Szukaj
Szukaj

Bioenergoterapia

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Bioenergoterapia to niekonwencjonalna metoda leczenia polegająca na wykorzystaniu energii własnej przez terapeutę celem wywołania oczekiwanych efektów leczniczych u pacjenta. W praktyce nie przekazuje jej pacjentowi, lecz z jej pomocą odblokowuje nagromadzoną energię i wyrównuje homeostazę jego organizmu.

Bioenergoterapia

Na czym polega bioenergoterapia?

Bioenergoterapia polega głównie na wykorzystaniu energii niewidzialnej gołym okiem, której zachwianie powoduje szereg konsekwencji zdrowotnych u człowieka. Są nimi między innymi: bóle stawów, migreny, zmęczenie, bezsenność, problemy z libido i potencją czy tendencja do różnych chorób przewlekłych. Na organizm pacjenta należy patrzeć całościowo, a nie w sposób wybiórczy. Podstawą prowadzenia skutecznej terapii jest szczegółowy wywiad, podczas którego mogą paść pytania odnośnie chorób przewlekłych (także tych w najbliższej rodzinie), stylu życia, aktywności fizycznej, poziomu stresu czy nawet osobowości. Wiele o charakterze (a więc i energii) pacjenta można wyczytać z mowy ciała i sposobu wypowiadania się, dlatego bioenergoterapeuta musi wyróżniać się spostrzegawczością oraz cierpliwością.

Następnie można przystąpić do terapii właściwej. Według założeń omawianej metody, w organizmie człowieka – oprócz podstawowych układów (takich jak np. układ pokarmowy czy układ nerwowy) – znajduje się układ energetyczny. Jest utworzony z linii połączonych z głównymi organami (tzw. meridiany), zakończonych czakramami (punktami wymiany energii). Za pomocą energii bioenergoterapeuta sprawia, że energia własna pacjenta może ponownie prawidłowo krążyć po ciele.

Choć nie ma uzasadnionych medycznie i naukowo efektów bioenergoterapii, wielu pacjentów zaznacza jej skuteczność w rozmaitych problemach zdrowotnych. Naukowcy wyjaśniają, że są one jedynie konsekwencją myślenia życzeniowego oraz placebo. Wyróżniamy wiele technik wspomagających bioenergoterapię, takich jak hipnoterapia, sugestoterapia, akupresura czy terapia bańkami chińskimi. Wiele z nich wywiera rzeczywisty, korzystny wpływ na ciało pacjenta (np. akupresura pozwala zwalczyć napięcie mięśniowe, działa przeciwbólowo i głęboko relaksuje).

Patronite
Patronite

Bioenergoterapia – wskazania

Z pomocy bioenergoterapeuty można skorzystać w następujących przypadkach:

I wiele innych.

Wizyta u bioenergoterapeuty

Do wizyty u bioenergoterapeuty nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Po przeprowadzeniu wywiadu pacjent kładzie się na leżance w pozycji wygodnej i rozluźnionej. Bioenergoterapeuta szuka natomiast kanałów energetycznych i napięć tkankowych, które przyczyniają się do blokowania przepływu tej energii. W tym celu wędruje dłonią po ciele pacjenta. Gdy odnajdzie miejsce blokady energetycznej, opracowuje go na wybrany przez siebie sposób. Pacjent w tym czasie może odczuwać miejscowe ciepło, zimno, mrowienie lub uczucie ciężkości. Najważniejszym celem zabiegu jest przywrócenie organizmowi równowagi energetycznej.

Bioenergoterapia – przeciwwskazania

Jedną z większych zalet bioenergoterapii jest brak przeciwwskazań do tej metody. Mogą z niej korzystać kobiety ciężarne, dzieci, seniorzy czy osoby przewlekle chore. Przeciwwskazania mogą pojawić się jedynie w przypadku stosowania metod pomocniczych, np. akupresury czy masażu bańkami chińskimi. Bioenergoterapia jest bezpieczna i nieinwazyjna, a jeśli jednocześnie może okazać się pomocna to wiele osób decyduje się na tę formę wsparcia, gdy inne metody leczenia tradycyjnego zawodzą.Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Strączyński J., Bioenergoterapia wczoraj i dziś, Wydawnictwo Kobiece, Białystok 2021.
  2. Ogorevc M., Współczesna bioterapia, Wydawnictwo Kos, Katowice 2019.
Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *