Fizjoterapia estetyczna

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Fizjoterapia estetyczna to stosunkowo nowa dziedzina fizjoterapii, zyskująca jednak coraz większe grono zwolenników. Obejmuje bowiem wykonywanie bezpiecznych, zachowawczych zabiegów celem poprawy urody i samopoczucia. Przeciwdziała przedwczesnemu starzeniu się, niweluje widoczność zmarszczek, ujędrnia skórę i zmniejsza widoczność cellulitu. Ma także wiele innych zalet.

Fizjoterapia estetyczna

Fizjoterapia estetyczna – na czym polega?

Fizjoterapia estetyczna polega na wykonywaniu określonych, starannie dobranych do potrzeb klienta zabiegów z zakresu fizjoterapii, które nie mają jednak na celu rehabilitacji zdrowotnej, lecz poprawę urody i sylwetki. Takimi zabiegami mogą być:

 • masaż Kobido – głęboki masaż twarzy i szyi, składa się z kilku etapów: ruchy delikatne, techniki głębokie, techniki liftingujące, drenaż limfatyczny, akupresura. Jest nie tylko niezwykle przyjemny, ale i skuteczny. Poprawia ukrwienie skóry, odmładza ją, zmniejsza widoczność zmarszczek mimicznych, dodaje blasku i wygładza;
 • fala uderzeniowa – w fizjoterapii estetycznej wykonywana celem zmniejszania widoczności cellulitu oraz redukcji tkanki tłuszczowej. Wskutek zabiegu dochodzi do wibracji w tkance łącznej, co wpływa na rozluźnienie nieelastycznych włókien i rozbijanie tkanki tłuszczowej. Dodatkowo obserwuje się efekt drenażu limfatycznego;
 • masaż bańką chińską – również o działaniu zmniejszającym cellulit i redukującym tkankę tłuszczową. Dodatkowo masaż ten zmniejsza obrzęki, zwiększa ukrwienie i dotlenienie skóry nadając jej blasku oraz poprawia jej jędrność;
 • terapia TECAR – wykorzystuje fale radiowe wysokiej częstotliwości celem biostymulacji komórek. Szybciej się regenerują, dlatego uzyskujemy efekt odmłodzenia i przyspieszenia naturalnej syntezy włókien kolagenowych;
 • różnego rodzaju masaże ręczne, np. masaż ujędrniający, masaż antycellulitowy, masaż przeciwobrzękowy;
 • terapia blizn – zarówno pooperacyjnych, jak i wszelkich innych. Zmniejszenie widoczności blizn w dużym stopniu przekłada się na wygląd i samopoczucie klienta, dlatego wiele osób zalicza mobilizacje blizn do fizjoterapii estetycznej.

 

Fizjoterapia estetyczna jest niezwykle obszernym działem fizjoterapii, jeśli chodzi o zabiegi. Są nimi także wszelkie kąpiele lecznicze i natryski wodne (ogólnie pojęta hydroterapia), laseroterapia, naświetlanie skóry lampą na podczerwień, zabiegi z zakresu elektrolecznictwa, peloidoterapia, a także coraz popularniejszy w ostatnim czasie kinesiotaping estetyczny.

Zalety fizjoterapii estetycznej

Fizjoterapeuci coraz chętniej zatrudniani są w salonach piękności, gabinetach odnowy i ośrodkach SPA. Także sami zakładają własne placówki skupione na fizjoterapii estetycznej. Dzieje się tak ze względu na ich szeroką wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii ludzkiego ciała. Mają bardzo dobre wyczucie tkanek, elastyczności skóry, potrafią skutecznie wskazać ewentualne zwłóknienia i zgrubienia. W efekcie techniki manualne i masaże, które wykonują, mają dużą skuteczność. Decydując się na zabiegi z fizjoterapii estetycznej otrzymujemy gwarancję, że będą one wykonane w pełni profesjonalnie i wykażą się skutecznością. Takiej pewności nie mamy udając się do osoby bez tak rozległej wiedzy na temat ludzkiego ciała.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zobacz również: Wpływ masażu na organizm.

Fizjoterapia estetyczna – dla kogo?

Z zabiegów fizjoterapii estetycznej mogą skorzystać wszystkie osoby, które nie mają przeciwwskazań do danego zabiegu. Przede wszystkim poleca się je jednak w następujących przypadkach:

 • utrata jędrności i elastyczności skóry;
 • utrata blasku skóry, gdy staje się ona szara i wygląda niezdrowo;
 • pojawienie się zmarszczek mimicznych;
 • cellulit, rozstępy;
 • nadmiar tkanki tłuszczowej;
 • gromadzenie się wody w organizmie, tendencja do obrzęków;
 • opadające kąciki ust lub opadające powieki;
 • blizny na ciele.

 

I wiele innych.

Należy pamiętać, że trwałość efektów uzyskuje się dopiero po całej serii zabiegów. W przypadku licznych zabiegów z zakresu fizjoterapii estetycznej są one widoczne także po jednym zabiegu, jednak szybko ustępują. Dlatego zaleca się pakiet 5-10 zabiegów, w zależności od ich rodzaju i wskazań. Następnie przeważnie należy kontynuować je w kolejnym czasie, np. z częstotliwością 1 raz na miesiąc.Polecane produkty:

Bibliografia

 1. Kasprzak W., Mańkowska A., Fizjoterapia w kosmetologii i medycynie estetycznej, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2010.
 2. Kasprzak W., Mańkowska A., Fizykoterapia, medycyna uzdrowiskowa i SPA, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2017.

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Najpopularniejsze w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *