Szukaj
Szukaj

Nowotwór szyjki macicy – rehabilitacja i suplementacja

Spis treści

Pytanie


Witam,
miałam nowotwór szyjki macicy w stopniu IIIB z przerzutami do węzłów chłonnych miednicy oraz naciekami na pęcherz moczowy i w marcu zakończyłam leczenie. Było ono standardowe tzn. radioterapia, 30 naświetlań plus 4 busy na węzły chłonne + 6 x cisplatyna + 4 x brachyterapia.

Skutkiem leczenia onkologicznego jest polineuropatia obwodowa. Najbardziej dokucza mi drętwienie stóp i rąk oraz mocny ból ręki od ramienia (w nocy) oraz ból kolana i miednicy. Zażywam leki: Tergetol CR 200 mg – 2 x dziennie, Thionerv600 – 1 x dziennie.

Proszę o informacje jak mogę sobie pomóc w inny sposób. Mam na myśli rehabilitację, ćwiczenia w domu, zabiegi. Czy można odwrócić proces zmian, który już nastąpił czy ewentualnie można nie dopuścić do dalszego rozwoju uszkodzeń nerwów. Bardzo proszę o poradę.

Dziękuję
Monika

 

Odpowiedź


Pani Moniko,
jak najbardziej trzeba szukać możliwości, aby sobie pomóc. Kwestią jest jak mocno zostały uszkodzone nerwy obwodowe, ale na pewno warto spożywać dużą ilość witamin z grupy B, które mają właściwości przyspieszające regenerację uszkodzonych nerwów. Dodatkowo proszę zwrócić uwagę na naturalny produkt jakim jest Chlorella. Posiada ona w sobie czynnik wzrostu CGF (Chlorella Grow Factor), który przyśpiesza regenerację tkanek w organizmie, w tym również układu nerwowego. Więcej informacji na temat tej algi znajdzie Pani w artykule, do którego poniżej przesyłam bezpośredni link:

Chlorella zalety – artykuł

To samo dotyczy rehabilitacji oraz ćwiczeń, z których powinna Pani korzystać. Zalecam jednak w Pani przypadku udać się do specjalisty (lekarza neurologa, wykwalifikowanego fizjoterapeuty), który po uprzednim wywiadzie, przeanalizowaniu wyników badań, a także przeprowadzeniu badań funkcjonalnych będzie mógł doradzić najlepsze możliwości pomocy (odpowiednią suplementacje, zabiegi fizjoterapeutyczne oraz ćwiczenia).

Pomogłem? Będzie mi bardzo miło, jeśli odwdzięczysz się kawą za konsultację: buycoffee.to/fizjoterapeuty. Dziękuję 🙂

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
Centrum Fizjoterapeuty
centrum.fizjoterapeuty.pl
Tel. 513 776 935

Fizjoterapia Wrocław



Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *