Szukaj
Szukaj

Co na ból karku?

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Sztywność i ból karku mogą być spowodowane wieloma czynnikami, w tym m.in. nieodpowiednią pozycją podczas spania czy długimi godzinami przed komputerem. Jednak często pojawiający się dyskomfort i dolegliwości bólowe mogą wpływać na komfort, ale i swobodę wykonywania nawet najprostszych czynności. Jak poradzić sobie z bólem i sztywnością karku?

Co na ból karku?

Ból i sztywność karku – przyczyny

Jeśli często doskwiera Ci ból karku oraz dyskomfort odcinka szyjnego to naszą pierwszą radą jest konsultacja u fizjoterapeuty. Natomiast w wielu przypadkach zdarza się, że dolegliwości bólowe lub sztywność karku występują m.in. z powodu:

  • nieodpowiedniej pozycji podczas spania,
  • źle dobranej poduszki,
  • siedzącego trybu pracy (przed komputerem i za kierownicą),
  • naciągnięcia mięśni w okolicach karku i odcinka szyjnego,
  • przewiania,
  • stanu zapalnego, urazu (np. w wypadku samochodowym).

Skuteczne sposoby na ból karku

Zastanawiasz się, jak pozbyć się dyskomfortu i bólu karku, który towarzyszy Ci często np. po długotrwałej pracy przed komputerem? Masażer karku to rewelacyjne urządzenie, z którego można bez obaw korzystać gdziekolwiek potrzebujesz! Czy to w biurze, w podróży samolotem czy pociągiem czy podczas oglądania serialu. Ogromną zaletą jest cicha praca urządzenia, więc można z niego korzystać bez obaw o przeszkadzanie współpracownikom czy innym pasażerom.

Patronite
Patronite
  • Masażer szyi i karku 4Fizjo

Jednym z urządzeń jest masażer szyi i karku Shiatsu Pro+, który został zaprojektowany z myślą o sportowcach oraz osobach zmagających się ze sztywnością karku, przewlekłymi bólami głowy i dyskomfortem. 16 punktów uciskowych zapewnia intensywny masaż i wysoki poziom rozluźnienia mięśni. Urządzenie jest przeznaczone do masażu karku i szyi, ale sprawdzi się również na inne części ciała, jak np. łydki czy kręgosłup.

  • Masażer szyi i ciała Hi5

Drugą propozycją jest również urządzenie do masażu szyi i ciała marki Hi5. Świetnie dostosowuje się do odcinka szyjnego, a dodatkowa funkcja podgrzewania zapewnia wysoki poziom relaksu i odprężenia. Tego typu masaż rozluźnia napięcia mięśniowe, łagodzi ból oraz relaksuje. Urządzenie znajdzie swoje zastosowanie podczas łagodzenia sztywności mięśni, do masażu powięzi i punktów akupresurowych, jako sposób na dolegliwości bólowe oraz forma relaksu i odprężenia np. po stresującym dniu.

Masażery karku i szyi, a także wiele innych produktów zmniejszających napięcia mięśniowe znaleźć można w sklepie Acus Med. Na ból karku można zastosować także masaż akupresurowy na macie lub poduszce. Wypustki oddziałując na punkty akupresurowe na ciele będą zmniejszać napięcia mięśniowe i łagodzić dolegliwości bólowe nie tylko karku, ale całego ciała.

Artykuł sponsorowany

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *