Szukaj
Szukaj

Cennik usług fizjoterapeutycznych

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Cennik usług fizjoterapeutycznych zależy od wielu czynników – dziedziny, w której działa specjalista, jego renomy i doświadczenia, wielkości miasta, a także gdzie znajduje się gabinet fizjoterapeuty. Spore znaczenie ma również rodzaj stosowanych metod – terapia manualna, kinezyterapia, fizykoterapia, masaże. Od czego zależy cennik usług fizjoterapeutycznych i jak może się kształtować?

Cennik usług fizjoterapeutycznych

Cennik usług fizjoterapeutycznych – wizyty prywatne

Największą popularnością cieszą się prywatne wizyty u fizjoterapeutów z doświadczeniem, którzy działają w określonej branży medycznej (np. fizjoterapeuta uroginekologiczny, fizjoterapeuta ortopedyczny, fizjoterapeuta neurologiczny, fizjoterapeuta stomatologiczny, fizjoterapeuta dziecięcy i wiele innych). Cena jednego zabiegu może wahać się w przedziale 100-200 zł za 50-55 minut terapii. Cena zależy głównie od wielkości miasta, w której przyjmuje specjalista. Nieco droższe (średnio o około 20-30 zł) są wizyty domowe, ponieważ fizjoterapeuta musi osobiście dojechać pod wskazany adres wraz ze swoim sprzętem, co zajmuje więcej czasu i generuje dodatkowe koszty podczas transportu.

Cennik usług fizjoterapeutycznych – masaże

Masaż najczęściej trwaja od 30 do 90 minut. Koszt może prezentować się następująco:

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina
  • 30 minut – 50-100 zł;
  • 60 minut – 100-200 zł;
  • 90 minut – 140-250 zł.

Zazwyczaj bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest kupno całego pakietu masaży, ponieważ pacjent może zaoszczędzić nawet 20 zł na jednym masażu. Cena zależy w dużej mierze od rodzaju zabiegu. Wyróżniamy m.in. masaż klasyczny, masaż relaksacyjny, masaż leczniczy, masaż sportowy, masaż tkanek głębokich czy masaż funkcyjny. Cena masażu może ulec zmianie, jeśli masaż wzbogacony będzie o terapię manualną, akupunkturę lub suche igłowanie, co jednak zawsze konsultowane jest z pacjentem. Najczęściej jednak masaż tkanek głębokich, masaż funkcyjny i masaż poprzeczny stanowią element ogólnej terapii. Ich cena zawiera się więc w cenie wizyty prywatnej.

Cennik usług fizjoterapeutycznych – fizykoterapia

Niektóre placówki medyczne oferują możliwość wykupienia wyłącznie pojedynczych zabiegów z zakresu fizykoterapii. Wówczas przykładowy, uśredniony cennik prezentuje się następująco:

Opcja kupowania pojedynczych zabiegów nie jest jednak polecana. Każdy zabieg fizykoterapeutyczny powinien być uzupełnieniem innych, podstawowych metod. Najczęściej takimi metodami bazowymi są kinezyterapia (indywidualnie dobrane ćwiczenia) lub terapia manualna.

Cennik usług fizjoterapeutycznych – kinesiotaping

Lubianą i pomocną metodą leczenia jest kinesiotaping. Często jest elementem wizyty prywatnej, wówczas cena wlicza się w jego koszt. Może się jednak zdarzyć, że pacjent przychodzi do specjalisty wyłącznie na oklejenie plastrami kinesiotaping. Ma to miejsce np. u kobiet w ciąży czy u osób bezpośrednio po urazach (celem zmniejszenia obrzęku pourazowego i krwiaka, gdy zastosowanie terapii manualnej nie jest jeszcze możliwe). Wówczas często cena ustalana jest indywidualnie w zależności od wielkości aplikacji i ilości zużytych taśm. Zwykle cena za kinesiotaping rozpoczyna się od 50-60 zł.

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *