Mata do akupresury jako sposób na dolegliwości bólowe

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Akupresura to zabieg polegający na ucisku punktów akupresurowych znajdujących się na ciele. Głównie stosowany jest w celach leczniczych, jednak coraz częściej sięgają po niego osoby pragnące ukojenia po całym dniu. Zabieg akupresury możemy wykonać u specjalisty, który wykorzystuje do tego dłonie lub za pomocą specjalnej maty do akupresury, która jest wyposażona w plastikowe kolce lub igły ze stopów metali. Produkt ten nie tylko stymuluje punkty akupresurowe, ale także masuje wybrane miejsce na ciele. Mata zdrowotna wspomaga walkę z dolegliwościami różnego pochodzenia, zmniejszając ból i przynosząc odprężenie.

Mata do akupresury jako sposób na dolegliwości bólowe

Mata do akupresury na dolegliwości bólowe

Akumata jest najczęściej stosowana przez osoby borykające się z bólem różnego pochodzenia. Produkt w naturalny sposób pozwala złagodzić wszelkie dolegliwości, poprzez odpowiedni ucisk receptorów na ciele. Za jej pomocą możemy pozbyć się bólu kręgosłupa, bólu głowy i migreny. Dodatkowo może być stosowana na ból: barków, ramion, nóg i brzucha. Mata do akupresury jest jednym z najlepszych sposobów radzenia sobie z bólem, zaraz po wizycie u specjalisty. Szerokie zastosowanie sprawia, że jest produktem wielozadaniowym, który cieszy się niezwykłą popularnością!

Korzyści stosowania maty zdrowotnej:

  • zmniejszenie dolegliwości bólowych,
  • poprawienie cyrkulacji krwi w organizmie,
  • redukcja stresu i zmęczenia,
  • zastrzyk energii na początek dnia,
  • relaks po intensywnym dniu,
  • stymulacja wytwarzania endorfin,
  • zmniejszenie napięcia mięśni,
  • zmniejszenie bezsenności,
  • przyczynianie się do walki z depresją.

Dla kogo została stworzona mata do akupresury?

Wiele osób spędzających większość dnia w jednej pozycji skarży się na ból pleców. Są to m.in.: pracownicy biurowi, pracownicy linii produkcyjnych oraz kierowcy zawodowi. Na pomoc przychodzi mata zdrowotna, która wspomaga walkę z dolegliwościami. Może być wykorzystywana przez każdą osobę zmagającą się z bólem kończyn górnych i dolnych, a także problemami żołądkowymi, bólem menstruacyjnym oraz migreną. Z maty do akupresury korzystają także osoby chcące zrelaksować się po ciężkim dniu i zapewnić sobie pełnowartościowy sen. Produkt znajduje zastosowanie w gabinetach fizjoterapeutycznych oraz prywatnie w domach, w celu kontynuacji terapii u specjalisty.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Jak korzystać z akumaty?

Stosowanie maty z kolcami jest niezwykle łatwe! Wystarczy ułożyć ją na miękkiej powierzchni, np. na materacu i rozpocząć stosowanie. Na początku przygody z akupresurą zaleca się leżenie na niej, mając na sobie cienki bawełniany materiał. Jeśli jednak czujemy się na tyle mocno, aby korzystać z niej bez koszulki, możemy stosować ją na gołe ciało. W pierwszej chwili może wystąpić delikatny dyskomfort, jednak po kilku minutach przeradza się on w przyjemne uczucie ciepła i ukojenia. Leżenie na macie poprawia przepływ krwi w organizmie, dzięki czemu czujemy natychmiastowe uczucie ciepła. To doskonały pomysł na relaks w chłodne wieczory! Aby mata do akupresury przyniosła odpowiednie rezultaty, należy korzystać z niej codziennie po ok. 15-30 min. W celu osiągnięcia upragnionych wyników, najważniejsza jest systematyczność.

Jak wybrać matę do akupresury?

Wybór akumaty dla osoby początkującej może być trudny. Na starcie swojej przygody z akupresurą warto zaopatrzyć się w matę o średniej ostrości kolcach. To w zupełności wystarczy, aby uzyskać odpowiednie rezultaty. Jeśli już wcześniej miało się kontakt z akupresurą, zaleca się wybór ostrych kolców lub igieł ze stopów metali. Na rynku znajdziemy także długie i krótkie maty. Tutaj pojawia się największy dylemat – którą wybrać? Jeśli zależy nam na akupresurze samych pleców, wystarczy zaopatrzyć się w krótką akumatę. Natomiast jeśli chcemy masować jednocześnie plecy i nogi to powinniśmy wybrać długą matę, która zapewnia terapię całego ciała. W sklepach znajdują się różne warianty kolorystyczne, dzięki czemu można dobrać produkt do indywidualnych upodobań.

Gdzie kupić akumatę?

W sklepie Acus Med znajduje się szeroki wybór mat do akupresury różnych producentów, m.in.: Akumata Soft, Soma Eco Mat, Lyapko. Każda z nich ma takie samo działanie, jednak różnią się ostrością i rodzajem kolców, a także materiałem i wypełnieniem oraz wersją kolorystyczną. Warto zaznaczyć, że mata zdrowotna nie zastąpi wizyty u specjalisty i nie rozwiąże wszystkich problemów zdrowotnych, jednak będzie doskonałym narzędziem do kontynuacji terapii i wsparciem walki z wszelkimi dolegliwościami.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Najpopularniejsze w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *