Reklama

Kompleksowy program do Elektronicznej Dokumentacji Medycznej – Medfile

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Najlepszy program do elektronicznej dokumentacji to taki, który jest tworzony z pasji i odpowiada na realne potrzeby jego użytkowników. Tak samo, jak w innych dziedzinach życia. Jeśli ktoś nie kocha cukiernictwa nigdy nie zdobędzie mistrzostwa w tym fachu, a jego wyroby pomimo korzystania z najlepszych produktów, nigdy nie podbiją serca i podniebienia Klientów. Pasja tworzenia i rozwoju produktów informatycznych ściśle związana jest z procesem współtworzenia i podlega nieustannej ewolucji, która niekiedy może stać się rewolucją. Koncepcja kreatywna firmy, pomimo najszczerszych chęci i wspaniałych wizji, bez zderzenia z prawdziwymi potrzebami, może okazać się totalną porażką. Potrzeba wiele odwagi, aby do procesu tworzenia zaprosić klientów. Krytyka zaproponowanych rozwiązań, z którą można się spotkać i której tak bardzo boją się firmy, to największy skarb, jaki przedsiębiorca może otrzymać, jeśli zdobyte informacje wykorzysta w celu rozwoju swojego produktu. Koniec końców to przecież nasz Klient musi być zadowolony, a jeśli pokocha naszą ideę to z pewnością chętnie podzieli się swoim doświadczeniem i stanie się partnerem w dalszych pracach.

www.medfile.pl – opinie fizjoterapeutów to główne ogniwo rozwoju

Medfile to system naczyń połączonych, w skład których wchodzą:

 • Stratedzy, innowatorzy i customer service Medfile pracujący w oparciu o design thinking;
 • Developerzy i dział rozwoju nowych produktów wewnątrz firmy;
 • Zespół badawczy BioStat;
 • Fizjoterapeuci.

Tylko w takim składzie, z wykorzystaniem kompetencji całego zespołu, najlepszy program do gabinetu fizjoterapeutycznego może stać się rzeczywistością. Przyjrzyjmy się temu z bliska. Jak wygląda proces tworzenia?

W pierwszej kolejności określony został cel narzędzia, jakim jest kompleksowa obsługa gabinetu fizjoterapeutycznego. Idea, jaka nam przyświecała to stworzenie programu zgodnie z hasłem: Jeden program, wszystkie funkcje. Doskonale wiemy, jak praca w oparciu o jeden program optymalizuje wszystkie działania, dlatego na celownik wzięliśmy główne 3 aspekty, jakie są związane z prowadzeniem gabinetu:

 1. Promocja i sprzedaż usług.
 2. Realizacja konsultacji.
 3. Obsługa po-konsultacji (posprzedażowa, praca biurowa).

Karta wizyty w oparciu o wytyczne KIF

Przygotowanie programu zaczęliśmy od drugiego punku, mając w planach strategicznych i wizji przedsięwzięcia wszystkie trzy przedstawione kwestie. Doskonale wiemy, jak ważna jest merytoryczna część, dlatego trzon aplikacji stanowi karta fizjoterapeutyczna, która została zbudowana w oparciu o wytyczne Krajowej Izby Fizjoterapeutów. Zgodnie z art. 9 pkt 4 ustawy z dnia 25 września 2015 r. o zawodzie fizjoterapeuty (Dz. U. poz. 1994 oraz z 2017 r. poz. 505) jest on zobowiązany prowadzić i udostępniać dokumentację medyczną. Kluczowe funkcje, jakie pełni dokumentacja medyczna zgodnie z KIF to:

 • Opis procesu diagnostyczno – terapeutycznego;
 • Gromadzenie informacji do rozliczeń z podmiotami ponoszącymi koszty udzielania świadczeń – Narodowy Fundusz Zdrowia, ubezpieczyciel komercyjny, pacjent;
 • Źródło dowodowe w:
  • postępowaniach karnych związanych z naruszeniem przepisów karnych oraz postępowaniach z tytułu odpowiedzialności dyscyplinarnej;
  • procesach cywilnych o odszkodowanie za błędy medyczne;
  • postępowaniach przed komisją do spraw orzekania o zdarzeniach medycznych w sprawie ustalania odszkodowania i zadośćuczynienia;
  • postępowaniach w sprawach odszkodowań z tytułu ubezpieczenia.

Mając gotową kartę wizyty poszliśmy o krok dalej i skupiliśmy się na udogodnieniach związanych z zapisem pacjenta na wizytę. Uruchomiona została rejestracja online z automatycznym potwierdzaniem wizyt poprzez SMS, oddaliśmy do dyspozycji własne strony www na szablonie Medfile oraz stworzyliśmy bezpłatną bazę www.gabinet-fizjoterapeuty.pl. Wprowadziliśmy również szereg modyfikacji w formularzu samego zapisu na konsultację – kopiowanie i edycja wizyty czy mechanizm dodawania wizyt grupowych. Powstała również aplikacja mobilna na system iOS i Android. Równocześnie rozwijaliśmy sekcję raportów oraz integrację z NFZ, która stanowi podstawę rozliczeń gabinetu. A wszystko z zachowaniem bezpieczeństwa i zgodnie z RODO.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Maksimum korzyści minimum kosztów

W odpowiedzi na potrzeby środowiska fizjoterapeutycznego Medfile przygotował propozycje, które zrewolucjonizowały myślenie o elektronicznej dokumentacji. Każdy gabinet znajdzie dla siebie idealną wersję abonamentową, a w bezpłatnym okresie testowym można sprawdzić wszystkie oferowane funkcje. Dodatkowo aktualizacja oprogramowania jest nielimitowana i dotyczy wszystkich użytkowników. Digitalizacja w służbie zdrowia to fakt, z naszych badań wynika, iż blisko 50% fizjoterapeutów prowadzi dokumentację medyczną w formie elektronicznej, a rejestracja online oraz powiadomienia SMS o wizytach są najbardziej oczekiwanymi przez pacjentów udogodnieniami*.
Zobacz naszą ofertę i dołącz do zadowolonych Użytkowników Medfile Free, Plus lub Premium. Poza opłatą za abonament i dodatkowe pakiety SMS nie ma żadnych ukrytych kosztów. Już dziś ciesz się z najlepszej postaci EDM. Testuj za darmo przez 14 dni:

https://www.medfile.pl/rejestracja

* https://www.badanie-opinii.pl/raporty/polak-u-fizjoterapeuty

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Najpopularniejsze w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

12 odpowiedzi

 1. Ostatnio założyłem konto w programie, żeby spojrzeć czy faktycznie jest godny uwagi ta jak wszyscy mówią. W krótkim czasie po tym skontaktowała się ze mną Pani, którą troche wypytałem o koszty, haczyki itp. Musze przyznać, że wygląda to bardzo dobrze i wiarygodnie. Nie dotarłem jeszcze do wszystkiego i w sumie jest kilka rzeczy, które bym zmienił, ale mimo wszystko widzę potencjał.
  Z czystym sumieniem mógłbym polecić chociażby przetestowanie.

 2. Długo się w poradni zastanawialiśmy jaki program wybrać. Po długim poszukiwaniu i testach uważam, że Medfile jest najlepszy. no i co bardzo ważne kontakt z działem pomocy ekspresowy – zarówno na etapie testów jak i w trakcie używania (po zakupie) – co czasami nie jest takie oczywiste.
  Polecam Medfile jeśli ktoś prowadzi gabinet fizjoterapeutyczny.

 3. Interesujące rozwiązanie. Medfile pomaga mi zapisywać pacjentów Oraz prowadzić kartę u dokumentacje. Bardzo dobrze odbierają pacjenci powiadomienia o nadchodzącej wizycie. Medfile to wg mnie udane narzędzie do gabinetu.

  1. Dla mnie- niezawodny. Korzystam z free, ale mam coraz więcej pacjentów i chyba przejdę na plusa. Super zrobiona karta dla fizjoterapeutów.

   1. chciałem dopytać o opcję free czy podczas 14 dniowego testu udało się Panu stworzyć własne formularze, które zostały po przejściu na opcję free?

 4. Musiałem się trochę tego programu trochę nauczyć, ale teraz to już pestka. Nie marnuję już czasu na papierkową robotę i nauczyłem się robić formularze wizyt – znacznie przyspiesza robotę !

 5. Obecnie chyba nie ma lepszego programu dla fizjoterapeutów. Gotowa karta wizyty dla fizjo, wszystkie rozliczenia i dodatkowo bez instalacji. Korzystamy i jesteśmy zadowoleni.

 6. Skusiłem się, na początku korzystałem z pomocy obsługi klienta – teraz już sam sobie radzę. Można się szybko nauczyć co i jak działa. W Medfile są bardzo fajne możliwości dopasowania karty wizyty do swoich potrzeb.

 7. Postanowiłam przetestować program, bo jest o nim dosyć głośno na różnych forach, i nie zawiodłam się! Myślę, że Medfile już ze mną zostanie. Jest prosty w obsłudze, ale posiada ciekawe funkcje. Co więcej, kiedy miałam problem, zawsze mogłam liczyć na pomoc od strony firmy. Profesjonalizm

 8. Funkcjonalny program, parę rzeczy bym jeszcze dodała, ale dużo się rozwija więc i widać że nie marnują czasu. Bardzo wydajny program w prywatnej praktyce lekarskiej.

 9. Bardzo przydatny program do prowadzenia dokumentacji medycznej. Kartoteka pacjentów , możliwość uruchomienia płatności online przed wizyta .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *