Szukaj
Szukaj

Taping estetyczny

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Taping estetyczny odnosi się do aplikowania plastrów kinesiotapingu w okolicy twarzy, aby tym samym uzyskać efekt odmłodzonej, napiętej i odżywionej skóry. Skuteczność metody została niejednokrotnie potwierdzona. Jest ona przy tym całkowicie bezpieczna, dlatego cieszy się rosnącą popularnością. Polecana jest przede wszystkim osobom, które zaobserwowały już pierwsze oznaki starzenia się skóry.

Taping estetyczny

Taping estetyczny – na czym polega?

Taping estetyczny polega na aplikacji plastrów do kinesiotapingu w obrębie twarzy. Zazwyczaj są one naklejane wzdłuż przebiegu naczyń limfatycznych i naczyń krwionośnych lub mięśni. Najczęściej ich docelowym miejscem jest czoło, okolica oczu, policzki, podbródek i szyja. Liczy się nie tylko lokalizacja, ale również odpowiednia technika kinesiotapingu – naciągnięcie (napięcie) taśm, ich kształt oraz długość. Przygotowanie plastrów bazuje na wiedzy anatomicznej i fizjologicznej ludzkiego ciała.

Po naklejeniu taśm pozostawia się je na skórze do około 8 godzin. W tym czasie należy unikać opalania się, korzystania z solarium i sauny czy mycia twarzy. Po tym czasie można je zdjąć. Jeśli powoduje to dyskomfort, warto wcześniej wetrzeć w plastry naturalny olejek do twarzy i pozostawić na 5 minut.

Efekty tapingu estetycznego

Za pomocą odpowiednio naklejonych plastrów do tapingu można uzyskać następujące efekty takie jak:

 • wzrost elastyczności tkanek;
 • zmniejszanie obrzęków twarzy;
 • likwidacja worków pod oczami;
 • poprawa dotlenienia, odżywienia i ukrwienia tkanek;
 • zniwelowanie widocznych zmarszczek mimicznych;
 • poprawa napięcia i jędrności skóry;
 • zmniejszenie widoczności niektórych blizn;
 • wygładzenie skóry;
 • znaczna relaksacja twarzy, zwłaszcza w obrębie mięśni żwaczy, które przyczyniają się do bruksizmu i patologicznego zaciskania zębów;
 • poprawa mikrokrążenia podskórnego, szybsze usuwanie toksyn i produktów przemiany metabolizmu;
 • normalizacja napięcia mięśniowego w obrębie danej struktury mięśniowej.

 

Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak dla uzyskania trwałości zaleca się kilka sesji. Najlepiej połączonych z masażem kosmetycznym twarzy, takim jak np. masaż Kobido.

Taping estetyczny – przeciwwskazania

Bezwzględnym przeciwwskazaniem do tapingu estetycznego twarzy jest uczulenie na plastry. Dlatego wcześniej zwykle wykonuje się próbę alergiczną w mniej widocznym miejscu, np. pod obojczykiem lub na wewnętrznej części przedramienia. Warto jednak wiedzieć, że oryginalne plastry są wykonane z całkowicie naturalnych tworzyw, podobnie jak naniesiony na nie klej. Z tego względu reakcje nadwrażliwości niemal się nie zdarzają.

Patronite
Patronite

Przeciwwskazaniami są również:

 • świeże rany skóry twarzy;
 • uszkodzenia skóry twarzy;
 • poparzenia słoneczne w obrębie twarzy;
 • opryszczka;
 • choroby infekcyjne;
 • choroby dermatologiczne (przewlekłe w okresie zaostrzenia).

Jak przygotować się do tapingu estetycznego?

Praktycznie jedynym wskazaniem jest stawienie się z czystą skórą w obrębie twarzy. Nie może ona być pokryta kremami, balsamami, fluidem czy jakimikolwiek innymi kosmetykami do makijażu. Nawet zwykły krem nawilżający jest tu przeciwwskazany – jego obecność sprawi, że taśmy nie będą trzymać się na powierzchni skóry.

Pielęgnacja twarzy po tapingu estetycznym

Po zdjęciu taśm do tapingu warto zadbać o podtrzymanie efektów i właściwą pielęgnację skóry twarzy. W tym celu należy ją dokładnie umyć żelem lub pianką myjącą, a następnie zastosować tonik normalizujący. Na tak przygotowaną skórę nakłada się nawilżający krem do twarzy oraz krem pod oczy. Jeśli skóra jest zaczerwieniona, zamiast kremu nawilżającego warto wybrać krem łagodzący podrażnienia, np. dowolny z działu dziecięcego.

Ile kosztuje taping estetyczny?

Cena tapingu estetycznego zależy od wielu czynników, zwłaszcza jednak od tego czy jest osobnym zabiegiem czy może jest połączony z masażem kosmetycznym twarzy (efekty są wówczas lepsze). Taping estetyczny w połączeniu z masażem Kobido to zabieg trwający 1-1,5 godziny, a cena za niego wynosi średnio 250 zł. Sam taping estetyczny twarzy może wahać się między 100-120 zł.

Podsumowanie

Wyżej przybliżyliśmy czym jest taping estetyczny. Istnieje wiele sposobów oklejania i rodzajów stosowanych nacięć. Jednak mimo przekazywanej przez nas wiedzy na temat kinesiotapingu, najlepszym rozwiązaniem jest zdobycie jej w znacznie bardziej rozszerzonym zakresie na certyfikowanych, międzynarodowych szkoleniach gdzie uzyskuje się informacje o tym jak prawidłowo oklejać plastrami do kinesiotapingu i jakie aplikacje używać w danej sytuacji.

Kod rabatowy na kurs kinesiotapingu

Z tego względu, specjalnie dla naszych czytelników Portalu Fizjoterapeuty wynegocjowaliśmy 10% zniżki na kursy, szkolenia i konferencje z najnowocześniejszymi metodami w Kinesio® University prowadzone przez certyfikowanych instruktorów, którzy byli szkoleni przez samego dr Kenzo Kase – wynalazcę metody kinesiotaping. W celu uzyskania zniżki podczas zapisów na stronie kinesio.com.pl/kursy wystarczy podać kod: FIZJOTERAPEUTYPolecane produkty:

Bibliografia

 1. Mikołajewska E., Mikołajewski D., Kinesiotaping w medycynie estetycznej i kosmetologii, Wydawnictwo FEM, Bydgoszcz 2020.
 2. Borowicz A., Kinesiotaping w kosmetologii u osób po 65 roku życia, Innowacyjność i tradycja w kosmetologii, Poznań 2020.
Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *