Szukaj
Szukaj

Wygodnie w gabinecie u fizjoterapeuty

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Pierwsza wizyta u fizjoterapeuty to niemałe przeżycie dla każdego pacjenta. Co zabrać ze sobą, jak będzie przebiegać konsultacja, czego możemy się dowiedzieć? To jedne z bardzo wielu pytań, jakie zadają sobie pacjenci, zanim przekroczą próg gabinetu. Natomiast aby zapewnić jak najwyższe poczucie komfortu, a także aby zabiegi mogły być przeprowadzane na najwyższej jakości każdy specjalista powinien zadbać o wygodę zarówno pacjenta, jak i swoją podczas wykonywania zabiegów. Wpływ na to ma wiele czynników, w tym chociażby jakość stołu do masażu czy dodatkowe wyposażenie gabinetu. Co ma wpływ na wygodę pacjenta w gabinecie fizjoterapeuty?

Wygodnie w gabinecie u fizjoterapeuty

Stabilny i wygodny stół rehabilitacyjny

Niezbędnikiem w każdym gabinecie masażysty czy fizjoterapeuty jest oczywiście stół do masażu, który ma nie tylko zapewnić wygodę i komfort pacjenta, ale ma również wpływ na postawę fizjoterapeuty. Dlatego należy zadbać o wysokiej jakości, stabilny, wygodny stół z wytrzymałym blatem. Jaki stół będzie odpowiedni? Wiele zależy od zastosowania, od tego, czy ma to być stół wyłącznie stacjonarny, czy będzie zabierany również np. na wizyty domowe. Stół, który ma służyć wyłącznie w gabinecie może ważyć nieco więcej, ale przy tym będzie bardzo stabilny – dający pacjentowi poczucie bezpieczeństwa.
Jeśli chodzi o fizjoterapeutów, to tutaj również warto wybrać stół z możliwością regulacji wysokości, która wpływa na ergonomię pracy oraz wygodę podczas wielu godzin w gabinecie. Trwała, odporna na zniszczenia tapicerka będzie łatwa w zachowaniu czystości, a materiał odporny na środki do dezynfekcji pozwoli na szybką i skuteczną dezynfekcję pomiędzy pacjentami.

Komfort pacjenta w gabinecie

Na wygodę i dobre samopoczucie pacjenta w gabinecie wpływ ma nie tylko wysokiej jakości stół do masażu, ale również kształtki rehabilitacyjne, które w zależności od rodzaju wykonywanego zabiegu mogą znacznie podnieść jego jakość i skuteczność. Warto wspomnieć, że są to nie tylko produkty znajdujące swoje zastosowanie w gabinetach fizjoterapeutycznych, ale również w kosmetologii, w salonach SPA czy w gabinecie masażu.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Dlaczego warto wyposażyć gabinet w kształtki? Nie tylko zapewniają komfort pacjenta, ale również:

  • stabilizują kończyny podczas masażu,
  • zmniejszają napięcia mięśniowe,
  • zapobiegają odleżynom,
  • zwiększają ergonomię pracy specjalisty.

Dzięki temu, że kształtki występują w różnych kształtach i rozmiarach (wałki, półwałki, kostki, kliny) można je dostosować do potrzeb pacjentów i rodzaju wykonywanego zabiegu. Świetnie sprawdzą się nie tylko jako uzupełnienie wyposażenia gabinetu, ale znajdą swoje zastosowanie w domowym użytku.

Są to jedne z kluczowych elementów mających wpływ na komfort i wygodę pacjenta w gabinecie, nie tylko na pierwszej, ale i każdej kolejnej wizycie. Wykonując różnego rodzaju zabiegi warto wyposażyć się również w poduszkę silikonową, która szczególnie sprawdza się, gdy pacjent podczas zabiegu leży na brzuchu.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *