Szukaj
Szukaj

Biurowe krzesła ortopedyczne – praca bez bólu

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Kręgosłup jest kluczowym elementem ciała, stanowi jego podporę, utrzymuje ciężar całego ciała, amortyzuje, pozwala nam na zachowanie równowagi. Dlatego tak istotne jest dbanie o jego zdrowie i prawidłową postawę. Warto w wielogodzinnej pracy biurowej korzystać z biurowych krzeseł ortopedycznych, które stanowić będą wsparcie dla chorego, obolałego kręgosłupa, a także staną się środkiem zapobiegawczym potencjalnym bólom pleców.

Biurowe krzesła ortopedyczne - praca bez bólu

Jaki fotel biurowy na chory kręgosłup?

Pracujesz w biurze? Spędzasz przed komputerem dziesiątki godzin tygodniowo? Pora zadbać o siebie i swoje zdrowie. Inwestycja w dobre krzesło biurowe jest przede wszystkim inwestycją w swoje dobre samopoczucie, zdrowy kręgosłup i większą wydajność pracy. Każdy, kto spędza przy biurku wiele godzin, zna uporczywy ból pleców. Do typowych dolegliwości związanych z pracą przy biurku bądź komputerze zaliczyć możemy ból w odcinku lędźwiowym, napięcie odczuwalne w okolicach karku, spięte i dotkliwe bolące mięśnie pleców jak i ramion. Odczuwalne bóle kręgosłupa sprawiają, że koncentracja na pracy może być utrudniona, a to z kolei przekłada się na wyniki naszej pracy. Źle dobrane krzesło, na którym spędzasz znaczną część dnia, powodować może coraz większe pogorszenie stanu zdrowia. Wielu z nas zadaje sobie pytanie, jaki fotel do komputera będzie najodpowiedniejszy? Czy z tak bogatego asortymentu sklepów z wyposażeniem biurowym jesteśmy w stanie wybrać fotel, który nie pogorszy naszego stanu kręgosłupa? Większość z foteli dedykowanych pracy biurowej prezentuje się doskonale, są nowoczesne, eleganckie, ale czy zapewniają nam odpowiednią ergonomię? Odpowiedź nie zawsze jest twierdząca… Dlatego tak istotne jest, aby zaopatrzyć się w fotel biurowy, który będzie fotelem ortopedycznym.

Krzesło ortopedyczne do komputera

Chcąc poprawić komfort swojej pracy i zadbać o zdrowie swojego kręgosłupa warto zainwestować w fotel ortopedyczny. Działanie rehabilitacyjne, potwierdzone medycznymi patentami, pozwoli na skuteczną pracę bez bólu! Potwierdzenie rehabilitacyjnych zdolności krzeseł ortopedycznych przez oficjalną rejestrację jako wyrób medyczny sprawia, że są one odpowiednie dla osób z problemami z kręgosłupem oraz mają potwierdzone działanie profilaktyczne w zakresie dbania o zdrowie kręgosłupa. Krzesło ortopedyczne to produkt, który posiada pozytywną ocenę nadawaną przez Instytut Medycyny Pracy – dzięki czemu bez trosk możesz pracować przy biurku tyle czasu, ile jest konieczne.

W dobie pracy zdalnej i home office krzesła ortopedyczne doskonale sprawdzą się w każdym domu. Wiele osób zmuszonych z dnia na dzień przejść ze swoja pracą bądź nauką na tryb zdalny. Z tego powodu nie zawsze warunki w domu były na tyle komfortowe i odpowiednio przygotowane, by taka praca nie odbiła się na zdrowiu kręgosłupa. Dlatego, nawet, jeśli pracujesz z domu, stwórz takie warunki, aby praca nie odbijała się na Twoim zdrowiu i samopoczuciu.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Krzesła obrotowe ortopedyczne to klucz do zdrowych pleców

Fotele ortopedyczne są przeznaczone dla osób, które borykają się z wieloma schorzeniami kręgosłupa. Dyskopatia, korzonki czy rwa kulszowe to jedynie niektóre z nich. Zdrowe plecy to klucz do sukcesu (nie tylko zawodowego). Zaleca się stosowanie krzeseł ortopedycznych także profilaktycznie dla osób, które ze względu na specyfikę swojej pracy przebywają większość czasu w pozycji siedzącej.

Czym wyróżniają się krzesła i fotele ortopedyczne na tle innych? Prócz opisanych powyżej certyfikatów i patentów, na bazie których zostały one zbudowane, krzesła tego typu posiadają ruchome siedziska oparte na sprężynach, która nieustannie zapewnia wyprostowane, a także zdrowe siedzenie bez bólu pleców. To dlatego wielu fizjoterapeutów i rehabilitantów zaleca siedzenie i ćwiczenia na piłce rehabilitacyjnej – ciągła amortyzacja kręgosłupa niezwykle go odciąża; wzmacnia także mięśnie pleców i brzucha, oraz zmusza do utrzymania prawidłowej postawy ciała.

Gdzie szukać ergonomicznych krzeseł ortopedycznych? Kamila Meble – sklep z krzesłami ortopedycznymi jest jednym z miejsc, gdzie znajdziesz bogaty wybór krzeseł medycznych zapewniających prawidłową postawę podczas siedzenia. „Zdrowe”, ergonomiczne krzesło dla dzieci i dorosłych jest gwarancją dni bez uciążliwych dolegliwości związanych z bólem pleców.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *