Szukaj
Szukaj

Jak przyspieszyć rehabilitację po urazie?

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Kontuzje czy urazy zdarzają się często, zwłaszcza u osób aktywnych fizycznie. Mogą się jednak przydarzyć każdemu – wystarczy nieprawidłowo ustawić stopę, poślizgnąć się albo upaść. Jak przyspieszyć regenerację tkanek podczas rehabilitacji?

Jak przyspieszyć rehabilitację po urazie?

Dlaczego dorośli wolniej zdrowieją po kontuzji?

Z dzieciństwa pamiętamy, że po różnego rodzaju upadkach czy zranieniach skóra goiła nam się dość szybko. Dzieje się tak, ponieważ dzieci o wiele łatwiej przyswajają witaminy, szybciej regenerują się również ich tkanki. U osób dorosłych następuje to wolniej – dlaczego?

Otóż, o ile u naszych pociech dbamy o zbilansowaną dietę, pełną warzyw i owoców, to w dorosłym życiu nie zawsze mamy na to czas czy chęci. Łatwiej jest sięgnąć po gotowe półprodukty czy fast foody, niż przygotować zdrowy posiłek. Dochodzą do tego używki, złe nawyki żywieniowe i ograniczona ilość snu, co łącznie doprowadza do wyjałowienia organizmu z niezbędnych witamin i mikroelementów.

Problemem jest także nadwaga, która wynika właśnie ze złych nawyków żywieniowych. Najczęściej, kiedy próbujemy zrzucić nadmiar kilogramów podczas biegania czy na siłowni, dochodzi do kontuzji i urazów – ciało nie jest przyzwyczajone do wysiłku, a nieprawidłowo wykonywany ruch może spowodować np. uraz ścięgna, zwichnięcie stawów czy nawet złamanie kości.

Są to bardzo bolesne i uciążliwe kontuzje, które unieruchamiają nas na długie tygodnie i wymagają rekonwalescencji pod okiem doświadczonego fizjoterapeuty. Jak wspomóc jego pracę i przyspieszyć zdrowienie? Pomocne mogą być tu suplementy diety.

Patronite
Patronite

Jakie suplementy pomogą w rehabilitacji?

Odpowiednia dieta i uzupełnienie witamin na pewno podniesie efektywność pracy fizjoterapeuty i przyspieszy odbudowę uszkodzonych tkanek. Sklep z suplementami będzie pomocny przy dobraniu odpowiednich składników.

  • Witamina D – badania potwierdzają, że aktywnie przyczynia się do prawidłowego stanu układu mięśniowo-szkieletowego. Wyraźne niedobory tej witaminy natomiast mogą powodować zanik włókien mięśniowych, co może przyczynić się do zaburzeń motorycznych kończyn.
  • Witamina C – należy do antyoksydantów, wspomaga więc regenerację całego układu mięśniowego, stawów i wiązadeł, przyspieszając powrót do zdrowia. Jest też niezbędna do wytwarzania przez nasz organizm kolagenu.
  • Kolagen – buduje chrząstkę i wspomaga regenerację tkanki łącznej, odpowiada także za prawidłowy stan ścięgien i stawów. Polecany jest zwłaszcza dla sportowców i osób starszych, u których produkcja kolagenu jest znacznie obniżona.
  • Wapń – niedobory tego pierwiastka mogą doprowadzić do słabszej siły skurczu mięśnia, czyli w efekcie mniejszej kontroli nad ciężarem ciała. Wapń jest też głównym składnikiem naszych kości, dlatego jego suplementacja pozytywnie wpływa na odbudowę struktury kośćca.
  • Cynk – odgrywa kluczową rolę w procesie gojenia się ran, wzmacnia również naturalne mechanizmy obronne naszego organizmu.
  • Magnez – jego niedobory potęgują stany zapalne stawów i mogą doprowadzić do poważnych zaburzeń gęstości mineralnej kości.

 

Wszystkie te pierwiastki znajdują się w suplementach, oferowanych przez sklep z suplementami diety https://mybionic.pl. Do diety natomiast warto dodać również białko, aminokwasy i kwasy tłuszczowe omega-3, które na pewno wspomogą rehabilitację organizmu.

Artykuł sponsorowany

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *