Szukaj
Szukaj

Kamienie do masażu

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Kamienie do masażu to bardzo dobry sposób na dodatek do masażu całego ciała. Masaż gorącymi kamieniami wpływa korzystnie na różne układy naszego organizmu zapewniając przy tym niezwykłe doznania. Ich działanie wykorzystywane jest na Dalekim Wschodzie od setek lat, ponieważ stanowi wyjątkowe połączenie natury z leczniczymi właściwościami. Poniżej przedstawiamy jakie są ich właściwości oraz dla kogo będą najlepszym wyborem.

Kamienie do masażu

Kamienie do masażu – właściwości

Wykorzystując kamienie do masażu podczas zabiegów można uzyskać następujące efekty:

Aby je uzyskać, należy zastosować jednak specjalne kamienie i kierować się podstawowymi zasadami metodycznymi takiego rodzaju masażu. W związku z tym stosuje się kamienie bazaltowe z lawy wulkanicznej, które są formowane naturalnie lub szlifowane. Typowy zestaw zawiera kamienie o różnej wielkości, aby móc je dostosować indywidualnie do klienta i miejsca zabiegowego, a także naczynie do ich podgrzewania.

Wbrew powszechnej opinii kierowanej nazwą masażu, do jego wykonania można stosować również kamienie zimne (wraz z gorącymi). Wówczas celem będzie przywrócenie homeostazy.

Masaż kamieniami – jak wykonać?

Przed wykonaniem masażu należy odpowiednio przygotować kamienie. Podgrzewa się je w wodzie do temperatury 60 stopni Celsjusza. Wybraną część ciała pacjenta przygotowujemy do masażu poprzez głaskanie. Na skórę stosowana jest oliwka, żeby uzyskać poślizg kamieni. Następnie terapeuta wykonuje głaskanie ciepłymi kamieniami. W ten sposób pacjent przyzwyczaja się do ciepła i można dostosować temperaturę kamienia do indywidualnych odczuć. Gdy kamień jest na tyle ochłodzony, że można go utrzymać w ręce, a pacjent toleruje daną temperaturę, wykonywany jest szybkimi ruchami masaż kamieniami. W miarę jak kamień się ochładza, tempo masażu maleje, terapeuta kładzie kamień w odpowiednim miejscu na ciele pacjenta.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Czas zabiegu na całe ciało nie powinien być krótszy niż 60 minut i nie dłuższy niż 90 minut.

Zobacz również: Rodzaje masażu – 10 najbardziej popularnych.

Kamienie do masażu – wskazania

Kamienie do masażu warto wykorzystać w:

  • bólach mięśni różnego rodzaju;
  • bólach pleców;
  • problemach z krążeniem krwi i limfy;
  • stanach przemęczenia psychicznego oraz przemęczenia fizycznego.

Podsumowanie

Podsumowując, masaż relaksacyjny gorącymi kamieniami oddziałuje na cały organizm. Skóra po masażu jest lepiej ukrwiona, odżywiona i dotleniona. Zyskuje elastyczność i jędrność. W mięśniach wyrównuje się napięcie, są one bardziej elastyczne, a po długotrwałym wysiłku szybciej się regenerują. W układzie krwionośnym i układzie limfatycznym poprawia się przepływ, ulepszony jest odpływ krwi żylnej i praca serca. Masaż gorącymi kamieniami zmniejsza stres, przywraca równowagę pomiędzy układem współczulnym i układem przywspółczulnym. Działa uspokajająco i przeciwbólowo.



Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Witoś M., Demczuk-Włodarczyk E., Podbielska H., Termowizyjna ocena zmian temperatury w okolicy grzbietowej pod wpływem masażu relaksacyjnego gorącymi kamieniami, Acta Bio-Optica et Informatica Medica, 3/2009.
  2. Mucha D., Żebracki K., Mucha T., (i inni), Wpływ jednorazowego masażu gorącymi kamieniami na poziom ciśnienia krwi i tętna, Bezpieczeństwo, Gospodarka i Prawo, 3/2017.

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Jedna odpowiedź

  1. Czy naprawdę kamienie dają tak wiele pacjentowi jak się o nich pisze ? Czy nie jest to napompowana bańka?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *