Ból w pachwinie – kinesiotaping

//Ból w pachwinie – kinesiotaping
Sprawdzony Fizjoterapeuta

Pytanie

Witam,
przychodzę z pytaniem czy można nakleić plastry kinesiotaping na pachwinę? Została ona naciągnięta przy szybkim biegu i boli.

Pozdrawiam
Igor

Odpowiedź

Panie Igorze,
aplikacji na więzadło pachwinowe nie stosuję się. Czy jest Pan pewny, że to własnie więzadło pachwinowe zostało uszkodzone? W obszar “pachwiny” wchodzi dużo struktur, są to m.in. mięśnie z grupy przywodzicieli (grzebieniowy, przywodziciel krótki, długi, wielki) oraz mięsień biodrowo-lędźwiowy, który przechodzi pod więzadłem pachwinowym. Zazwyczaj wyżej wymienione tkanki zostają naciągnięte / przeciążone podczas szybkiego biegu i dają dolegliwości bólowe. Jeśli chodzi o kineiotaping w tym przypadku, zalecam udać się do wykwalifikowanego fizjoterapeuty, który po dokładnym przebadaniu funkcjonalnym zaaplikuje odpowiednią technikę oklejania plastrami w obszarze uszkodzonych tkanek.

Medfile

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Marcin Baranowski
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław

Polecane produkty:
Strefa Fizjoterapii

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!

 

*Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA
Prywatność i Warunki