Szukaj
Szukaj

Chlorella

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Chlorella jest unikalną rośliną stosowaną na różne sposoby. Posiada także liczne właściwości zdrowotne. Oprócz jej detoksykacyjnego działania, wspiera ciało i mózg w niemal wszystkich aspektach. Niewątpliwie Chlorella zasłużyła na reputację jednego z najlepszych suplementów diety jakie w ogóle powstały.

Chlorella - co to jest

Czym jest chlorella?

Nazwa Chlorella pochodzi od łacińskiego i oznacza „mały, młody zielony”.

Do najbardziej znanych przedstawicieli algi Chlorella należą słodkowodne Chlorella pyrenoidosa i Chlorella vulgaris. Różnią się one nieznacznie od siebie, jedynie ilością zawartych składników. W związku z tym są prawie identyczne pod względem działania na organizm człowieka.

Mikroskopijna alga Chlorella ma niesamowite właściwości. Jest bardzo złożonym organizmem jednokomórkowym, który potrafi wywierać wpływ wśród wysoko rozwiniętych organizmów, takich jak właśnie ciało człowieka. Mimo, że nie jest ona widoczna gołym okiem, jest niesamowicie mocna i wytrzymała. Przetrwała ponad dwa miliony lat, wszystkie zmiany w różnych warunkach życia i wbrew wszystkim przeciwnościom losu.

Pozyskiwanie chlorelli

Ściana komórkowa Chlorelli składa się z trzech odpornych warstw, które nie mogą być trawione przez organizm człowieka. W związku z tym, ważne jest, aby ściana komórkowa Chlorelli podczas procesu produkcyjnego została delikatnie przerwana (tzw. pęknięta, rozerwana ściana komórkowa chlorelli).

Dzięki temu cenne składniki odżywcze i substancje witalne, a także inne substancje biologiczne, które zawiera mogą być optymalnie wchłaniane przez organizm. Daje to wyższa biodostępność, rozległe korzyści ze spożycia Chlorelli przez organizm w tym tą największą – detoksykację.

Zawartość chlorofilu

Mocno zielony kolor Chlorella zawdzięcza wyjątkowo wysokiej zawartości chlorofilu, który występuje w bardzo wysokim stężeniu. Chlorofil jest również nazywany jako „zielona” krew roślin. Ta „krew” jest prawie identyczna w swojej strukturze chemicznej jak ludzka krew. W związku z tym, nie ma lepszej odżywki dla naszej krwi niż chlorofil.

W połączeniu z minerałami organicznymi (zawartymi dodatkowo w chlorelli), chlorofil sprawia, że ​​nasza krew jest czysta, bogata w minerały i niezbędne składniki odżywcze. Tylko w tym idealnym stanie, krew może odżywić wszystkie tkanki ciała i utrzymać je w prawidłowym funkcjonowaniu.

Właściwości

Jak wspomniano we wstępie, Chlorella posiada wiele zdrowotnych właściwości. Do jej głównych działań zalicza się:

 • ochronę wątroby;
 • wspieranie układu krążenia i układu trawiennego;
 • spowalnianie procesu starzenia się;
 • stymulację produkcji czerwonych krwinek i przyczynianie się do oczyszczania krwi;
 • zwiększanie ilości tlenu w krwi oraz wpływanie na poprawę oddychania komórkowego;
 • aktywację metabolizmu;
 • ochronę błony komórkowej przed enzymatyczną destrukcją atakujących bakterii;
 • normalizację wydzielania soków trawiennych;
 • sterowanie wszystkimi procesami gojenia;
 • wpływ na poprawę wewnętrznego spokoju.

Działanie hepatoochronne

Bezprecedensowe ilości chlorofilu zawarte w chlorelli mają szczególnie znaczenie dla wątroby, ponieważ chronią jej komórki przed niezliczonymi truciznami, które dostają się codziennie do organizmu.

Bez względu na to czy pochodzą one z pestycydów zawartych w żywności, grzybów, toksyn środowiskowych lub innych związków chemicznie toksycznych, chlorofil powoduje oczyszczanie organizmu i gwarantuje, że są one wydalane przez jelita, tak szybko jak to możliwe.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Wpływ na proces starzenia się

Chlorofil zwiększa zdolność do ochrony i regeneracji każdej, pojedynczej komórki w organizmie. Powoduje to zwiększenie żywotności do tego stopnia, że proces starzenia ulega znacznemu spowolnieniu.

Wpływ na układ krążenia i trawienny

Chlorofil wzmacnia również układ krążenia oraz układ pokarmowy. Ze względu na silną zasadowość chlorofilu przyczynia się on także do przywrócenia równowagi kwasowo-zasadowej. Ponadto, jako przeciwutleniacz, chlorofil chroni organizm przed działaniem wolnych rodników, dzięki czemu procesy zapalne są bardzo szybko tłumione, co pozwala na przeciwdziałanie komórkom degeneracyjnym (raka).

Dodatkowo chlorofil wpływa na jelita, chroni je przed rakiem, nie pozwala na łączenie toksyn rakotwórczych z nierozpuszczalnym konglomeratem, dzięki czemu mogą one być wydalone podczas wypróżnień.

Ekstrakt w Chlorelli

Alga Chlorella zawiera wyjątkowo cenny ekstrakt, który odróżnia ją od innych produktów spożywczych. Chlorella pyrenoidosa zawiera go w postaci CGF (Controlled Grow Factor), natomiast Chlorella vulgaris jako CVE (Chlorella Vulgaris Extract).

Ten unikalny ekstrakt substancji odżywczych zawiera wiele wartościowych fitochemikalii (substancje czynne pochodzenia roślinnego) w formie silnie skondensowanej i glikoprotein – kompleksowe połączenie pewnych węglowodanów o specyficznych aminokwasach, które ze względu na swoją silną moc detoksykacji mogą pomóc w oczyszczaniu organizmu i doskonałemu uzdrowieniu przy wielu schorzeniach.

Unikalne ekstrakty

Komórki w naszym organizmie są aktywne przez całą dobę, a nierzadko pracują do całkowitego wyczerpania. Z tego też względu potrzebują odpowiedniego wsparcia w produkcji energii, tworzeniu się nowych komórek w organizmie, a także we wszystkich naprawach.

CGF i CVE zapewniają właśnie tego wsparcia – w postaci odpowiedniej formy. Ekstrakty te mogą być przygotowane, ukierunkowane i dostarczone (w postaci węglowodanów, białek, tłuszczy) do występujących braków. Wszędzie tam, gdzie brak jest wsparcia CGF i CVE rozwiązuje ten problem. Potocznie można powiedzieć, że ekstrakt ten zmieści się dosłownie wszędzie i pasuje jak klucz do zamka. Z tego też względu są one pomocne w bezpośrednim utrzymaniu zdrowego organizmu.

Więcej o CGF i CVE

Ekstrakty te są niezwykle biodostępne. Wspomagają organizm i mózg na wiele sposobów ze względu na ich indywidualne możliwości. Prawie nie różnią się one w swoich działaniach. Niemniej jednak oba ekstrakty mają swoje priorytety w działaniu i wywołaniu efektów.

CGF odpowiada za:

 • wspieranie prawidłowego rozwoju dziecka (fizycznego i psychicznego);
 • wspomaganie rehabilitacji po wypadkach lub operacjach.

CVE wyróżnia się szczególnym działaniem przy:

 • nadmiernym stresie;
 • oczyszczaniu (detoks organizmu);
 • walce z rakiem.

Ekstrakty te:

 • stymulują aktywację (fagocytów) i aktywację limfocytów T (niszczą zainfekowane komórki) co prowadzi do wzmocnienia układu odpornościowego;
 • przyczyniają się do wzrostu zdrowych komórek w organizmie;
 • przyspieszają naprawę komórkową przeciwdziałając tym samym procesowi starzenia;
 • optymalizują funkcjonowanie komórek wątroby;
 • chronią wątrobę przed toksycznymi zanieczyszczeniami;
 • regulują naturalną równowagę flory jelitowej;
 • poprawiają pamięć przy demencji.

Bibliografia

 1. Lazur J., Szewczyk A., Jękot B., (i inni), Suplementy diety zawierające Chlorella vulgaris źródłem związków fenolowych i luteiny, XXIII Naukowy Zjazd Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego, 2017.
 2. Zdrojewicz Z., Bieżyński B., Krajewski P., Czy warto jeść algi?, Medycyna Rodzinna, 21/2018.
 3. Safi C., Merah O., Zebib B., (i inni), Morfologia, skład, produkcja, przetwarzanie i zastosowania Chlorella vulgaris: przegląd, Renewable and Sustainable Energy Recenzje, 35/2014.


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *