Zadania metody Kinesiology Taping

///Zadania metody Kinesiology Taping
Sprawdzony Fizjoterapeuta

Zadania metody Kinesiology Taping (taśm kinesio) to:

Zadania kinesiotapingu

1. Rozluźnianie mięśni

w momencie, gdy rozpoczynamy oklejanie taśmą mięśnia, kierujemy się od przyczepu końcowego by stopniowo zmierzać w kierunku przyczepu początkowego. Oklejanie przynosi bardzo dobre rezultaty (jako terapia) prowadząc do rozluźnienia przemęczonych mięśni.

2. Wspomaganie mięśni

w momencie, gdy rozpoczynamy oklejanie mięśnia, kierujemy się od przyczepu początkowego, a następnie stopniowo zmierzamy w kierunku przyczepu końcowego (odwrotnie niż przy rozluźnianiu). Oklejanie przynosi bardzo dobre rezultaty (jako rehabilitacja) w stymulacji słabszych mięśni, bądź tych, których rzadziej używamy.

Medfile

Dodatkowe zadania to:

stabilizacja stawów, rozluźnianie tkanek miękkich, wspomaganie pracy naczyń krwionośnych i limfatycznych, a także poprawianie elastyczności skóry i blizn.

Polecane produkty:
Strefa Fizjoterapii
Autor: |2014-12-17T21:43:58+00:0028 Październik, 2013|Kategorie: Kinesiotaping|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!

 

*Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA
Prywatność i Warunki