Szukaj
Szukaj

Rwący ból w trakcie ćwiczeń

Spis treści

Pytanie


Witam,
jakiś czas temu (około 1,5 roku) podczas treningu na siłowni MC po dłuższej przerwie, w pewnym momencie poczułem chrupnięcie i rwący ból w trakcie ćwiczeń. Ból był bardzo przeszywający w okolicy lędźwiowo-krzyżowej. Nie zauważyłem wyraźnej opuchlizny jak i zmian podskórnych, natomiast utrzymywał się stan zapalny. Do lekarza od razu nie poszedłem starając się sam sobie pomóc. Smarowałem, przyjmowałem leki, rozciągałem się itp. Ból z czasem się rozszedł, jednak pozostało odczucie dyskomfortu. Poszedłem więc do lekarza i przedstawiłem sytuacje, która spotkała mnie 1,5 roku temu. Skierował szereg masaży i ultradźwięki. Z czasem byłem też na konsultacji u fizjoterapeuty.

Odczucie w odcinku w ciągu dnia nasila się gdy dłużej stoję, wykonuję pracę gdy się schylam, bądź gdy zrobię mocny trening na odcinek lędźwiowy. Prawdopodobnie zblokowany mam nerw. Stosuję się do zaleceń, rozciągam się codziennie, delikatnie trenuję odcinek lędźwiowy. Czy jest możliwe, aby to był nerw gdy było słychać chrupniecie? Jest możliwość zaleczenia tego na tyle, aby nie odczuwać? Delikatnie w ciągu dnia nim wybrałem się do lekarza, sport był częścią mojego stylu i walki ze sobą, szkoda by było. Aczkolwiek będę walczył tyle ile trzeba będzie, choćbym miał rozciągać się po 3 godziny codziennie. Proszę o jakieś porady jak wyglądają tego typu kontuzje i leczenie.

Damian

 

Odpowiedź


Panie Damianie,
podczas wykonywania tego rodzaju treningu i odczuwania objawów jakie Pan opisuję, mogło dojść do uszkodzenia różnych tkanek i niekoniecznie jest to „zblokowany nerw”. Pisze Pan, że lekarz skierował Pana na zbiegi (wykonał je Pan) oraz że był Pan u fizjoterapeuty (czy zbadał Pana manualnie i postawił diagnozę?).

Oczywiście istnieje możliwość, że może to być zaburzenie przesuwalności nerwu, ale równie dobrze może istnieć wiele innych przyczyn takich jak np. zablokowanie stawu krzyżowo-biodrowego, zablokowanie poszczególnego segmentu kręgosłupa lędźwiowego, wzmożone napięcie mięśniowe itp. Odpowiadając na wcześniejsze pytanie, jest możliwość „zaleczenia”. Jednak, aby tak się stało należałoby udać się do wykwalifikowanego fizjoterapeuty, który najpierw przeprowadzi wywiad, dokładnie Pana zbada, zdiagnozuję, a dopiero później dobierze i wykona odpowiednie leczenie. Dodatkowo zaleci indywidualne ćwiczenia pod Pański przypadek.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
centrum.fizjoterapeuty.pl
Tel. 513 776 935

Fizjoterapia WrocławPolecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *