Szukaj
Szukaj

Masaż Kobido

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Masaż Kobido zwany jest potocznie niechirurgicznym liftingiem twarzy i zyskuje w ostatnich latach stale rosnącą popularność. Wszystko przez to, że jest nie tylko niezwykle przyjemny i odprężający, ale także efektywny. Ważne, aby wykonać całą sesję (5-15 zabiegów w zależności od kondycji skóry i wieku), a następnie powtarzać ją co kilka miesięcy celem podtrzymania efektów. Masaże Kobido powinny być wykonywane przez doświadczoną, przeszkoloną osobę.

Masaż Kobido

Na czym polega masaż Kobido?

Masaż Kobido wywodzi się z tradycji japońskiej, gdzie był praktykowany od tysięcy lat. Polega na wykonywaniu złożonych kombinacji i intensywnych ruchów rękami, co oddziałuje zarówno na powierzchowne, jak i głębokie warstwy tkanek twarzy. Niemal każdy wykonywany ruch jest powolny i niezwykle precyzyjny. Nie można pominąć żadnego obszary skóry, ponieważ mogłoby to zniszczyć cały efekt końcowy. Masaż Kobido można przedstawić w następujących etapach:

  • dokładny demakijaż – na zabieg warto przyjść bez makijażu, jeśli jednak był on nałożony, zadaniem osoby masującej jest pozbycie się wszelkich śladów kosmetyków. Skóra ma oddychać;
  • masaż tkanek głębokich – oddziałujący na skórę, powięzi i mięśnie w okolicy twarzy i szyi. Jego celem jest wstępne rozluźnienie i usunięcie napięć;
  • intensywne techniki dobierane indywidualnie do potrzeb klienta – mogą one zwiększać elastyczność skóry, likwidować bruzdy i zmarszczki mimiczne bądź usuwać cienie pod oczami. Wpływają pozytywnie na włókna elastynowe i kolagenowe, poprawiając mikrokrążenie podskórne;
  • głęboki relaks i odprężenie – delikatne i spokojne techniki mające na celu zrelaksować osobę masowaną;
  • drenaż limfatyczny – likwiduje obrzęki twarzy i szyi, usuwając nadmiar chłonki z tej okolicy;
  • właściwy lifting – mocne, szybkie i bardzo intensywne ruchy mające pobudzić komórki skóry do pracy. Są nimi m.in. podciągania, wibracje, szczypanie i podrzucanie;
  • akupresura – masaż Kobido kończy się technikami akupresury, czyli uciskania określonych punktów na ciele. Zgodnie z wierzeniami przepływa przez nie życiowa energia. Efektem jest nie tylko poprawa kondycji skóry, ale i głębokie wyciszenie, a nawet zniesienie bólów głowy.

Masaż Kobido bardzo często łączy się z kinesiotapingiem twarzy, który utrwala efekty. Dobrą opcją po zabiegu jest również nałożenie regeneracyjnego serum.

Masaż Kobido – wskazania

Masaż Kobido wskazany jest przede wszystkim posiadaczom cery dojrzałej i zmęczonej. Stanowi idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą poddać się głębokiemu relaksowi z efektem liftingu twarzy. Na zabiegi powinny zdecydować się również osoby z bruksizmem, wzmożonym napięciem mięśni twarzy czy pracujące z użyciem komputera. Masaż może łagodzić bóle głowy i migreny.

Masaż Kobido – przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do masażu Kobido są przede wszystkim:

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Masażu nie wykonujemy również w krótkim czasie po odbytych zabiegach kosmetologicznych. Należy odczekać 2 tygodnie po wykonaniu botoksu, miesiąc po wykonaniu zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego, kilka dni po mezoterapii igłowej.

Zobacz również: Kwas hialuronowy w kosmetyce.

Jak często wykonywać masaż Kobido?

Aby efekty były spektakularne i przede wszystkim trwałe, masaż Kobido należy wykonywać systematycznie. W pierwszym miesiącu zaleca się zabiegi 2 razy w tygodniu, w drugim miesiącu 1 raz w tygodniu, utrzymując taką częstotliwość aż do wyczerpania wykupionych zabiegów. Ich ilość dobiera kosmetolog, masażysta lub fizjoterapeuta po ocenie kondycji skóry klienta. W kolejnych miesiącach masaż wykonuje się 1 raz na 3-4 tygodnie celem podtrzymania efektów. Pojedynczy zabieg trwa nawet do godziny czasu, w zależności od gabinetu.

Masaż Kobido – cena

Cena masażu Kobido (jednego zabiegu) trwającego około 55-60 minut wynosi około 200 zł. Bardzo często gabinety kosmetologiczne i punkty masażu oferują niższą cenę przy wykupieniu całego pakietu masaży.



Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Young W., Koreański masaż twarzy i ciała. Domowy lifting bez skalpela, Wydawnictwo Kobiece, Białystok 2022.
  2. Almi E., Kobido, Wydawnictwo LEDUC.
  3. Mehta N., Mehta K., Masaż liftingujący twarzy, Wydawnictwo KDC, Warszawa 2006.

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *