Szukaj
Szukaj

Magnoter D26

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Magnoter D26 jest urządzeniem wykorzystywanym w fizykoterapii do leczenia zmiennym polem elektromagnetycznym. Przykład takiego urządzenia przedstawiono na zdjęciu poniżej.

Aparatura do magnetostymulacji

Urządzenie do magnetoterapii polem małej częstotliwości składa się z generatora prądu małej częstotliwości, układów elektronicznych umożliwiających regulację parametrów tego prądu oraz aplikatora. Większość urządzeń posiada 2 lub więcej aplikatorów, przy czym każdy z nich wykazuje charakterystyczny rozkład pola magnetycznego.

Polskie urządzenia

Omawiając temat aparatów do magnetostymulacji warto wspomnieć, że dysponujemy w Polsce dwoma takimi urządzeniami: MRS 2000 oraz najnowszym aparatem Viofor JPS.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

MRS 2000 składa się z części generująco-sterującej oraz aplikatora w postaci maty i poduszki z wmontowanymi cewkami. Impulsy magnetyczne zbliżone są do piłokształtnych. W trakcie wykonywania zabiegu pacjent leży na macie. Maksymalna indukcja pola wynosi około 0,4 mT, natomiast czas zabiegu – 8 minut. W jego trakcie aparat emituje pole magnetyczne w trzech cyklach.

Viofor JPS jest oryginalnym polskim urządzeniem do magnetostymulacji, przy czym skrót JPS pochodzi od nazwisk jego twórców. Częstotliwości impulsów podstawowych mieszczą się w przedziale 180-195 Hz. Z kolei amplitudę nastawia się skokowo przyciskami intensywności o 13 stopniach od 0,5 do 12.Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Mika T., Kasprzak W., Fizykoterapia, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2006.

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Jedna odpowiedź

  1. magnoter d26 wygląda w środku jak jakaś praca dyplomowa. porażka projektowa. jedną z wad projektowych jest absolutny brak kontroli prawidłowości pracy. jedno z tych urządzeń dostałem do przeglądu i odświeżenia. okazało się, że urządzenie nie generuje żadnego sygnału na wyjściu (zwarcia opiłkami przy montażu spowodowały spalenie stopni wyjściowych), a po głębszym przyglądnięciu elektronice, że ma nawet wlutowany odwrotnie jeden z tranzystorów. oraz jest przystosowane do pracy przy sieci 220V, a przy 230V, lub lekko wyższym może samoczynnie ulec wewnętrznemu uszkodzeniu, z powodu dobrania elementów 'na żyłę’. ciekawe ile lat ludzie mieli zabiegi lecznicze samą wiarą w działanie urządzenia..
    nie oddam klientowi tego bez dorobienia układu kontroli prawidłowej pracy..
    magnoter d26 to porażka projektanta i nie powinno nigdy zostać dopuszczone do użytku, ponieważ personel nie ma żadnego znaku, że urządzenie nie generuje sygnału.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *