Szukaj
Szukaj

Fizjoterapia estetyczna

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Fizjoterapia estetyczna to stosunkowo nowa dziedzina fizjoterapii, zyskująca jednak coraz większe grono zwolenników. Obejmuje bowiem wykonywanie bezpiecznych, zachowawczych zabiegów celem poprawy urody i samopoczucia. Przeciwdziała przedwczesnemu starzeniu się, niweluje widoczność zmarszczek, ujędrnia skórę i zmniejsza widoczność cellulitu. Ma także wiele innych zalet.

Fizjoterapia estetyczna

Fizjoterapia estetyczna – na czym polega?

Fizjoterapia estetyczna polega na wykonywaniu określonych, starannie dobranych do potrzeb klienta zabiegów z zakresu fizjoterapii, które nie mają jednak na celu rehabilitacji zdrowotnej, lecz poprawę urody i sylwetki. Takimi zabiegami mogą być:

  • masaż Kobido – głęboki masaż twarzy i szyi, składa się z kilku etapów: ruchy delikatne, techniki głębokie, techniki liftingujące, drenaż limfatyczny, akupresura. Jest nie tylko niezwykle przyjemny, ale i skuteczny. Poprawia ukrwienie skóry, odmładza ją, zmniejsza widoczność zmarszczek mimicznych, dodaje blasku i wygładza;
  • fala uderzeniowa – w fizjoterapii estetycznej wykonywana celem zmniejszania widoczności cellulitu oraz redukcji tkanki tłuszczowej. Wskutek zabiegu dochodzi do wibracji w tkance łącznej, co wpływa na rozluźnienie nieelastycznych włókien i rozbijanie tkanki tłuszczowej. Dodatkowo obserwuje się efekt drenażu limfatycznego;
  • masaż bańką chińską – również o działaniu zmniejszającym cellulit i redukującym tkankę tłuszczową. Dodatkowo masaż ten zmniejsza obrzęki, zwiększa ukrwienie i dotlenienie skóry nadając jej blasku oraz poprawia jej jędrność;
  • terapia TECAR – wykorzystuje fale radiowe wysokiej częstotliwości celem biostymulacji komórek. Szybciej się regenerują, dlatego uzyskujemy efekt odmłodzenia i przyspieszenia naturalnej syntezy włókien kolagenowych;
  • różnego rodzaju masaże ręczne, np. masaż ujędrniający, masaż antycellulitowy, masaż przeciwobrzękowy;
  • terapia blizn – zarówno pooperacyjnych, jak i wszelkich innych. Zmniejszenie widoczności blizn w dużym stopniu przekłada się na wygląd i samopoczucie klienta, dlatego wiele osób zalicza mobilizacje blizn do fizjoterapii estetycznej.

 

Fizjoterapia estetyczna jest niezwykle obszernym działem fizjoterapii, jeśli chodzi o zabiegi. Są nimi także wszelkie kąpiele lecznicze i natryski wodne (ogólnie pojęta hydroterapia), laseroterapia, naświetlanie skóry lampą na podczerwień, zabiegi z zakresu elektrolecznictwa, peloidoterapia, a także coraz popularniejszy w ostatnim czasie kinesiotaping estetyczny.

Zalety fizjoterapii estetycznej

Fizjoterapeuci coraz chętniej zatrudniani są w salonach piękności, gabinetach odnowy i ośrodkach SPA. Także sami zakładają własne placówki skupione na fizjoterapii estetycznej. Dzieje się tak ze względu na ich szeroką wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii ludzkiego ciała. Mają bardzo dobre wyczucie tkanek, elastyczności skóry, potrafią skutecznie wskazać ewentualne zwłóknienia i zgrubienia. W efekcie techniki manualne i masaże, które wykonują, mają dużą skuteczność. Decydując się na zabiegi z fizjoterapii estetycznej otrzymujemy gwarancję, że będą one wykonane w pełni profesjonalnie i wykażą się skutecznością. Takiej pewności nie mamy udając się do osoby bez tak rozległej wiedzy na temat ludzkiego ciała.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zobacz również: Wpływ masażu na organizm.

Fizjoterapia estetyczna – dla kogo?

Z zabiegów fizjoterapii estetycznej mogą skorzystać wszystkie osoby, które nie mają przeciwwskazań do danego zabiegu. Przede wszystkim poleca się je jednak w następujących przypadkach:

  • utrata jędrności i elastyczności skóry;
  • utrata blasku skóry, gdy staje się ona szara i wygląda niezdrowo;
  • pojawienie się zmarszczek mimicznych;
  • cellulit, rozstępy;
  • nadmiar tkanki tłuszczowej;
  • gromadzenie się wody w organizmie, tendencja do obrzęków;
  • opadające kąciki ust lub opadające powieki;
  • blizny na ciele.

 

I wiele innych.

Należy pamiętać, że trwałość efektów uzyskuje się dopiero po całej serii zabiegów. W przypadku licznych zabiegów z zakresu fizjoterapii estetycznej są one widoczne także po jednym zabiegu, jednak szybko ustępują. Dlatego zaleca się pakiet 5-10 zabiegów, w zależności od ich rodzaju i wskazań. Następnie przeważnie należy kontynuować je w kolejnym czasie, np. z częstotliwością 1 raz na miesiąc.



Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Kasprzak W., Mańkowska A., Fizjoterapia w kosmetologii i medycynie estetycznej, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2010.
  2. Kasprzak W., Mańkowska A., Fizykoterapia, medycyna uzdrowiskowa i SPA, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2017.

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *