Szukaj
Szukaj

Kubeczek menstruacyjny – zadbaj o siebie podczas okresu

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Nie da się ukryć – w Polsce wciąż jeszcze edukacja zdrowotna kuleje, zwłaszcza jeśli chodzi o odpowiednią wiedzę na temat menstruacji. Problem uważany jest za wstydliwy, wciąż jeszcze stanowi swoiste tabu i nadal jeszcze sporo dziewczynek, które dopiero dojrzewają i dostają swoje pierwsze miesiączki, nie bardzo ma się do kogo zwrócić o pomoc. Ciągle jeszcze istotnym problemem jest problem ubóstwa menstruacyjnego. Temat ten nadal jest też bardzo kontrowersyjny, ale na szczęście mówi się o tym coraz częściej i coraz głośniej. Prowadzone są też kolejne akcje, które mają na celu walkę z tym problemem. To doskonale wpływa na zdrowie, a przy tym poprawia znacząco poczucie własnej wartości – wiele dziewczynek wstydzi się okresu i czuje się z jego powodu komfortowo. A przecież to naturalna kolej rzeczy i właśnie tak powinna być traktowana, nie jak coś złego i niewłaściwego. A w odpowiednim podejściu do tych trudnych tematów i jednocześnie w walce o ukrócenie problemu ubóstwa menstruacyjnego pomoże wielorazowy kubeczek menstruacyjny.

Kubeczek menstruacyjny - zadbaj o siebie podczas okresu

Zadbaj o zdrowie

Warto dbać o zdrowie w każdych okolicznościach. Jeśli wydaje ci się, że menstruacja nie jest tutaj poważnym czynnikiem -popełniasz naprawdę duży błąd. Promocja zdrowia powinna dotyczyć też promowania odpowiedniej higieny podczas okresu i być kwestią poruszaną naturalnie. Nawet tweety ministerstwa zdrowia wskazują na to, że wiele dziewczynek zupełnie nie wie jak sobie radzić w przypadku menstruacji i nie zachowuje odpowiedniego poziomu higieny. To sprzyja chorobom, a także obniża poczucie wartości. Coraz częściej pojawiają się różne programy, których celem jest promowanie zdrowia – społeczne problemy powinny być rozwiązywane zarówno w ramach inicjatyw odgórnych, jak i tych oddolnych. A zdrowie ma ogromną wartość.

Komfort podczas miesiączki

Wiele kobiet nie wierzy, że podczas miesiączki może czuć się komfortowo, dlatego jej pojawienie się powoduje stres. To nie jest dobre dla zdrowia, dlatego warto o siebie zadbać i nie dopuścić, by z tego powodu rozwinęły się jakieś choroby. W końcu leczenie tego typu chorób bywa bardzo kosztowne, a przy tym wstydliwe. Jednorazowe środki higieny podczas okresu – podpaski i tampony, sprawdzają się całkiem nieźle, jednak wszystko zależy od danego środowiska. Nadal przecież problem wykluczenia ekonomicznego jest bardzo poważny – podniesienie poziomu dostępu do darmowych produktów higienicznych to krok w dobrą stronę.

Patronite
Patronite

Czy warto stosować kubeczek menstruacyjny?

Dla zdrowia dobrze jest wymieniać tampony czy podpaski nawet co dwie godziny przy obfitym krwawieniu. To kwestia komfortu, ale też zdrowia – nawet zdrowia psychicznego, bo takie kwestie bardzo mocno na nie wpływają. Jeśli chcesz zadbać o zdrowie, możesz zdecydować się na kubeczek menstruacyjny, który znajdziesz na https://allegro.pl/kategoria/higiena-intymna-kubeczki-menstruacyjne-300413. Zapewnisz sobie w ten sposób wyższy poziom opieki zdrowotnej, a przy tym zadbasz o swoje zdrowie psychiczne – nie będziesz się już zamartwiać, czy podpaska wytrzyma, nie będziesz też przejmować się tym, że takie materiały potrafią być dość drogie. Użytkownik korzystający z tego typu rozwiązania może liczyć na komfort – nawet w miejscu pracy. Wystarczy bowiem opróżniać taki kubeczek menstruacyjny co nawet dziesięć i więcej godzin.

Kto może używać kubeczek menstruacyjny?

Tak naprawdę każda kobieta, której leży na sercu jej zdrowie może używać takich kubeczków. Najważniejsze to dopasować go do potrzeb swojego ciała. Dobrać go w zależności czy się już rodziło i ile razy, to bardzo ważne, by kubeczek pasował. Dobierz też odpowiednio miękki materiał, który nie będzie uczulał. Wiele ofert artykułów zdrowotnych znajdziesz na https://allegro.pl/dzial/zdrowie.

Artykuł sponsorowany

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *