Fotodepilacja Wrocław

Kinesiotaping (kinesiology taping) jest metodą rehabilitacyjną, która polega na przyklejaniu plastrów mających ułatwić i przyspieszyć naturalny proces gojenia, zapewniając wsparcie i stabilizację mięśni oraz stawów nie ograniczając zakresu ruchów. Plastry te zapewniają również rozszerzoną manipulację tkanek miękkich, aby przedłużyć korzyści z terapii co zostało udowodnione w licznych badaniach klinicznych.

Kinesiotaping

Brak lateksu i poręczność w trakcie użytkowania, plastry do kinesiotapingu są bezpieczne dla osób w każdym wieku, od pediatrii po geriatrię. Skutecznie leczy różnego rodzaju schorzenia ortopedyczne, zaburzenia w przewodnictwie nerwowo-mięśniowym, neurologiczne i wiele innych.

Kinesiology taping co to jest?

Metoda kinesiotapingu jest nie tylko techniką zapewniającą wsparcie pacjentowi, który jej oczekuje, ale również metodą wykorzystywaną w fizjoterapii podczas różnego rodzaju urazach czy w stanach chorobowych. Poprzez ukierunkowanie na różne receptory w układzie sensomotorycznym, taping poprzez plastry Kinesio łagodzi ból i ułatwia drenaż limfatyczny przez mikroskopowe podnoszenie skóry. Uniesienie wpływa na zwiększenie przestrzeni pośredniej, co pozwala na zmniejszenie zapalenia w obszarach dotkniętych zmianami chorobowymi.

Opierając się na wieloletnich badaniach przeprowadzonych na pacjentach, metoda przy użyciu plastrów Kinesio przyczynia się do pomocy w zależności od przypadłości chorobowej czy urazu. Wnioski wynikające z oceny klinicznej pokazały, że taśmy Kinesio są dodatkową metodą i sposobem leczenia.

Rodzaje aplikacji – plastry Kinesio

Do oklejania można wykorzystać pojedyncze paski w kształcie litery „I” oraz różnego rodzaju modyfikacje w kształcie „X”, „Y” lub inne specjalnie wykonane kształty i kierunki cięcia (gotowe aplikacje) w zależności od wysokości oklejanego odcinka ciała.
Plastry Kinesio mogą być stosowane na setki sposobów. Mają one zdolność do reedukacji systemu nerwowo-mięśniowego, dzięki czemu zmniejszają ból i łagodzą stan zapalny, zwiększając przy tym wydajność organizmu, zapobiegając urazom i przyczyniając się do poprawy cyrkulacji i zdrowienia podczas powrotu organizmu do prawidłowego poziomu homeostazy.

Sklep Spirulina

Kinesiotaping – korzyści

Rozpoznanie i pełna ocena pacjenta ze strony specjalisty (fizjoterapeuty) są kluczowe w leczeniu danego stanu klinicznego. Aby uzyskać pożądane wyniki po użyciu taśm Kinesio konieczne jest odpowiednie rozpoznanie i prawidłowa aplikacja plastrów na ciele. W niektórych przypadkach poradzenie sobie z chorobą może wymagać wykorzystania dodatkowych sposobów leczenia.
Ocena i rozpoznanie powinny obejmować ręczne badanie mięśni, zakres ruchów w stawach, przeanalizowanie testów chodu i inne testy funkcjonalne, które fizjoterapeuta uzna za niezbędne do przeprowadzenia, aby móc w pełni zdiagnozować gdzie występuje problem. Informacje uzyskane z tych testów i ich ocena pozwolą na prawidłowe ustalenie i rozplanowanie protokołu leczenia. Kinesiotaping może być bardzo cennym, dodatkowym sposobem leczenia przy ustalaniu protokołu rehabilitacji.

Jedną z wielu korzyści użycia tych taśm jest zmniejszenie dolegliwości bólowych np. w odcinku lędźwiowym, szyjnym czy rwie kulszowej u kobiet w ciąży. Więcej o tym w naszym artykule: Kinesiotaping w ciąży

Zostało udowodnione, że plastry Kinesio wpływają pozytywnie na efekty fizjologiczne, na skórę, układ limfatyczny i krążenia, powięzie, mięśnie, więzadła, ścięgna i stawy. Kinesiology taping może być stosowany w połączeniu z wieloma innymi zabiegami i procedurami przeprowadzanymi podczas fizjoterapii, jak również jako środek zapobiegawczy.

Edukacja

Edukacja jest jednym z kluczowych elementów metody kinesiotapingu. Wraz z praktykującymi fizjoterapeutami na całym świecie, Dr Kase propaguje naukę metody poprzez edukację, praktykę kliniczną oraz badania. Ważna jest również edukacja i praktykowanie różnego rodzaju pracowników służby zdrowia, którzy chcą dowiedzieć się więcej o metodzie kinesiology tapingu. Poprzez edukację rozumie się udział w seminariach i kursach, które są oferowane przez certyfikowanych instruktorów kinesiology tapingu (CKTI). Po ukończeniu certyfikowanego kursu, praktycy mogą dołączyć do grupy specjalistów takich jak lekarze, fizjoterapeuci, którzy są w stanie właściwie korzystać z metody kienesiotapingu.

Polecane produkty:

Aktualizacja:

Rehabilitacja Wrocław