Szukaj
Szukaj

Czy blond włosy można pofarbować na czarno?

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

W życiu niemal każdego z nas może przyjść taki moment, kiedy poczujemy chęć diametralnej zmiany. Nierzadko ta metamorfoza dotyczy naszego wyglądu, przez co możemy lepiej podkreślić swoją osobowość czy nawet zasygnalizować rozpoczęcie nowego etapu. Dlatego w świecie koloryzacji włosów nie brakuje gwałtownych przemian, które mogą zupełnie odmienić nasz wizerunek – tak może być w przypadku blondynki, której zamarzą się czarne włosy. Jak powinien wówczas wyglądać proces doboru farby do włosów i koloryzacja?

Czy blond włosy można pofarbować na czarno?

Z blondu na czerń – czy taka koloryzacja jest łatwa do uzyskania?

Choć blond włosy wielu osobom dodają uroku, łagodnie podkreślając rysy twarzy, to jednak nie da się ukryć, że i lśniąca, głęboka czerń ma wiele zalet. W ten sposób możemy nadać swojemu wizerunkowi odrobinę pazura, pozwoli nam też nierzadko wyróżnić się z tłumu. Nic zatem dziwnego, że część blondynek – zarówno naturalnych, jak i farbowanych – decyduje się na tak dużą zmianę, chcąc zmienić swój styl czy po prostu poeksperymentować z kolorem, by jeszcze lepiej podkreślić atuty.

Przefarbowanie się z blondu na czerń w gruncie rzeczy nie należy do najtrudniejszych zadań. Znacznie trudniej byłoby nam wykonać koloryzację w odwrotną stronę, ponieważ nie obyłoby się wówczas bez rozjaśniacza, którego działanie może być niestety bardzo szkodliwe dla naszych pasm. Niemniej trzeba mieć na uwadze, że może się tutaj nie skończyć na zaledwie jednym farbowaniu. Zdarza się, że owszem, nasz nowy odcień będzie ciemny, ale będzie mu jeszcze odrobinę brakowało do intensywnej czerni. W związku z tym dobrze jest się przygotować na ewentualność, która będzie wymagała powtórzenia koloryzacji po kilku tygodniach. Sporo ułatwi także wybór właściwej farby.

Patronite
Patronite

Nie należy też zapominać o jeszcze jednej kwestii: jeśli zastanawiamy się nad taką metamorfozą, trzeba dobrze ją przemyśleć. O ile uzyskanie na włosach czerni może się okazać całkiem proste, o tyle jej późniejsze pozbycie się nierzadko opiera się na długim, żmudnym procesie dekoloryzacji.

O czym pamiętać, farbując blond włosy na czarno?

W przypadku każdej koloryzacji bardzo istotne jest, aby ściśle trzymać się instrukcji dołączonej do opakowania farby. Szczególną uwagę należy zwrócić na punkt, w którym mowa jest o czasie, przez jaki krem koloryzujący powinien pozostawać na naszych włosach. Przykładowo, kiedy chcemy przefarbować włosy na czarno, w żadnym wypadku nie powinniśmy zmywać farby przedwcześnie – może to spowodować, że na naszej fryzurze, zamiast lśniącej czerni, pojawią się nieestetyczne zielone pasma, co wynika z faktu, że pigment nie zdążył dostatecznie wniknąć w strukturę włosa.

Bardzo ważne jest także późniejsze dbanie o kondycję włosów. Każdy zabieg z wykorzystaniem farby nieco obciąża nasze kosmyki, wobec czego dobrze dopasowana odżywka i regenerująca maska będą tutaj naszymi największymi sprzymierzeńcami. Pamiętajmy również o tym, by stosować kosmetyki zawierające filtr przeciwsłoneczny, ponieważ promieniowanie UV może prowadzić do szybszego płowienia koloru.

Artykuł sponsorowany

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *