Ból barku lewego – przyczyny

//Ból barku lewego – przyczyny
Fotodepilacja Wrocław

Pytanie

Witam,
od wielu miesięcy odczuwam silny ból barku lewego. Ponadto mam problemy by lewą rękę unosić lub odchylać do tyłu. W ubiegłym roku w maju złamałam lewy nadgarstek i ręka była przez 6 tygodni w gipsie, a potem 2-krotnie rehabilitowana. Myślałam, że ten bark to pochodna majowego upadku. Wczoraj jednak w badaniu usg lekarz stwierdził “na zarysie głowy kości ramiennej torbiel około 9,9 x 7,5 mm i druga podobnego charakteru zmiana około 6,1 x 3,7 mm”. Będę z tym opisem oczywiście musiała iść do ortopedy, ale teraz martwię się co z takimi torbielami się robi i czy to one powodują bolesność barku? Bardzo proszę o wyjaśnienie i jakieś fachowe wskazówki.

Pozdrawiam
Małgorzata

Odpowiedź

Pani Małgorzato,
jest duże prawdopodobieństwo, że ból barku jest faktycznie pochodna wcześniejszego złamania nadgarstka. Kwestia w jaki sposób doszło do tego złamania. Często siła i obciążenie podczas urazu są tak duże, że organizm przenosi je na inne, sąsiednie lub też odległe stawy, w celu zminimalizowania przeciążeń w jednej okolicy. Torbiele umiejscowione w tym miejscu mogą powodować, ale nie muszą, dolegliwości bólowe barku. Mechanizm ich powstawania nie jest do końca znany. Predysponować ich powstawaniu może przeciążenie i zła mechanika struktur oddziałujących na daną okolicę. Bardzo często po odciążeniu odpowiednich struktur oraz przywróceniu prawidłowej mechaniki, torbiele same się “wchłaniają”. Jeśli to nie pomaga można poddać się aspiracji w celu wyciągnięcia płynu strzykawką lub operacji chirurgicznej z wycięciem torbieli wraz z torebką stawową. Zanim jednak podda się Pani zabiegowi aspiracji lub wycięcia zachęcam skonsultować się z wykwalifikowanym fizjoterapeutą, który przeprowadzi funkcjonalne badanie stawów barku w celu zdiagnozowania czy to nie inne tkanki powodują dolegliwości bólowe danej okolicy.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Marcin Baranowski
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław

Polecane produkty:
Rehabilitacja Wrocław
Autor: |2018-05-17T09:36:14+00:0025 Marzec, 2018|Kategorie: Pytania do specjalisty|Tagi: , , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!