Szukaj
Szukaj

Kursy neurologiczne dla fizjoterapeutów

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Kursy neurologiczne dla fizjoterapeutów kierowane są do grona specjalistów, którzy pracują na oddziale neurologii lub prywatnie z pacjentami zmagającymi się z różnymi zaburzeniami układu nerwowego. Pozwalają jeszcze lepiej zrozumieć problematykę schorzeń neurologicznych, poznać funkcjonowanie i budowę układu nerwowego oraz nauczyć się nowych technik, które przyczyniają się do poprawy czynności układu nerwowego.

Kursy neurologiczne dla fizjoterapeutów

Fizjoterapia w neurologii – na czym polega?

Fizjoterapia jest niezwykle szeroką dziedziną medycyny, świadczącą usługi w zakresie rozmaitych problemów zdrowotnych. Dotyczy to także obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego. Wspiera leczenie przede wszystkim następujących problemów zdrowotnych:

I wiele innych. Wspiera kompleksową terapię zarówno dzieci, jak i osób dorosłych (w tym seniorów). Bazuje na różnego rodzaju masażach oraz terapii manualnej, ale przede wszystkim na metodach charakterystycznych dla fizjoterapii neurologicznej takich jak PNF, NDT Bobath czy neuromobilizacja. Każdy fizjoterapeuta, który chce pracować z powyższymi jednostkami chorobowymi, powinien rozważyć uczestnictwo w doszkalających kursach neurologicznych dla fizjoterapeutów.

Kursy neurologiczne dla fizjoterapeutów – jakie wybrać?

Podstawą pracy z pacjentami neurologicznymi jest PNF. Podstawową wersję tego szkolenia dla fizjoterapeutów bardzo często wykonuje się już podczas studiowania, do czego zachęcają uczelnie, a niekiedy nawet refundują koszt uczestnictwa. PNF rozszerzony jest kontynuacją, na którą warto zdecydować się już podczas pracy zawodowej z pacjentami. Co ważne, PNF oraz wszelkie inne kursy neurologiczne dla fizjoterapeutów wymagają ciągłej praktyki, aby nie zapomnieć wyuczonych technik i chwytów. Dlatego błędem jest robienie ich wszystkich już podczas studiowania, gdy nie ma możliwości praktykowania ich codziennie na pacjentach. Jakie jeszcze kursy neurologiczne są godne polecenia?

Patronite
Patronite

Do grona popularnych kursów należą m.in. następujące:

I wiele innych. Ostateczny wybór zależy głównie od tego, w jakim kierunku w neurologii dany fizjoterapeuta chce się rozwijać. Warto także przejrzeć bazę szkoleń online na platformie KIF (Krajowa Izba Fizjoterapeutów), ponieważ oferuje ona szeroki wybór szkoleń z zakresu fizjoterapii w neurologii. Dostarczają one sporej dawki wiedzy i są darmowe dla fizjoterapeutów opłacających składki członkowskie, które i tak są obowiązkowe.

Kursy w fizjoterapii neurologicznej

Należy pamiętać, że same kursy neurologiczne nie wystarczą, aby oferować pacjentom kompleksową pomoc. Oczywiście są one podstawą pracy z układem nerwowym, jednak nie należy pomijać znaczenia innych kursów, które tę terapię uzupełnią. Mowa choćby o terapii manualnej np. terapia manulna Kaltenborn-Evjenth (lub jej skrócone wersje, np. weekendowy kurs terapii manualnej kręgosłupa), kinesiotapingu, masażu funkcyjnym czy suchym igłowaniu.Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Olszewski J., Fizjoterapia w wybranych dziedzinach medycyny, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2011.
  2. Lennon S., Ramdharry G., Verheyden G., Fizjoterapia w chorobach neurologicznych, Wydawnictwo Urban & Partner, Wrocław 2020.
Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *