Mata do akupresury jako sposób na dolegliwości bólowe

Spis treści

Polish Fascua Symposium
Polish Fascua Symposium

Akupresura to zabieg polegający na ucisku punktów akupresurowych znajdujących się na ciele. Głównie stosowany jest w celach leczniczych, jednak coraz częściej sięgają po niego osoby pragnące ukojenia po całym dniu. Zabieg akupresury możemy wykonać u specjalisty, który wykorzystuje do tego dłonie lub za pomocą specjalnej maty do akupresury, która jest wyposażona w plastikowe kolce lub igły ze stopów metali. Produkt ten nie tylko stymuluje punkty akupresurowe, ale także masuje wybrane miejsce na ciele. Mata zdrowotna wspomaga walkę z dolegliwościami różnego pochodzenia, zmniejszając ból i przynosząc odprężenie.

Mata do akupresury jako sposób na dolegliwości bólowe

Mata do akupresury na dolegliwości bólowe

Akumata jest najczęściej stosowana przez osoby borykające się z bólem różnego pochodzenia. Produkt w naturalny sposób pozwala złagodzić wszelkie dolegliwości, poprzez odpowiedni ucisk receptorów na ciele. Za jej pomocą możemy pozbyć się bólu kręgosłupa, bólu głowy i migreny. Dodatkowo może być stosowana na ból: barków, ramion, nóg i brzucha. Mata do akupresury jest jednym z najlepszych sposobów radzenia sobie z bólem, zaraz po wizycie u specjalisty. Szerokie zastosowanie sprawia, że jest produktem wielozadaniowym, który cieszy się niezwykłą popularnością!

Korzyści stosowania maty zdrowotnej:

  • zmniejszenie dolegliwości bólowych,
  • poprawienie cyrkulacji krwi w organizmie,
  • redukcja stresu i zmęczenia,
  • zastrzyk energii na początek dnia,
  • relaks po intensywnym dniu,
  • stymulacja wytwarzania endorfin,
  • zmniejszenie napięcia mięśni,
  • zmniejszenie bezsenności,
  • przyczynianie się do walki z depresją.

Dla kogo została stworzona mata do akupresury?

Wiele osób spędzających większość dnia w jednej pozycji skarży się na ból pleców. Są to m.in.: pracownicy biurowi, pracownicy linii produkcyjnych oraz kierowcy zawodowi. Na pomoc przychodzi mata zdrowotna, która wspomaga walkę z dolegliwościami. Może być wykorzystywana przez każdą osobę zmagającą się z bólem kończyn górnych i dolnych, a także problemami żołądkowymi, bólem menstruacyjnym oraz migreną. Z maty do akupresury korzystają także osoby chcące zrelaksować się po ciężkim dniu i zapewnić sobie pełnowartościowy sen. Produkt znajduje zastosowanie w gabinetach fizjoterapeutycznych oraz prywatnie w domach, w celu kontynuacji terapii u specjalisty.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Jak korzystać z akumaty?

Stosowanie maty z kolcami jest niezwykle łatwe! Wystarczy ułożyć ją na miękkiej powierzchni, np. na materacu i rozpocząć stosowanie. Na początku przygody z akupresurą zaleca się leżenie na niej, mając na sobie cienki bawełniany materiał. Jeśli jednak czujemy się na tyle mocno, aby korzystać z niej bez koszulki, możemy stosować ją na gołe ciało. W pierwszej chwili może wystąpić delikatny dyskomfort, jednak po kilku minutach przeradza się on w przyjemne uczucie ciepła i ukojenia. Leżenie na macie poprawia przepływ krwi w organizmie, dzięki czemu czujemy natychmiastowe uczucie ciepła. To doskonały pomysł na relaks w chłodne wieczory! Aby mata do akupresury przyniosła odpowiednie rezultaty, należy korzystać z niej codziennie po ok. 15-30 min. W celu osiągnięcia upragnionych wyników, najważniejsza jest systematyczność.

Jak wybrać matę do akupresury?

Wybór akumaty dla osoby początkującej może być trudny. Na starcie swojej przygody z akupresurą warto zaopatrzyć się w matę o średniej ostrości kolcach. To w zupełności wystarczy, aby uzyskać odpowiednie rezultaty. Jeśli już wcześniej miało się kontakt z akupresurą, zaleca się wybór ostrych kolców lub igieł ze stopów metali. Na rynku znajdziemy także długie i krótkie maty. Tutaj pojawia się największy dylemat – którą wybrać? Jeśli zależy nam na akupresurze samych pleców, wystarczy zaopatrzyć się w krótką akumatę. Natomiast jeśli chcemy masować jednocześnie plecy i nogi to powinniśmy wybrać długą matę, która zapewnia terapię całego ciała. W sklepach znajdują się różne warianty kolorystyczne, dzięki czemu można dobrać produkt do indywidualnych upodobań.

Gdzie kupić akumatę?

W sklepie Acus Med znajduje się szeroki wybór mat do akupresury różnych producentów, m.in.: Akumata Soft, Soma Eco Mat, Lyapko. Każda z nich ma takie samo działanie, jednak różnią się ostrością i rodzajem kolców, a także materiałem i wypełnieniem oraz wersją kolorystyczną. Warto zaznaczyć, że mata zdrowotna nie zastąpi wizyty u specjalisty i nie rozwiąże wszystkich problemów zdrowotnych, jednak będzie doskonałym narzędziem do kontynuacji terapii i wsparciem walki z wszelkimi dolegliwościami.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Najpopularniejsze w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *