RSQ Technologies

Pytanie

Dzień dobry,
syn (14 lat) podczas meczu piłki nożnej, po jednym ze starć poczuł ból w bocznej części łydki. Ból trwał także po zakończeniu spotkania oraz w ciągu kilku kolejnych dni. Chłodzenia lodem, smarowanie maściami nie pomagały. Po tygodniu wykonaliśmy USG, na którym stwierdzono naderwanie mięśnia płaszczkowatego. W rozmowie z trenerem przygotowania motorycznego stwierdził, że tego typu kontuzja nie wynika raczej z udziału innego zawodnika, a raczej z nagłego skrętu, zmiany kierunku itp. Dodam, że syn codziennie roluje mięśnie oraz rozciąga się. Czy taka kontuzja jest wykluczona w przypadku starcia z innym zawodnikiem? Syn twierdzi że ból zaczął się właśnie po starciu.

Drugie pytanie. Skoro taka kontuzja już się stała, w jaki sposób przyspieszyć rehabilitację? Co wykonywać, ewentualnie jakie medykamenty stosować, aby mięsień wrócił do poprzedniej sprawności? Byłbym wdzięczny gdyby mogli Państwo pomóc w jakiś sposób rozjaśnić sytuację.

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Tomasz

Odpowiedź

Panie Tomaszu,
nie można wykluczyć tego rodzaju kontuzji. W przypadku syna po starciu z innym zawodnikiem, jak najbardziej mogło dojść do stłuczenia lub naderwania tego mięśnia. Jeśli wszystko co do tej pory było stosowane nie przynosi oczekiwanych rezultatów, sugeruję udać się do wykwalifikowanego fizjoterapeuty. Po dokładnym przeprowadzeniu badań funkcjonalnych będzie on w stanie określić stopień uszkodzenia i zastosować odpowiednią fizjoterapię, aby szybciej pozbyć się kontuzji.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Marcin Baranowski
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław wizyta

Polecane produkty:

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław