Fotodepilacja Wrocław

Zwalczanie cellulitu jest dość trudnym zadaniem, tym bardziej że występują dwie jego odmiany: cellulit wodny i cellulit tłuszczowy. Żadna nie jest łatwa do usunięcia i na pewno jedna tylko metoda nie wystarczy. W obu przypadkach trzeba sięgnąć po zabiegi manualne, odpowiednią suplementację diety i kosmetyki.

Cellulit czym go zwalczyć

 

Zabiegi manualne

Bardzo skutecznie działa masaż próżniowy oraz intensywny masaż antycellulitowy, wykonywany z olejkami eterycznymi np. grejpfrutowym lub pomarańczowym, a także inne zabiegi rozgrzewające – bandażowanie, taping i specjalne zabiegi folią rozgrzewającą. Zwykle wykonuje się je razem z głęboko oczyszczającym peelingiem, ponieważ pozbycie się cellulitu wymaga normalizacji funkcjonowania skóry na całej jej głębokości.
Manualne zabiegi antycellulitowe wykonuje się w cyklach po 6-10. Zwykle powodują one pewien dyskomfort. Używa się dość dużej siły, aby dogłębnie rozgrzać tkanki i spowodować maksymalne uszkodzenia w komórkach tłuszczowych. Teoretycznie można używać wałków do masażu i innych masażerów, ale w praktyce o wiele lepsze efekty przynosi profesjonalny masaż manualny.

Dieta

Bez unormowania stosunków tłuszczowych nie ma co marzyc o pozbyciu się cellulitu. Nie zawsze zresztą sposobem na sukces jest spalenie tłuszczu – czasem wręcz przeciwnie, trzeba go suplementować, na przykład olejem z czarnuszki albo olejem sezamowym, aby w organizmie przywrócić równowagę między różnymi typami kwasów tłuszczowych. To właśnie zachwianie tego korzystnego stosunku często prowadzi do powstania złogów tkanki tłuszczowej.

Sklep Spirulina

Kosmetyki

Poza kosmetykami stosowanymi w czasie peelingu czy masażu używa się także specjalnych kremów lub maści, które wklepuje się w oczyszczoną i rozgrzaną skórę. Zgodnie z opisem producentów mają one składniki wnikające w głąb skóry, gdzie spalają tłuszcz. Tak akurat na pewno nie jest, bo to sprzeczne z podstawowymi prawami biologii, jednak możliwe jest wywołanie miejscowego, krótkotrwałego stanu zapalnego, co wiąże się z lokalnym wzrostem ciepłoty ciała, a to sprzyja usuwaniu nadmiaru tłuszczu. Efekt podobny, ale mechanizm jednak zupełnie inny.

W domowych warunkach, zamiast rujnować swój budżet na profesjonalne i drogie kosmetyki, w zupełności wystarczy olej z czarnuszki – ma wysoką zawartość olejków eterycznych delikatnie podrażniających skórę. Także inne oleje o ostrym zapachu dobrze w tym zadaniu się sprawdzają.

Regularność sposobem na cellulit

Dieta, jeśli cellulit ma zniknąć na dobre, musi być rygorystycznie przestrzegana i nie jedynie przez tydzień czy miesiąc. Każda dieta jest wyborem na całe życie i w tym przypadku jest tak samo. Zabiegi manualne wykonuje się seriami i robi się to najczęściej dzień w dzień, chyba że pojawią się konkretne przeciwwskazania. Co do stosowania metod kosmetycznych – podstawowa pielęgnacja to oczywiście kwestia codzienna, natomiast od czasu do czasu, kiedy stosuje się kosmetyki syntetyczne i bardziej agresywne, warto zamieniać je na delikatniejsze naturalne. Uzyska się dzięki nim lepsze efekty, ponieważ ich biodostępność (wchłanialność) jest na znacznie wyższym poziomie, a co za tym idzie, są bardziej skuteczne.

Polecane produkty:

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław