Szukaj
Szukaj

Naderwanie mięśnia płaszczkowatego

Spis treści

Pytanie


Dzień dobry,
syn (14 lat) podczas meczu piłki nożnej, po jednym ze starć poczuł ból w bocznej części łydki. Ból trwał także po zakończeniu spotkania oraz w ciągu kilku kolejnych dni. Chłodzenia lodem, smarowanie maściami nie pomagały. Po tygodniu wykonaliśmy USG, na którym stwierdzono naderwanie mięśnia płaszczkowatego. W rozmowie z trenerem przygotowania motorycznego stwierdził, że tego typu kontuzja nie wynika raczej z udziału innego zawodnika, a raczej z nagłego skrętu, zmiany kierunku itp. Dodam, że syn codziennie roluje mięśnie oraz rozciąga się. Czy taka kontuzja jest wykluczona w przypadku starcia z innym zawodnikiem? Syn twierdzi że ból zaczął się właśnie po starciu.

Drugie pytanie. Skoro taka kontuzja już się stała, w jaki sposób przyspieszyć rehabilitację? Co wykonywać, ewentualnie jakie medykamenty stosować, aby mięsień wrócił do poprzedniej sprawności? Byłbym wdzięczny gdyby mogli Państwo pomóc w jakiś sposób rozjaśnić sytuację.

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Tomasz

 

Odpowiedź


Panie Tomaszu,
nie można wykluczyć tego rodzaju kontuzji. W przypadku syna po starciu z innym zawodnikiem, jak najbardziej mogło dojść do stłuczenia lub naderwania tego mięśnia. Jeśli wszystko co do tej pory było stosowane nie przynosi oczekiwanych rezultatów, sugeruję udać się do wykwalifikowanego fizjoterapeuty. Po dokładnym przeprowadzeniu testów funkcjonalnych będzie on w stanie określić stopień uszkodzenia i zastosować odpowiednią fizjoterapię, aby szybciej pozbyć się kontuzji.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
centrum.fizjoterapeuty.pl
Tel. 513 776 935

Fizjoterapia WrocławPolecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *