Szukaj

Co zabrać na wizytę do fizjoterapeuty?

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Co zabrać na wizytę do fizjoterapeuty, aby ułatwić specjaliście pracę oraz aby komfort pacjenta również znajdował się na wysokim poziomie? W większości przypadków nie trzeba się specjalnie przygotowywać do wizyty, jednak warto mieć ze sobą kilka podstawowych rzeczy. Mogą one w dużym stopniu wpłynąć na przebieg i efekt spotkania z fizjoterapeutą.

Co zabrać na wizytę do fizjoterapeuty?

Co zabrać na wizytę do fizjoterapeuty?

Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych rzeczy, które warto mieć ze sobą wybierając się na wizytę u fizjoterapeuty.

1. Dokumentacja medyczna

Jeśli posiadamy jakąkolwiek dokumentację medyczną dotyczącą naszego problemu zdrowotnego, zawsze warto mieć ją ze sobą. Mowa przede wszystkim o badaniach obrazowych – RTG, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny czy USG. Możliwość przeanalizowania zdjęcia z tego typu badania daje fizjoterapeucie możliwość bezpiecznego dobrania całego planu terapeutycznego. Zdjęcia RTG są szczególnie ważne przy chorobach i bólach kręgosłupa, ale również po złamaniach kości, kontuzjach narządu ruchu czy przebytych operacjach. Z kolei wybierając się do fizjoterapeuty uroginekologicznego warto przygotować sobie dzienniczek mikcji prowadzony przez 5 dni. Jeśli nie wiemy jednak jak go poprowadzić, wstrzymajmy się z jego samodzielnym założeniem do momentu, w którym fizjoterapeuta wytłumaczy zasady jego prowadzenia.

2. Ubranie na zmianę

Odzież zmienna jest ważna zwłaszcza zimą, gdy na pewno nie przyjdziemy na wizytę w krótkich spodenkach, jak również w przypadkach, gdy na wizytę stawiamy się od razu po pracy, w której obowiązuje biurowy czy elegancki dress-code. Warto mieć ze sobą krótkie spodenki (jeśli problem dotyczy np. stawu biodrowego, stawu kolanowego czy stopy) bądź wygodne legginsy / dresy, a także zmienną koszulkę, która nie krępuje ruchów. Wszystko przez to, że z dużym prawdopodobieństwem na wizycie będą wykonywane ćwiczenia. Sztywne jeansy czy koszula mogłyby ograniczać ruchy podczas ćwiczeń. Stałyby się one mało komfortowe, a więc i mało efektywne.

tubapay
tubapay

3. Akcesoria do ćwiczeń

W większości przypadków akcesoria do ćwiczeń (rollery, piłeczki, gumy, taśmy rehabilitacyjne i wiele innych) znajdują się już w gabinecie fizjoterapeutycznym. Zabierając je ze sobą mowa głównie o takich przedmiotach wspomagających trening, które chcemy wykorzystywać na co dzień do własnych potrzeb, jednak nie wiemy, jak się za to zabrać. Przykładowo, możemy posiadać w domu małą piłeczkę do rolowania (najczęściej wykorzystuje się ją do powięziowego rozluźniania mięśni pośladkowych), jednak nie wiemy jak ją wykorzystywać. Wówczas warto zabrać ją ze sobą na wizytę i zapytać fizjoterapeutę o prawidłowy sposób jej użycia.

4. Ręcznik i gazy

Jeśli wybieramy się na wizytę w ramach NFZ i wiemy, że będą wykonywane zabiegi z zakresu fizykoterapii (zwłaszcza kąpiele wodne i kąpiele wirowe, ale nie tylko), warto zabrać ze sobą niewielki ręcznik. Z pewnością przyda się w trakcie zabiegów lub po nich. Z kolei jeśli mamy rozplanowane zabiegi z zakresu elektrolecznictwa (np. elektrostymulacja), większość placówek zaleca przyniesienie własnych gaz (podkładów), które po zamoczeniu w wodzie będą znajdować się między skórą a elektrodą.

Podsumowanie

Jeśli nie jesteśmy pewni czy powinniśmy przynieść dodatkowe przedmioty lub co dokładnie powinniśmy ze sobą mieć, zawsze dobrą opcją jest skontaktowanie się z fizjoterapeutą. Udzieli on szczegółowych wskazówek dotyczących przygotowania się do wizyty.



Polecane produkty:
Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Materiały znajdujące się na Portalu Fizjoterapeuty są chronione prawem autorskim. Zabrania się kopiowania w jakiejkolwiek formie bez uprzedniej zgody autora.