Taping kolana (stabilizacja rzepki)

///Taping kolana (stabilizacja rzepki)
Fotodepilacja Wrocław

Taping kolana (stabilizacja rzepki):

1. Oczyść skórę (odtłuść).
2. Usuń włosy.
3. Poleć pacjentowi usiąść z wyciągniętą nogą. Weź gotową aplikację w kształcie litery „Y”. Oderwij osłonę papierową z podstawy (ogona) i umieść go poniżej kolana (7-10 cm).
4. Poleć pacjentowi zgiąć kolano do kąta około 110° i owiń taśmą w kształcie litery „Y” z pkt. 3 stopniowo odrywając osłonę wokół rzepki. Napnij taśmę na około 70%. Końcówka taśmy bez napięcia.
5. Potrzyj plaster kinesiotaping, aby zwiększyć jego przyleganie.
6. Weź drugą aplikację w kształcie litery „Y” oderwij osłonę. Podstawę (ogon) umieść nieco powyżej kolana (7-10 cm). Wykonaj czynności z pkt. 4.
7. Potrzyj plaster, aby zwiększyć jego przyleganie.

Polecane produkty:
Rehabilitacja Wrocław
Autor: |2017-04-09T22:37:09+00:0027 Październik, 2013|Kategorie: Kinesiotaping|Tagi: , , , , |2 komentarze

2 komentarze

 1. Aleksander 9 lipca 2017 w 18:23 - Odpowiedz

  Pacjentom się wydaje,że wszystko mozna zatejpowac,natomiast jeśli myślimy o leczeniu nieoeracyjnym,to medoda ta jest jedynie pol środkiem i tradycyjnej fizykoterapii np.laser, pole magnetyczne, jonoforeza etc, się nie zastąpi.Tape nie goi kontuzji, a jedynie poprawia stabilność kolana.
  Aleksander Olszewski

 2. Patryk 29 czerwca 2016 w 17:55 - Odpowiedz

  Witam,
  Mam uszkodzone wiązadło rzepki i muszę ustabilizować je do gry w piłkę nożną. Mam zakupioną taśmę oraz stabilizator; mogę użyć ich obydwu czy nie jest to konieczne? Jeśli nie ma takiej możliwości to co lepiej i czy konieczne jest usuwanie włosów przed tapingiem?
  Pozdrawiam

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!