Kinesiotaping na kręgosłup (dyskopatia)

//Kinesiotaping na kręgosłup (dyskopatia)
Sprawdzony Fizjoterapeuta

Pytanie

Dzień dobry,
mam pytanie odnośnie plastrów do kinesiotapingu. Zmagam się z silnym bólem kręgosłupa lędźwiowego (dyskopatia wielopoziomowa) zastanawiam się nad tymi plastrami. Nigdy nie miałam z nimi styczności. Nie wiem jak je się zakłada, czy to trzeba iść do rehabilitanta czy ktoś może mi w domu je nakleić na kręgosłup? Tylko nie mam pojęcia jakie miałabym kupić i jak je się przykleja, jakie miejsce, w która stronę itd. Proszę o pomoc w dobraniu plastrów i nakierować jak to prawidłowo zrobić? Będę wdzięczna za opinie czy warto zastosować plastry kinesiotaping przy moim kręgosłupie i jak.

Anna

Odpowiedź

Pani Anno,
dobrze naklejone, przez wyszkolonego fizjoterapeutę, plastry kinesiotaping mogą pełnić w Pani przypadku jedynie formę wspomagania terapii (po uprzednio przeprowadzonej rehabilitacji). To absolutnie nie jest forma leczenia, a jedynie pomoc w złagodzeniu objawów. Plastrowanie bez wcześniej przeprowadzonej terapii manualnej będzie mało efektywne, tak jak kinesiotaping na własną rękę lub przez osobę niewyszkoloną w tej dziedzinie. Bardziej wartościowe będzie przeznaczyć czas na wizytę u wykwalifikowanego fizjoterapeuty, który dobierze i zastosuje odpowiednie leczenie.

Medfile

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
centrum.fizjoterapeuty.pl

Fizjoterapia Wrocław

Polecane produkty:
Strefa Fizjoterapii

Zostaw komentarz

Zadaj pytanie

Pytania do specjalisty on-line. Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukałeś, a sprawa jest dla Ciebie ważna – zadaj pytanie poprzez poniższy formularz. Nasi specjaliści z pewnością udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Twoje pytanie i odpowiedź zostanie opublikowana w naszym serwisie, aby inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać. Zapraszamy do kontaktu!

 

*Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA
Prywatność i Warunki