Szukaj
Szukaj

Biorezonans

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Biorezonans to metoda diagnostyczna i terapeutyczna wykorzystywana w medycynie alternatywnej. Nie posiada udokumentowanej i potwierdzonej badaniami naukowymi skuteczności, jednak wiele osób korzystających z niej potwierdza oczekiwane efekty. Istotą biorezonansu jest wykorzystanie drgań o określonej częstotliwości, które oddziałują na patogeny organizmu (alergeny, pasożyty, wirusy, bakterie itd.).

Biorezonans

Biorezonans – na czym polega?

Metoda bazuje na przekonaniu, że każdy patogen obecny w ciele człowieka emituje określony zakres drgań, co jest w stanie wykryć urządzenie zwane biorezonansem. Tym samym można nie tylko wykryć rodzaj patogenu chorobotwórczego, ale również zniszczyć go, emitując drgania o takim działaniu. Dodatkowo terapia ma wzmacniać układ odpornościowy, synchronizować pracę fal mózgowych i regulować pracę narządów wewnętrznych. Innymi słowy, oddziałując zewnętrznym źródłem odpowiedniej częstotliwości podnosimy amplitudę drgań emitowanych przez patogen czego konsekwencją jest jego rozerwanie, a tym samym likwidacja. Efektem terapii takimi drganiami, pod warunkiem jej odpowiedniego dopasowania do czynnika chorobotwórczego, jest eliminacja przyczyn schorzeń, a co najważniejsze, powrót do zdrowia.

Biorezonans wykonuje się w pozycji siedzącej. Pacjent trzyma w dłoniach metalowe końcówki urządzenia, przez które przepływa generowany prąd o określonej częstotliwości. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny, w jego przebiegu odczuwa się jedynie delikatne mrowienie w dłoniach w związki z przepływem prądu. Odczucia te są podobne do zabiegów z zakresu elektrolecznictwa, np. metody TENS. W tym czasie specjalista manewruje parametrami i dobiera zakres częstotliwości do indywidualnych potrzeb pacjenta i własnych podejrzeń diagnostycznych.

Biorezonans – co wykrywa?

Zwolennicy tej metody twierdzą, że jest ona w stanie wykryć między innymi następujące problemy zdrowotne:

 • alergie;
 • nietolerancje pokarmowe;
 • zatrucia;
 • infekcje pasożytnicze;
 • borelioza.

W praktyce wskazaniem do zastosowania tej metody jest podejrzenie jakiejkolwiek infekcji bakteryjnej, pasożytniczej, grzybiczej bądź wirusowej, jak również podejrzenie dowolnej alergii. Zwłaszcza, jeśli badania tradycyjnej medycyny nie są w stanie zdiagnozować przyczyn występujących u pacjenta objawów. Co istotne, zgodnie z twierdzeniem zwolenników, biorezonans nie tylko wykrywa problem zdrowotny, ale również jest w stanie go wyleczyć. Wiele osób wskazuje na skuteczność biorezonansu m.in. w usuwaniu uzależnień, np. od tytoniu. Istnieją przesłanki, że wystarczy już jedna wizyta, aby pozbyć się głodu nikotynowego i na zawsze rozstać się z nałogiem.

Patronite
Patronite

Czy biorezonans jest skuteczny?

Nie istnieją żadne naukowe potwierdzenia, że biorezonans jest metodą skuteczną. Uważają tak jedynie zwolennicy metody i przedstawiciele medycyny alternatywnej, jednak nie opierają się na sprawdzonych dowodach naukowych. Uważa się również, że pacjenci, którzy mieli okazję korzystać z metody i wskazują na jej skuteczność, opierają się głównie na efekcie placebo. To dzięki niemu u niektórych dochodzi do rzeczywistej poprawy stanu zdrowia.

Czy biorezonans jest bezpieczny?

Biorezonans, choć jego skuteczność nie została potwierdzona, jest metodą stosunkowo bezpieczną. Nie opisano dotychczas żadnych skutków ubocznych jej użycia, o ile zastosowano ją u pacjentów bez przeciwwskazań zdrowotnych. Do przeciwwskazań zaliczamy:

 • obecność rozrusznika serca lub innych stymulatorów w ciele pacjenta;
 • ciężkie choroby psychiczne;
 • metalowe elementy w ciele pacjenta, np. implanty i zespolenia (istnieje możliwość wykonania biorezonansu jedynie u pacjentów z implantami tytanowymi);
 • ciąża;
 • padaczka;
 • zaawansowane nowotwory;
 • poważne zaburzenia rytmu serca (arytmia);
 • zakrzepowe zapalenie żył.

Decyzję o wykonaniu biorezonansu podejmuje specjalista w danym gabinecie, po zapoznaniu się ze stanem zdrowia pacjenta.

Biorezonans – cena

Badanie lub terapia z wykorzystaniem biorezonansu waha się w cenie około 40-300 zł, w zależności od wybranej opcji. Diagnostyka pojedynczego alergenu może kosztować zaledwie 10 zł, jednak najczęściej decydujemy się na cały pakiet alergenów. Test na boreliozę kosztuje średnio 100 zł, natomiast odczulająca terapia BRT około 50-100 zł. Zazwyczaj należy wykonać kilka zabiegów terapeutycznych, co wpływa na większy ostateczny koszt. Warto decydować się na zakup zabiegów w pakiecie.Polecane produkty:

Bibliografia

 1. Rastoncy S., Biorezonans i inne techniki terapeutyczne, Wydawnictwo Vital, Białystok 2019.
 2. Wikarski J., Biorezonans. Zdrowie bez recepty, Wydawnictwo TCM, Wrocław 2021.
Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *