Asymetria i ból barku

Sprawdzony Fizjoterapeuta

Pytanie

Witam,
mam problem z asymetrią i bólem barku. Prawy jest wyższy i bolesny. Ortopeda stwierdził zerwanie mięśnia dwugłowego ramienia typu SLAP, złamanie kompresyjne głowy ramienia, dysplazję łopatki, zapalenie mięśni klatki piersiowej. Pierwsza terapia suchego igłowania pomogła na 3 miesiące. Następnie udałem się do innego fizjoterapeuty, ten zrobił zabiegi manualne. Niestety pomogło na 1 miesiąc. Obecnie najgorszy ból wychodzi spod łopatki. Ból barku jest do wytrzymania. Drugi fizjoterapeuta stwierdził też, że trzeba rozciągać klatkę piersiową i ćwiczyć mięsień podłopatkowy z prawej strony. Niestety ćwiczenia nie przynoszą efektu.

Marcin

Odpowiedź

Panie Marcinie,
wygląda na to, że pomimo terapii w dalszym ciągu istnieje pewien czynnik, który powoduje pogłębianie się dysfunkcji w obrębie Pana barku. Za każdym razem, terapia to jedna kwestia, natomiast zapobieganie nawrotowi dolegliwości to druga, również niezwykle istotna. Być może na co dzień wykonuje Pan takie czynności, takie ruchy podczas aktywności fizycznej, które właśnie generują niepotrzebne (dla Pana po prostu destrukcyjne) napięcia. Warto przyjrzeć się gdzie leży ten czynnik i go wyeliminować lub zmniejszyć do niezbędnego minimum. Proponuję wizytę u fizjoterapeuty, który zbierze obszerny wywiad, na żywo zbada Pana wykonując odpowiednie testy funkcjonalne w celu dokładnego zdiagnozowania i wykrycia przyczyny oraz przeprowadzi nacelowaną terapię eliminującą problem. Często w tego typu uszkodzeniach poprawę funkcji przynosi terapia manualna, terapia narzędziowa czy właśnie igłoterapia. Stosowane w odpowiedni sposób i w odpowiednio długim czasie.

Medfile

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław

Polecane produkty:
Strefa Fizjoterapii

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!

 

*Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA
Prywatność i Warunki