Magnoter D26

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Magnoter D26 jest urządzeniem wykorzystywanym w fizykoterapii do leczenia zmiennym polem elektromagnetycznym. Przykład takiego urządzenia przedstawiono na zdjęciu poniżej.

Aparatura do magnetostymulacji

Urządzenie do magnetoterapii polem małej częstotliwości składa się z generatora prądu małej częstotliwości, układów elektronicznych umożliwiających regulację parametrów tego prądu oraz aplikatora. Większość urządzeń posiada 2 lub więcej aplikatorów, przy czym każdy z nich wykazuje charakterystyczny rozkład pola magnetycznego.

Polskie urządzenia

Omawiając temat aparatów do magnetostymulacji warto wspomnieć, że dysponujemy w Polsce dwoma takimi urządzeniami: MRS 2000 oraz najnowszym aparatem Viofor JPS.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

MRS 2000 składa się z części generująco-sterującej oraz aplikatora w postaci maty i poduszki z wmontowanymi cewkami. Impulsy magnetyczne zbliżone są do piłokształtnych. W trakcie wykonywania zabiegu pacjent leży na macie. Maksymalna indukcja pola wynosi około 0,4 mT, natomiast czas zabiegu – 8 minut. W jego trakcie aparat emituje pole magnetyczne w trzech cyklach.

Viofor JPS jest oryginalnym polskim urządzeniem do magnetostymulacji, przy czym skrót JPS pochodzi od nazwisk jego twórców. Częstotliwości impulsów podstawowych mieszczą się w przedziale 180-195 Hz. Z kolei amplitudę nastawia się skokowo przyciskami intensywności o 13 stopniach od 0,5 do 12.

Bibliografia

  1. Mika T., Kasprzak W., Fizykoterapia, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2006.


Polecane produkty:
Enedu
Enedu

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Jedna odpowiedź

  1. magnoter d26 wygląda w środku jak jakaś praca dyplomowa. porażka projektowa. jedną z wad projektowych jest absolutny brak kontroli prawidłowości pracy. jedno z tych urządzeń dostałem do przeglądu i odświeżenia. okazało się, że urządzenie nie generuje żadnego sygnału na wyjściu (zwarcia opiłkami przy montażu spowodowały spalenie stopni wyjściowych), a po głębszym przyglądnięciu elektronice, że ma nawet wlutowany odwrotnie jeden z tranzystorów. oraz jest przystosowane do pracy przy sieci 220V, a przy 230V, lub lekko wyższym może samoczynnie ulec wewnętrznemu uszkodzeniu, z powodu dobrania elementów 'na żyłę’. ciekawe ile lat ludzie mieli zabiegi lecznicze samą wiarą w działanie urządzenia..
    nie oddam klientowi tego bez dorobienia układu kontroli prawidłowej pracy..
    magnoter d26 to porażka projektanta i nie powinno nigdy zostać dopuszczone do użytku, ponieważ personel nie ma żadnego znaku, że urządzenie nie generuje sygnału.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *