Szukaj
Szukaj

Rehabilitacja Wrocław

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Zanim wpiszemy w wyszukiwarkę rehabilitacja Wrocław, warto, abyśmy przybliżyli tę profesję i wyjaśnili czym dokładnie się zajmuje. Ważne jest, aby wiedzieć, kiedy można oczekiwać pomocy od fizjoterapeuty oraz w jaki sposób znaleźć specjalistę z dużym doświadczeniem, który w sposób kompleksowy podejdzie do problemu zdrowotnego. Zgodnie z ostatnio przeprowadzonym badaniem ankietowym, fizjoterapeuci znajdują się na drugim miejscu wśród zawodów medycznych cieszących się największym zaufaniem, tuż po ratownikach medycznych.

Rehabilitacja Wrocław

Na czym polega rehabilitacja?

Rehabilitacja to szerokie pojęcie, odnoszące się do usług mających na celu przywrócenie, rozwój i utrzymanie możliwości funkcjonalnych i ruchowych jednostki. Fizjoterapia należy do nauk medycznych i stanowi formę usprawniania pacjentów z różnymi zaburzeniami, głównie w obrębie narządu ruchu, choć nie tylko. Współcześnie wyróżnia się wiele dziedzin rehabilitacji, między innymi:

Rehabilitacja jest więc zbiorem czynności, technik, metod, zabiegów i ćwiczeń, które dążą do przywrócenia pacjentowi sprawności lub opóźniania postępu choroby, jeśli ma charakter nieuleczalny.

Rehabilitacja – metody

Istnieje wiele metod rehabilitacji, które mogą być stosowane zarówno u dzieci (już od pierwszych dni życia), jak i u pacjentów dorosłych. Przykładem metod rehabilitacji są:

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

I wiele więcej. Każdorazowo metody rehabilitacji dobiera się do potrzeb i stanu zdrowia pacjenta. Zwykle na terapii łączy się kilka wybranych metod, aby jak najlepiej oddziaływać na zdrowie pacjenta.

Jak znaleźć dobrego fizjoterapeutę wpisując rehabilitacja Wrocław

Dobrego fizjoterapeutę znaleźć można w każdym mieście w Polsce, jeśli wiemy, na co zwracać szczególną uwagę. Główne aspekty obejmują:

  • pozytywne opinie pacjentów – wiele placówek udostępnia możliwość wystawienia opinii z wizyty. Im więcej pozytywnych opinii, tym większą mamy pewność, że specjaliści pracujący w danym miejscu rzeczywiście skutecznie pomagają przy problemach zdrowotnych;
  • doświadczenie fizjoterapeuty – fizjoterapeuta uczęszcza na kursy dla fizjoterapeutów i szkoli się przez całe życie. Szukając specjalisty warto sprawdzić jakie posiada szkolenia / kursy i czy odpowiadają one tematyce naszego problemu zdrowotnego. Innymi słowy, należy znaleźć fizjoterapeutę specjalizującego się w konkretnej dziedzinie. Przykładowo, po złamaniu kości udamy się do fizjoterapeuty sportowego lub ortopedycznego, zaś przy nietrzymaniu moczu do fizjoterapeuty uroginekologicznego;
  • długość wizyty – wizyta u fizjoterapeuty oferowana przez placówkę trwa zazwyczaj od 20 do 60 minut. Najlepiej udać się do specjalisty spełniającego powyższe warunki, który oferuje wizyty trwające 50-60 minut. To czas niezbędny na przeprowadzenie szczegółowej diagnostyki i zajęcie się pacjentem bez zbędnego pośpiechu.

Dodatkowo warto, aby fizjoterapeuta chętnie odpowiadał na pytania, wyjaśniał technikę wykonywania ćwiczeń oraz dawał praktyczne rady, które można wykorzystać w domu. Ten aspekt można ocenić dopiero na wizycie. Dobry fizjoterapeuta powinien zalecić również indywidualnie dobrane ćwiczenia do domu, które przyśpieszą odzyskanie pełnej sprawności.

Bibliografia

  1. Kwolek A., Rehabilitacja medyczna, Wydawnictwo Urban & Partner, Wrocław 2013.
  2. Sieroń A., Śliwiński Z., Wielka fizjoterapia, Wydawnictwo Urban & Partner, Wrocław 2022.
  3. Tarnacka B., Rehabilitacja, Wydawnictwo Asteria, Gdańsk 2019.

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *