Szukaj
Szukaj

Zestaw dla sportowca – niezbędniki przy urazach i kontuzjach

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Sport to zdrowie – powiedzenie, które kojarzy każdy z nas. Aktywność fizyczna jest bardzo ważna dla naszego organizmu, w końcu nasz układ ruchowy i mięśniowy został przystosowany do ruchu. Jednak regularnie uprawiając sport często zmagamy się z różnego rodzaju kontuzjami, stłuczeniami czy urazami. Warto więc wyposażyć się w tzw. zestaw dla sportowca, czyli produkty, które przynoszą natychmiastową ulgę w bólu, a także przyspieszają regenerację i pozwalają na szybszy powrót do ponownej aktywności.

Zestaw dla sportowca - niezbędniki przy urazach i kontuzjach

Co powinien zawierać zestaw dla sportowca?

Odpowiedź na to pytanie nie jest oczywista, ponieważ wielu osobom od razu może kojarzyć się z suplementami czy akcesoriami do ćwiczeń. Natomiast zestaw dla sportowca to także niezbędniki, jakie powinny znajdować się np. w torbie sportowej czy w apteczce klubu sportowego. Znajdą się tam m.in. produkty przynoszące natychmiastową ulgę i rozluźnienie. Do jednych z nich zaliczamy maści na urazy i kontuzje, czyli produkty odpowiednie zarówno dla sportowców, jak i dla pracowników fizycznych czy wszystkich osób zmagających się z obrzękami, stłuczeniami czy przeciążeniami.

Do jednych z nich zaliczamy TAVON – maść na kontuzje i urazy wyprodukowaną w Polsce. Jest to produkt odpowiedni przy dolegliwościach bólowych, jakie pojawiają się np. podczas aktywności fizycznej lub po treningu. Sprawdzi się przy napięciach mięśniowych, obrzękach, siniakach. Dzięki zawartym w składzie składnikom naturalnym produkt relaksuje, pozostawia skórę miękką i przyjemną w dotyku. Warto zwrócić również uwagę na produkty takie jak lód w sprayu czy kompresy żelowe. Tzw. terapia zimnem i ciepłem sprawdza się nie tylko u sportowców, ale także u osób narażonych na różnego rodzaju dolegliwości bólowe, zmęczenie czy napięcia mięśniowe.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Maść końska rozgrzewająca na różnego rodzaju bolączki

Odpowiednia dla sportowców, ale i osób skarżących się na różnego rodzaju dolegliwości bólowe – maść końska rozgrzewająca. Jest to produkt chętnie wybierany przez naszych przodków, a obecnie często stosowany np. w przypadku bólu mięśni czy dyskomfortu spowodowanego przeciążeniem lub intensywnym treningiem.

Jakie produkty powinny znaleźć się w apteczce sportowej?

Podczas meczu, rozgrywek sportowych czy podczas wyjazdu na zawody każdy klub sportowy zabiera ze sobą apteczkę sportową, w której znajdują się środki pierwszej pomocy, w tym również produkty pozwalające na szybki powrót do aktywności fizycznej. Do tego typu produktów z pewnością zaliczamy sztuczny lód w sprayu, który poprzez obniżenie temperatury ciała przynosi ulgę w bólu i pozwala na szybki powrót na boisko. Kolejnym produktem, jaki zdecydowanie powinien znajdować się w apteczce sportowej jest kompres ciepło/zimno. Rewelacyjnie sprawdza się w nagłych przypadkach jak np. stłuczenia, stany zapalne, różnego rodzaju bóle, obrzęki i urazy. Sporą zaletą jest możliwość wielokrotnego użytku, co świetnie sprawdza się w przypadku sportów drużynowych. Dzięki temu, że okłady są poręczne i nie zajmują sporo miejsca można je z łatwością zabrać gdziekolwiek zajdzie potrzeba.

Artykuł sponsorowany

Patronite
Patronite

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *