Szukaj
Szukaj

Na czym polega kinezyterapia?

Spis treści

Pytanie


Witam,
na czym polega kinezyterapia? Mam zalecone przez lekarza takie zabiegi i nie wiem jak się do nich przygotować. Proszę o podpowiedź.

Anna

 

Odpowiedź


Pani Anno,
kinezyterapia to dziedzina fizjoterapii, która zajmuje się leczeniem i rehabilitacją pacjentów za pomocą ruchu. Polega na stosowaniu różnych form terapii ruchowej, takich jak m.in. ćwiczenia. Na kinezyterapię składają się:

Wykorzystanie kinezyterapii w procesie rehabilitacji ma na celu przywrócenie lub poprawę funkcji ruchowych pacjenta, zmniejszenie bólu, zwiększenie siły mięśniowej i zakresów ruchu w stawach, poprawę koordynacji i równowagi. Jest stosowana w przypadku różnych schorzeń i urazów, takich jak m.in.:

i wielu innych.

Przed przystąpieniem do kinezyterapii, fizjoterapeuta ocenia stan pacjenta, ustala cele terapeutyczne i opracowuje indywidualny plan terapii, uwzględniając jego potrzeby i możliwości. Regularne wykonywanie zaleconych ćwiczeń i odpowiednio dobranej terapii ruchowej może znacząco wpłynąć na poprawę stanu zdrowia i jakość życia pacjenta. Ważne jest również, aby terapia była prowadzona pod okiem doświadczonego fizjoterapeuty i zgodnie z jego zaleceniami.

W celu przygotowywania się do zabiegu kinezyterapii, warto wziąć ze sobą luźne i wygodne ubranie, które umożliwi swobodne wykonywanie ruchów i nie będzie krępowało czy ograniczało dostępu fizjoterapeucie do obszarów, które wymagają terapii. Warto również mieć ze sobą wygodne obuwie zmienne. Dodatkowo, można zabrać ze sobą butelkę wody w celu utrzymania odpowiedniego nawodnienia gdyby dana placówka nie posiadała możliwości uzupełnienia płynów w trakcie zabiegów.

Pomogłem? Będzie mi bardzo miło, jeśli odwdzięczysz się kawą za konsultację: buycoffee.to/fizjoterapeuty. Dziękuję 🙂

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
Centrum Fizjoterapeuty
centrum.fizjoterapeuty.pl
Tel. 513 776 935

Fizjoterapia WrocławPolecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *