Wszywka alkoholowa to współczesny wynalazek, który ma pozwolić nam przebywać w obliczu alkoholu i nie ulegać jego presji.
Wszywka alkoholowa – rozkład alkoholu
Proces metabolizmu rozpoczyna się od przekształcenia alkoholu w aldehyd octowy – toksyczną substancję odpowiedzialną za nieprzyjemne skutki uboczne związane z kacem. Jednak, zamiast pozwalać organizmowi na dalsze rozkładanie aldehydu octowego i zmniejszanie tych efektów, esperal blokuje proces rozkładu alkoholu. W ten sposób w organizmie kumulują się toksyczne związki, które nie mają szansy się utlenić i dochodzi do poważnych skutków ubocznych. Interakcja alkoholu i esperalu może spowodować trwałe uszkodzenia organów, tym samym zakłócając ich podstawowe funkcje.
Rola wszywki alkoholowej w leczeniu alkoholizmu
Wszywka alkoholowa Wrocław powstała, aby pomagać ludziom zachować trzeźwość. Jest to lek, który powinien pomagać wychodzić z alkoholizmu. Jego działanie zostało sprawdzone i potwierdzone przez miliony ludzi. Leki na receptę, takie jak esperal, nie zostały stworzone do tego, aby były jedyną metodą stosowaną w leczeniu nadużywania alkoholu. Wszywka alkoholowa jest raczej przeznaczona do stosowania jako część kompleksowego planu regeneracji, który uwzględnia terapię uzależnień.
Nauka trzeźwości to zadanie na całe życie, które wymaga czasu oraz cierpliwości. Z wszywką alkoholową można odjąć sobie trochę trudu i skorzystać z dodatkowej ochrony. Nasza siła zależna jest od dnia oraz nastroju, w jakim jesteśmy. Esperal będzie działał ciągle i nie pozwoli nam zbłądzić. Całodobowa ochrona jest niezwykle przydatna, kiedy alkoholik wychodzi z terapii i czuje się niepewnie wśród pokus, jakie funduje mu codzienność. Nie jesteśmy nauczeni trzeźwości, ponieważ w naszej tradycji utarło się okazjonalne spożywanie alkoholu. Pijemy go, bo taki mamy nawyk. Nawyk z każdym dniem się pogłębia, aż może dojść do rozwinięcia się alkoholizmu.
Długotrwałe działanie esperalu
Jednorazowy zabieg zapewnia ochronę na wiele miesięcy. Skuteczność określana jest na 8 do 10 miesięcy, chociaż u niektórych może to być nawet rok czasu. Wszystko jest kwestią indywidualnych uwarunkowań, w które jesteśmy wyposażeni. Jest to niewątpliwie jedna z największych zalet wszywki alkoholowej – wielomiesięczny spokój. Dużym ułatwieniem jest także droga podania leku. Zaszycie jest chwilowym zabiegiem, który nie wymaga przygotowań. Pacjent zgłasza się na konsultację, na której określana jest dawka leku, po czym może przystąpić do implantacji. Przyjmując esperal doustnie bazujemy na naszej pamięci oraz sumienności. Najlepsze efekty są wtedy, gdy nie zapominamy o przyjęciu leku i robimy to zawsze na czas. Niestety życie jest nieobliczalne i wielokrotnie ciężkie do zaplanowania. Wszywając podskórnie esperal nie musimy martwić się żadnymi aspektami.
Zaszycie esperalu trwa około 30 minut. Zabieg odbywa się pod znieczuleniem miejscowym, aby oszczędzić pacjentowi wszelkich nieprzyjemnych doznań. Na miejsce wszywki alkoholowej wybiera się zwykle skryte miejsca, takie jak pośladki lub okolica łopatki. Zapewniają one dyskrecję i nie rzucają się w oczy. Ponadto pacjent nie jest w stanie samodzielnie wyjąć sobie z tych miejsc leku.
Wszywka alkoholowa – jak często możemy z niej korzystać?
Nie ma zasady, która określałaby, jak często możemy implantować esperal. Jeżeli organizm dobrze zniósł lek i nie było żadnych problemów (np. trudności w utrzymaniu trzeźwości), to nie ma żadnych przeciwwskazań do powtórzenia zabiegu. Wszywka alkoholowa może być stosowana wedle naszych potrzeb. Jeżeli nie wiemy, kiedy lek przestaje działać, zgłaszamy się do specjalisty, który skontroluje sytuację i w razie potrzeby zaszyje nową dawkę.
Pacjenci, którzy podczas stosowania wszywki alkoholowej przestali radzić sobie z funkcjonowaniem psychicznym, ponieważ nie byli gotowi na tak długą trzeźwość, mogą skorzystać z usunięcia leku. Wszywka alkoholowa jest dobrowolna. Nie można nikogo do niej zmusić. Z tą indywidualną decyzją każdy musi się zmierzyć samodzielnie.
Bezpieczeństwo wszywki alkoholowej
Wszywka alkoholowa nie stanowi zagrożenia, jeżeli trzymamy się zaleceń lekarza. W przeciwieństwie do innych leków stosowanych podczas leczenia alkoholizmu, esperal nie wpływa na receptory w mózgu. Zamiast tego działa poprzez zmianę sposobu, w jaki ciało rozkłada i eliminuje alkohol z organizmu.
Działanie esperalu opiera się na psychologicznym podejściu, które ma na celu wzbudzenie negatywnego stosunku do napojów alkoholowych. Podejście bazuje w dużej mierze na strachu, który odczuwamy w obliczu alkoholu, ponieważ wiemy, jak poważne ma konsekwencje połączenie esperalu z alkoholem. Negatywne podejście szybko odzwyczaja nas od potrzeby picia i chroni nas przed nieprzemyślanymi decyzjami.
Spożywanie alkoholu jest niebezpieczne dla organizmu. Każda metoda, która ma na celu zredukowanie jego obecności w naszym życiu zasługuje na uwagę. Wszywka alkoholowa może rozwiązać problem z alkoholem, jeżeli będziemy ją umiejętnie stosować. Co oznacza, że nie powinna być ona wyłączną metodą leczenia uzależnienia od alkoholu.
Wszywka alkoholowa – domowe leczenie
Samodzielne funkcjonowanie może stać się znacznie łatwiejsze, gdy wyposażymy się we wszywkę alkoholową. Ten rodzaj leku ma za zadanie nauczyć nas nowych przyzwyczajeń. Bardzo szybko coś staje się naszym nawykiem. Równie łatwo jest się odzwyczaić. Trzeba tylko wiedzieć, w jaki sposób to zrobić.
Pozostają samemu w domu nie jesteśmy pod niczyją kontrolą. Każdy odwyk się kiedyś kończy i każda terapia wymusza powrót do codzienności. Może się okazać, że jest to zbyt przytłaczające doświadczenie, na które nie czujemy się gotowi. Aplikując esperal stajemy się pewniejsi w swoich czynach i mamy ciągłą świadomość zagrożenia, które wiąże się ze spożyciem alkoholu. W końcu przestajemy odczuwać ciągłą potrzebę picia, ponieważ zdajemy sobie sprawę z konsekwencji, jakie to będzie miało dla naszego zdrowia oraz życia.
Zalety implantacji esperalu
- wszycie leku jest znacznie wygodniejszą metodą przyjmowania leku,
- spokój na wiele długich miesięcy,
- nauka życia w trzeźwości,
- zdrowsze ciało,
- lepiej funkcjonujące układy w organizmie,
- poczucie bezpieczeństwa w towarzystwie alkoholu,
- ulga członków rodziny oraz przyjaciół,
- trenowanie swojej silnej woli,
- budowanie nieprzyjemnego stosunku do alkoholu,
- budowanie dystansu do alkoholu,
- powrót energii oraz siły do działania,
- ułatwienie życia w abstynencji.
Wszywka alkoholowa wiąże się z dużą skutecznością we wspomaganiu leczenia alkoholizmu. Dzięki niej łatwiej znieść trudy życia codziennego, a walka z alkoholizmem przechodzi w inny wymiar. Budowanie własnej woli jest niezwykle trudnym zadaniem, jednak nic nie jest niewykonalne. Innowacyjny wynalazek powinien mieć szansę sprawdzenia się w domach wielu alkoholików. Nie tylko uzależniony doceni jej działanie, ponieważ część odpowiedzialności za kontrolę w niepiciu alkoholika spada z rodziny na wszywkę alkoholową. Wszyscy odczują jej obecność i to w pozytywnym znaczeniu.
Artykuł sponsorowany