Szukaj
Szukaj

Czy catering dietetyczny to dobry pomysł dla osób na rehabilitacji?

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Osoby ze schorzeniami neurologicznymi, po urazach kręgosłupa, z zapalaniem stawów czy po urazach sportowych chętnie korzystają z usług fizjoterapeuty, który ma przywrócić im sprawność ruchową. Wiele z tych osób, by powrócić do zdrowia, musi przestrzegać specjalnych diet. Mają one uzupełnić niedobory organizmu, wzmocnić go i przyspieszyć rehabilitację. Czy zatem dieta pudełkowa do dobry pomysł? Sprawdzamy!

Czy catering dietetyczny to dobry pomysł dla osób na rehabilitacji?

Dla kogo catering dietetyczny?

Catering dietetyczny skierowany jest przede wszystkim do osób, które chcą odżywiać się zdrowo i racjonalnie. Dieta pudełkowa to zwykle 3 lub 5 dobrze zbilansowanych posiłków, zawierających odpowiednią ilość witamin i minerałów oraz dokładnie obliczoną podaż białka, węglowodanów i tłuszczów. Korzystając z takiego rozwiązania, możesz dopasować kaloryczność posiłków oraz składniki diety. Możesz zdecydować się na przykład na dietę dla diabetyków o niskim indeksie glikemicznym lub dietę wegetariańską eliminującą mięso i składniki pochodzenia zwierzęcego, ale z dodatkiem ryb.

Dieta pudełkowa to również świetne rozwiązanie dla osób, które chcą schudnąć. Doskonale zbilansowane posiłki pomogą zgubić zbędne kilogramy, a Ty nie musisz się martwić o przeliczanie kaloryczności czy ważenie produktów. Z cateringu dietetycznego chętnie skorzystają również osoby chcące zaoszczędzić nieco czasu. Przestrzeganie zdrowej diety wymaga planowania i systematycznego gotowania. Dzięki zamawianym posiłkom wszystkie te czynności masz po prostu z głowy.

I wreszcie catering dietetyczny to świetna opcja dla osób, które nie mają energii, by gotować. Często po przebytym urazie czy długotrwałej chorobie nie masz ani apetytu, ani sił na systematyczne przygotowywanie posiłków. Zamawiając jedzenie z firmy cateringowej, dostaniesz zbilansowane posiłki, które pozwolą Ci szybko wrócić do formy.

Przykładowe rodzaje diety pudełkowej

Wiele firm cateringowych oferuje różne rodzaje diet. Najpopularniejsza jest oczywiście dieta klasyczna, nazywana często optymalną. Skomponowana jest ona ze wszystkich produktów, które znajdują się w piramidzie żywienia. W menu znajdują się: mięso, ryby, nabiał, produkty z glutem oraz cukier. W opozycji do niej stoją często diety eliminacyjne – bez laktozy czy glutenu.

Patronite
Patronite

Inną popularną dietą jest dieta wegetariańska. Mimo, że nie znajdziesz w niej mięsa, to menu jest zbilansowane i urozmaicone. To świetna propozycja dla osób, które chcą poprawić swoje nawyki żywieniowe bądź po prostu z jakiegoś względu wykluczyły z diety mięso. Menu klasyczne i wegetariańskie zazwyczaj mają wersje odchudzające, a więc takie o niższej kaloryczności, które pozwolą Ci zgubić zbędne kilogramy.

Do chętnie wybieranych diet należą również diety sportowe, oczyszczające (nazywane często sokowymi), dieta bulionowa (hollywoodzka) oraz różnego rodzaju diety odżywcze, np. dieta fleksitariańska dla mózgu.

Jak wybrać odpowiednią dla siebie dietę?

Zanim jednak wybierzesz konkretną dietę, zastanów się, na jakich efektach najbardziej Ci zależy. Może chcesz schudnąć, by odciążyć obolałe stawy. A może po porostu poprawić kondycję organizmu albo wzmocnić układ krwionośny. Dostarczyć sobie po zimie niezbędnych witamin i minerałów, by wzmocnić odporność czy też zadbać o swój układ oddechowy i zastosować dietę przeciwzapalną. Od tego bowiem zależy, jakie menu wybierzesz i czy naprawdę będziesz zadowolony z efektów konkretnej diety.

Jeśli jednak masz wątpliwości, który jadłospis będzie dla Ciebie odpowiedni, skontaktuj się z firmą cateringową. Konsultant na infolinii pomoże Ci wybrać właściwą dietę, a w razie potrzeby umówi Cię na rozmowę z dietetykiem.

Artykuł sponsorowany

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne
w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *