Złamanie szyjki kości udowej

//Złamanie szyjki kości udowej
Sprawdzony Fizjoterapeuta

Pytanie

Witam,

mam pytanie. Mój dziadek miał złamanie szyjki kości udowej – ma 92 lata. Rehabilitant był u niego kilka razy po czym dziadek dostał krwawienia z pękniętych wrzodów dwunastnicy. Po kilku dniach wyszedł i nie jest rehabilitowany. Noga napuchnięta, rana po zespoleniu kości się zagoiła. Od operacji mija 6 tydzień. Rehabilitant twierdzi, że nie może wznowić rehabilitacji gdyż nie wie jaki jest charakter obrzęku i nie może go rehabilitować bez nowego skierowania na rehabilitację. Czy to stare nie może być? Z góry dziękuję za informację.

Pozdrawiam
Paweł

Odpowiedź

Panie Pawle,
takie złamanie, zwłaszcza w takim wieku wymaga pracy z dobrym specjalistą. Nie sądzę żeby fizjoterapeuta pracujący z ramienia NFZ mógł podjąć się leczenia Pana dziadka bez aktualnego, dostosowanego do obecnego stanu pacjenta skierowania. Takie skierowanie może zostać niewystawione tylko gdy lekarz uzna, że stan pacjenta niesie ze sobą zbyt dużo przeciwwskazań i rehabilitacja jest ryzykowna. Jeśli nie chce Pan czekać na skierowanie to można poszukać pomocy prywatnie i wtedy fizjoterapeuta określi czy podejmie się w tym przypadku prowadzenia fizjoterapii.

Medfile

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław

Polecane produkty:

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!

 

*Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA
Prywatność i Warunki