Szukaj
Szukaj

Drętwienie i ból uda

Spis treści

Pytanie


Dzień dobry,
od kilku miesięcy mam problem z bólem, a bardziej drętwieniem połączonym z delikatnym bólem w okolicy mięśnia dwugłowego uda. Ból idzie od mięśni pośladkowych do kolana, a najbardziej odczuwalny jest w okolicy 20 cm od kolana. Na początku myślałem, że przy siadzie i/lub martwym ciągu naciągnąłem sobie mięsień, więc odpuściłem treningi obciążające nogi. Dolegliwość dotyczy tylko jednej, nogi prawej i błyskawicznie pojawia się podczas jazdy autem, gdy muszę cały czas operować gazem.

Ciągle rozciągam się i roluję. Podkładam piłkę tenisową, butelkę itp. Ogólnie testuję, jednak efekty marne. Fizjoterapeuci mają różne teorie i mało spójne. Dyskomfort pojawia się także podczas siedzenia. Zauważyłem, że jest mniejszy gdy coś podłożę pod pośladki, mam podnóżek pod stopami i udo nie opiera się/nie wisi na siedzisku. Ból nie nasila się, a nawet wręcz trochę ustępuje po delikatnym wysiłku nóg, np. po jeździe na rowerze czy po rozciąganiu nie czuje większych problemów. Jednak jest on dokuczliwy na przykład podczas biegania. A jestem biegaczem długodystansowym. Teraz pomyślałem, że ból może idzie od pleców. Może warto zrobić RTG kręgosłupa z odcinkiem lędźwiowym? Mają Państwo pomysł co to może być? Jakiś kierunek zaczepienia?

Paweł

 

Odpowiedź


Panie Pawle,
po opisie Pańskich dolegliwości skłaniałbym się ku problemowi dotyczącemu grupy mięśni kulszowo-goleniowych, a także mięśni pośladkowych. Jeśli doszło do uszkodzenia włókien mięśniowych to rozciąganie czy rolowanie w nieodpowiednim czasie może pogłębiać problem lub przeszkadzać w regeneracji, co skutkuję dalszymi problemami. Niestety, aby móc bardziej konkretnie odpowiedzieć na Pańskie pytanie, niezbędne byłoby przeprowadzenie dokładnych testów diagnostycznych związanych z poszczególnymi grupami i kręgosłupem lędźwiowym. Zdjęcie RTG dużo nie nakieruję w tym przypadku. Odnośnie badań obrazowych, bardziej precyzyjnym i mogącym coś więcej powiedzieć byłby MRI.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
centrum.fizjoterapeuty.pl
Tel. 513 776 935

Fizjoterapia WrocławPolecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *