Pracując na co dzień z ciałem człowieka fizjoterapeuci są zmotywowani do ciągłego odświeżania i zdobywania wiedzy czy to poprzez szkolenia, kursy, czy podręczniki, w których zawarta jest cała tajemnica ludzkich narządów. Jakie książki dla fizjoterapeutów są niezbędne zarówno na studiach, jak i w późniejszych etapach pracy z człowiekiem? Jest ich wiele, jednak przedstawiamy top 3 najczęściej wybieranych.
Numer 1 – Diagnoza Różnicowa dla Fizjoterapeutów
Jakie książki dla fizjoterapeutów są najczęściej wybierane, polecane i przydatne zarówno w trakcie studiów, jak i w praktyce? Podręcznik dla studentów, ale przydatny również w praktyce fizjoterapeuty – Diagnoza Różnicowa dla Fizjoterapeutów. Zawiera szereg informacji dotyczących właściwego diagnozowania oraz rozpoznania podczas codziennej pracy z pacjentem. W książce znajdują się informacje dotyczące rozpoznania zmian w układzie nerwowo-mięśniowo-szkieletowym, objawy świadczące o danych dysfunkcjach czy sposoby, jak się z nimi uporać. Książkę można uznać za prawdziwą Biblię Fizjoterapeuty – znajdują się w niej analizy i opisy konkretnych przypadków, zagadnienia związane m.in. ze zdrowiem czy leczeniem kobiet, opisy przypadków, kiedy należy skierować pacjenta do innego specjalisty. Diagnoza różnicowa dla Fizjoterapeutów zawiera wiele ilustracji, infografik, opisów, czynników ryzyka, rubryk i tabel. Każdy rozdział zakończony jest podsumowaniem oraz testem sprawdzającym wiedzę.
PNF w praktyce – ilustrowany przewodnik
Jedną z coraz częściej wykorzystywanych terapii przez fizjoterapeutów jest terapia PNF o wysokiej skuteczności. Podręcznik PNF w praktyce zawiera wiele ilustracji i infografik przedstawiających wiele technik stosowanych przy różnego rodzaju dysfunkcjach ruchowych. PNF w praktyce to również podręcznik stosowany przez studentów, jak i doświadczonych fizjoterapeutów, którzy chętnie wykorzystują omawianą terapię. Książka została napisana i stworzona w sposób ułatwiający zapamiętywanie – zawiera wiele kolorowych tekstów, tabel i ramek. Każdy rozdział rozpoczyna się wprowadzeniem, a na końcu znajduje się test podsumowujący wiedzę.
Atlas anatomii palpacyjnej – Tom I i II
Stworzony przy współpracy fizjoterapeutów, osteopatów i specjalistów anatomii palpacyjnej Atlas sprawdzi się zarówno na studiach, jak i w praktyce specjalistów zajmujących się rehabilitacją czy ortopedią. Zarówno I, jak i II tom został podzielony na kilka oddzielnych działów, w których szczegółowo omówiono prawidłowe pozycje i ułożenia pacjentów podczas badań. Idealne odwzorowania pozwalają na zobrazowanie poszczególnych struktur w danej partii ciała. Atlas zawiera mnóstwo kolorowych ilustracji struktur anatomicznych. Zdecydowanie stanowi niezbędnik studenta fizjoterapii, ale jest chętnie wybierany także przez praktykujących specjalistów.
Artykuł sponsorowany