Co na ból karku?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Sztywność i ból karku mogą być spowodowane wieloma czynnikami, w tym m.in. nieodpowiednią pozycją podczas spania czy długimi godzinami przed komputerem. Jednak często pojawiający się dyskomfort i dolegliwości bólowe mogą wpływać na komfort, ale i swobodę wykonywania nawet najprostszych czynności. Jak poradzić sobie z bólem i sztywnością karku?

Co na ból karku?

Ból i sztywność karku – przyczyny

Jeśli często doskwiera Ci ból karku oraz dyskomfort odcinka szyjnego to naszą pierwszą radą jest konsultacja u fizjoterapeuty. Natomiast w wielu przypadkach zdarza się, że dolegliwości bólowe lub sztywność karku występują m.in. z powodu:

  • nieodpowiedniej pozycji podczas spania,
  • źle dobranej poduszki,
  • siedzącego trybu pracy (przed komputerem i za kierownicą),
  • naciągnięcia mięśni w okolicach karku i odcinka szyjnego,
  • przewiania,
  • stanu zapalnego, urazu (np. w wypadku samochodowym).

Skuteczne sposoby na ból karku

Zastanawiasz się, jak pozbyć się dyskomfortu i bólu karku, który towarzyszy Ci często np. po długotrwałej pracy przed komputerem? Masażer karku to rewelacyjne urządzenie, z którego można bez obaw korzystać gdziekolwiek potrzebujesz! Czy to w biurze, w podróży samolotem czy pociągiem czy podczas oglądania serialu. Ogromną zaletą jest cicha praca urządzenia, więc można z niego korzystać bez obaw o przeszkadzanie współpracownikom czy innym pasażerom.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina
  • Masażer szyi i karku 4Fizjo

Jednym z urządzeń jest masażer szyi i karku Shiatsu Pro+, który został zaprojektowany z myślą o sportowcach oraz osobach zmagających się ze sztywnością karku, przewlekłymi bólami głowy i dyskomfortem. 16 punktów uciskowych zapewnia intensywny masaż i wysoki poziom rozluźnienia mięśni. Urządzenie jest przeznaczone do masażu karku i szyi, ale sprawdzi się również na inne części ciała, jak np. łydki czy kręgosłup.

  • Masażer szyi i ciała Hi5

Drugą propozycją jest również urządzenie do masażu szyi i ciała marki Hi5. Świetnie dostosowuje się do odcinka szyjnego, a dodatkowa funkcja podgrzewania zapewnia wysoki poziom relaksu i odprężenia. Tego typu masaż rozluźnia napięcia mięśniowe, łagodzi ból oraz relaksuje. Urządzenie znajdzie swoje zastosowanie podczas łagodzenia sztywności mięśni, do masażu powięzi i punktów akupresurowych, jako sposób na dolegliwości bólowe oraz forma relaksu i odprężenia np. po stresującym dniu.

Masażery karku i szyi, a także wiele innych produktów zmniejszających napięcia mięśniowe znaleźć można w sklepie Acus Med. Na ból karku można zastosować także masaż akupresurowy na macie lub poduszce. Wypustki oddziałując na punkty akupresurowe na ciele będą zmniejszać napięcia mięśniowe i łagodzić dolegliwości bólowe nie tylko karku, ale całego ciała.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Najpopularniejsze w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *