie oferowane funkcje. Dodatkowo aktualizacja oprogramowania jest nielimitowana i dotyczy wszystkich użytkowników. Digitalizacja w służbie zdrowia to fakt, z naszych badań wynika, iż blisko 50% fizjoterapeutów prowadzi dokumentację medyczną w formie elektronicznej, a rejestracja online oraz powiadomienia SMS o wizytach są najbardziej oczekiwanymi przez pacjentów udogodnieniami*.
Zobacz naszą ofertę i dołącz do zadowolonych Użytkowników Medfile Free, Plus lub Premium. Poza opłatą za abonament i dodatkowe pakiety SMS nie ma żadnych ukrytych kosztów. Już dziś ciesz się z najlepszej postaci EDM. Testuj za darmo przez 14 dni:

https://www.medfile.pl/rejestracja

* https://www.badanie-opinii.pl/raporty/polak-u-fizjoterapeuty

Artykuł sponsorowany

Rehabilitacja Wrocław