Materace w Koszalinie – 5 parametrów, o których warto pamiętać przed zakupem materaca

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

W trakcie urządzania sypialni dobrze pamiętać o wyborze wysokiej jakości materaca, który zapewni zdrowy i komfortowy sen. Podejmując decyzję o zakupie konkretnego modelu, warto zwrócić uwagę na kilka parametrów. To właśnie od tych czynników zależy, czy dany materac będzie dopasowany zgodnie z indywidualnymi preferencjami i potrzebami.

Materace w Koszalinie - 5 parametrów, o których warto pamiętać przed zakupem materaca

Najważniejsze parametry przed zakupem materaca – sprawdź to dokładnie

Wybierając materac do spania, należy zastanowić się przede wszystkim nad swoimi potrzebami. Model materaca powinien być w końcu dobrany w sposób zindywidualizowany i spersonalizowany. Do pięciu najważniejszych parametrów, które należy sprawdzić przed zakupem materaca, należą następujące czynniki:

 1. Wymiary materaca, które powinny być dopasowane do wielkości ramy łóżka, powierzchni sypialni, indywidualnych potrzeb. Należy wziąć także pod uwagę to, czy w danym łóżku śpi singiel, czy też para. Przykładowo materac do spania 80×200 sprawdzi się dobrze dla jednej osoby do łóżka pojedynczego lub też jako jeden z dwóch materacy do łóżka podwójnego o szerokości 160 centymetrów. Większość materacy ma długość 200 centymetrów, natomiast szerokość waha się zwykle od 70 do 180 centymetrów.
 2. Twardość materaca, czyli kwestia, która w bezpośredni sposób wpływa na komfort i jakość snu. Można znaleźć materace o twardości od H1 (miękkie) przez H2 (średnie) i H3 (twarde) do H4 (bardzo twarde). Poziom twardości należy dobierać przede wszystkim do swojej wagi, a także wzrostu i preferencji.
 3. Wkład materaca, przy czym obecnie najbardziej popularne są modele sprężynowe kieszeniowe, piankowe i hybrydowe. Warto dokładnie zapoznać się z charakterystyką każdego z rodzajów materacy, aby dobrze dopasować je do swoich osobistych potrzeb.
 4. Higiena materaca, na którą wpływa kilka czynników, a więc wkład, dodatki i pokrowiec. Modelami antybakteryjnymi i antyalergicznymi są przede wszystkim materace lateksowe, chociaż inne także mają takie cechy. Spore znaczenie mają różne dodatki do wkładu, na przykład mata kokosowa, która jest materiałem antyalergicznym. Bardzo istotny jest także pokrowiec. Dla alergików idealne są pokrowce z technologią Purotex, która charakteryzuje się uwalnianiem probiotyków z mikrokapsułek. Na higienę wpływa w znacznym stopniu także sposób, w jaki zbudowany jest materac, a także to, czy we wkładzie zastosowano specjalne nacięcia i profilowania.
 5. Certyfikaty materaca, które wskazują na ważne cechy charakterystyczne danego modelu. Przykładowo certyfikat szwedzkiego instytutu AEH pokazuje, że materac jest higieniczny, trwały, ergonomiczny i ma odpowiedni klimat.

5 parametrów, o których warto pamiętać przed zakupem materaca

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Proponowany model komfortowego materaca od marki Hilding Curem

Marka Hilding jest renomowanym producentem materacy, łóżek, stelaży i innych akcesoriów do sypialni. Firma obecna jest w Polsce od 2001 roku, natomiast na świecie funkcjonuje już ponad 80 lat. W portfolio Hilding znajdują się także inne submarki, między innymi Curem by Hilding. Proponowanym modelem materaca do spania, który zapewni komfort i wygodę jest model Curem.Reg, który posiada następujące cechy:

 • materac piankowy, zbudowany z trzech typów pianek (termoelastycznej, Fusion i Selene),
 • model o siedmiu strefach komfortu, które zapewniają optymalne wsparcie kręgosłupa i dopasowują się do budowy anatomicznej użytkownika,
 • certyfikat AEH,
 • 20 lat gwarancji od producenta,
 • model antyalergiczny o wysokim standardzie higieny,
 • do materaca dołączony jest pokrowiec Zeo Case, który zbudowany jest z naturalnych materiałów – zeolitów, neutralizujących nieprzyjemne zapachy i o właściwościach antybakteryjnych.

Warto wybrać wyjątkowo komfortowy i wygodny model materaca. To w końcu od jakości powierzchni do snu zależą możliwości regeneracyjne organizmu oraz relaks w nocy i zdrowie fizyczne oraz psychiczne użytkownika.

Artykuł sponsorowany

Enedu
Enedu

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *