Medfile

Masaż czekoladą – jakie są z tego korzyści?

Czekolada jest zbawiennym środkiem  dla naszej skóry i nie tylko. Jest ona używana w SPA na całym świecie. Znane marki kosmetyczne często sprzedają własne kremy czy maści do masażu zawierające w swoim składzie kakao. Zabiegi w SPA obejmują podstawowy masaż czekoladą na bazie kremu lub oleju, gorący masaż olejem, woskowanie czekoladą czy oczyszczanie cery czekoladą. Dodatkowo warto zauważyć, że komercyjne produkty, od kremów do rąk po błyszczyki do ust, zawierają w swoim składzie kakao. Ale jakie są naprawdę korzyści z masażu czekoladą?

Masaż czekoladą

Korzyści z masażu czekoladą

1. Ujędrnianie skóry

– występująca w czekoladzie kofeina pobudza krążenie i poprawia przepływ krwi w naczyniach krwionośnych. To z kolei usprawnia funkcjonowanie komórek skóry, spowalnia proces starzenia się, a także wpływa na zwiększenie napięcia skóry.

2. Antyoksydanty (przeciwutleniacze)

– im ciemniejsza czekolada, tym większe ma ona właściwości przeciwutleniające. Ważne jest, aby dokładnie sprawdzać kremy czy inne produkty przed ich zakupem i stosowaniem. Produkty, które zawierają więcej niż 35% czystego kakao, są bardziej skuteczne jeżeli chodzi o rewitalizację skóry (aktywowanie funkcji biologicznych skóry, co prowadzi do poprawy jej fizjologii i wyglądu poprzez nawilżenie i odżywienie) i nadanie jej pełniejszego wyrazu, a także jędrności. Przeciwutleniacze pomagają również zwiększyć poziom kolagenu i elastyny, a tym samym zmniejszyć skutki starzenia się. Drobne linie i zmarszczki ulegają zdecydowanemu spłyceniu przy regularnym stosowaniu zabiegów z czekoladą, ponieważ zawarte w niej antyoksydanty zmniejszają uszkodzenia spowodowane przez wolne rodniki w organizmie.

3. Doskonały środek nawilżający

– masło kakaowe zawiera duże ilości naturalnych olejów i środków zmiękczających skórę. Są one niezbędne przy leczeniu suchej, szorstkiej czy łuszczącej się skóry. Masaż czekoladą z użyciem masła kakaowego lub kremu do masażu na bazie kakao pomoże usunąć zrogowaciały naskórek, szczególnie w tych miejscach gdzie występuje on w dużej ilości (łokcie, kolana, stopy). Im wyższy procent masła kakaowego w mleczkach kosmetycznych czy kremach, tym skóra będzie dłużej nawilżona po zakończeniu masażu.

4. Korzyści dla zdrowia

– badania wykazały, że jedzenie małego kawałka ciemnej czekolady każdego dnia może mieć duży wpływ na poprawę układu sercowo-naczyniowego, pomóc w zapobieganiu miażdżycy, a także przeciwdziałać chronicznemu zmęczeniu ze względu na swoje właściwości przeciwutleniające. Czekolada wpływa również na poprawę nastroju i powoduje uczucie euforii. Nawet sam zapach czekolady bardzo pozytywnie wpływa na nasz mózg osiągając ten efekt. Masaż czekoladą to idealny sposób, aby czerpać korzyści zdrowotne jakie daje czekolada bez poczucia winy związanego z jedzeniem jej w zbyt dużych ilościach.

Sklep Spirulina

5. Na cellulit i tkankę tłuszczową

– czekolada zawiera teobrominę, która pomaga spalić tkankę tłuszczową i pozbyć się cellulitu. Masaż czekoladowy lub okłady na ciało sprawdzają się idealnie, aby wprowadzić kremy, balsamy, oleje na bazie czekolady w poszczególne warstwy skóry i uzyskać jak najlepsze efekty.

Dodatkowo liczne badania wykazały, że teobromina obniża ciśnienie krwi, ma działanie diuretyczne oraz przeciwzapalne.

6. Działanie uspokajające

– masaż czekoladą pomaga zmniejszyć stres i napięcie, a także łagodzi obolałe i napięte mięśnie.

Wskazania do masażu czekoladą

– stres;
– obniżony poziom energii (ogólne zmęczenie organizmu);
– nadmiar tkanki tłuszczowej (otyłość);
– cellulit;
– sucha i nieodżywiona skóra;
– zmarszczki;
– bóle mięśni;
– dolegliwości związane z układem mięśniowym, krążeniowym, oddechowym oraz nerwowym.

Przeciwwskazania do masażu czekoladą

– świeże rany i uszkodzenia skóry;
– zapalenie i choroby skóry różnego rodzaju;
– żylaki;
– podwyższona temperatura ciała;
– zaburzenia ze strony układu krążenia;
– choroby zakaźne;
– ciąża.

Polecane produkty:

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław