Szukaj
Szukaj

Dyplom to nie koniec!

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Ci, którzy myśleli, że po ukończeniu studiów nie wrócą już do szkoły, szybko się przekonają, jak bardzo się mylili. A to dlatego, że ściśle powiązane z rehabilitacją: medycyna, fizjoterapia i spojrzenie na ciało człowieka rozwijają się w imponującym tempie. Metody, które stosowane były wczoraj, dziś mogą zostać obalone przez nowe doniesienia naukowe, wskazujące na ich szkodliwość lub proponujące rewolucyjne podejście. Aby zachować konkurencyjność nie można się zatrzymać. Gdzie zatem znaleźć kursy i szkolenia dla fizjoterapeutów?

Dyplom to nie koniec!

W dzisiejszym świecie każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, niezależnie od miejsca zamieszkania.

Kiedy chcesz i jak chcesz

Nauczanie on-line, szczególnie rozwinięte przez pandemię, wprowadziło niemal wszystkie dziedziny życia do świata wirtualnego. Uczelnie, szkoły podyplomowe i indywidualne podmioty oferują rozwijanie swoich umiejętności za pomocą e-kursów. Możliwość wzięcia udziału w sesji o dowolnej godzinie i z dowolnego miejsca na świecie wydaje się bardzo kuszące.
Takie rozwiązanie nie pozostaje jednak pozbawione wad. Sama teoria i oglądanie filmów to nie wszystko. Nic nie zastąpi możliwości wykorzystania zdobytej wiedzy w pracy.

Dyplom po dyplomie

Najbardziej wymagającą, zarówno czasowo, jak i finansowo ścieżką, są szkoły podyplomowe, które w przeciwieństwie do kursów, trwają nie kilka dni, a kilkanaście tygodni. Wiedza, chociaż rzetelna, akademicka i w dużych dawkach, nie zawsze ma swoje odbicie w zajęciach praktycznych, których niektórym, szczególnie tym mniej zaawansowanym, może brakować.
Praktyka, chociaż stale rozwijana, nie zawsze na uczelniach nadąża za trendami nauki, niekiedy odrzucając pionierskie podejście i wybierając na ich miejsce starsze, mniej skuteczne procedury.

Praktyczne podejście i wymiana doświadczeń

Po krótkiej przerwie spowodowanej sytuacją epidemiologiczną na popularności zyskują kursy dla fizjoterapeutów w formie stacjonarnej, które w odpowiednich proporcjach łączą teorię z praktyką. Dzięki temu uczestnicy nie muszą testować nowopoznanych metod na pacjentach, a zyskują możliwość sprawdzenia się pod okiem trenerów.

W miejscach takich jak Akademia Rehasport, certyfikowane szkolenia prowadzą również lekarze, specjaliści w dziedzinie ortopedii. Razem przechodzą przez cały proces pracy z pacjentem, od diagnozy, przez operację, aż po opiekę pooperacyjną. To od zgrania całego zespołu, ścisłej współpracy lekarzy i fizjoterapeutów, zależy końcowy wynik leczenia. Kursanci otrzymują praktyczną wiedzę, narzędzia i algorytmy postępowania w pracy z pacjentami urazowymi i przeciążeniowymi.

Patronite
Patronite

Kursy stacjonarne to również niepowtarzalna możliwość nawiązania nowych kontaktów, wymiany doświadczeń oraz podjęcia dyskusji z koleżankami i kolegami po fachu, co niejednokrotnie może całkowicie zmienić spojrzenie na dany problem.

O Akademii

Jako Rehasport, uznana na świecie polska klinika medyczna, posiadająca certyfikat Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej – FIFA Medical Centre of Excellence, uruchomiliśmy nowy projekt szkoleniowy dla fizjoterapeutek/fizjoterapeutów oraz studentek/studentów fizjoterapii – Akademia Rehasport.

Certyfikowane szkolenia Akademii prowadzone są nie tylko przez fizjoterapeutów, ale również lekarzy – czołowych specjalistów i pionierów w dziedzinie ortopedii. Trenerzy z Rehasport dzielą się gromadzoną przez lata wiedzą i doświadczeniem, wypracowanymi algorytmami i sposobami pracy z Pacjentem.

Zależy nam, aby stworzyć społeczność specjalistów medycyny ruchu. Grupę, która poprzez dyskusje, współpracę i wymianę doświadczeń będzie uczyć się od siebie wzajemnie i przyczyniać do rozwoju opieki fizjoterapeutycznej. Właśnie dlatego nasi absolwenci zapraszani są do grupy zrzeszającej kursantów i trenerów w jednym miejscu, gdzie zachęcamy wszystkich do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami i ciekawymi przypadkami.

Co szczególnie ważne, istnieje możliwość uzyskania dofinansowania na kursy ze środków zewnętrznych – KFSz oraz Funduszy Europejskich.

Artykuł sponsorowany

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *