Szukaj
Szukaj

Kursy w fizjoterapii

Spis treści

Kolagen naturalny do picia

Kolagen naturalny do picia

Kursy w fizjoterapii oferują niezwykle szeroki wybór różnego rodzaju szkoleń, przeznaczonych dla chcących rozwijać się fizjoterapeutów. Dzielą się na wiele dziedzin, jako że fizjoterapia wraz ze swoim rozwojem również została podzielona na dziedziny. Może to być np. fizjoterapia ortopedyczna, fizjoterapia uroginekologiczna, fizjoterapia dziecięcą i inne. Co warto wiedzieć o kursach w fizjoterapii?

Kursy w fizjoterapii

Czy warto inwestować w kursy w fizjoterapii?

Fizjoterapeuci stale muszą się szkolić, aby być na bieżąco z najnowszymi, najskuteczniejszymi technikami w swojej dziedzinie. Fizjoterapia to dość prężnie rozwijający się dział medycyny, przez co stale pojawiają się w niej udoskonalone metody i techniki. Poznając je, fizjoterapeuta jest w stanie kompleksowo i rzetelnie świadczyć usługi zdrowotne swoim pacjentom. Podstawową wiedzę, umiejętności i obycie z pacjentami wynosi się oczywiście z 5-letnich studiów. Jednak nie jest to bogata baza do samodzielnej pracy z chorymi. Uczęszczanie na kursy to najlepsza inwestycja w siebie samego oraz w fachową pomoc innym ludziom.

Kursy w fizjoterapii – dofinansowania

Kursy w fizjoterapii mają różny przedział cenowy. Najtańsze kosztują zaledwie kilkaset złotych, inne zaś nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wielu specjalistów nie może pozwolić sobie na taki wydatek, dlatego z pomocą przychodzą firmy udzielające dofinansowań. Do najbardziej znanych należą KFS oraz BUR.

Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS) rozdysponowuje środki przekazane przez Urzędy Pracy z Funduszu Pracy, z myślą o wsparciu kształcenia ustawicznego pracodawców oraz pracowników. Celem jest pomoc w podnoszeniu kompetencji specjalistów, w tym fizjoterapeutów. O dofinansowanie z KFS może starać się każdy pracodawca, który zatrudnia minimum 1 pracownika na umowę o pracę bez względu na wymiar etatu.

Z kolei Baza Usług Rozwojowych (BUR) to bezpłatna baza ofert usług rozwojowych (szkoleń, kursów) utworzona przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Dofinansowanie przysługuje osobom prowadzącym działalność gospodarczą, właścicielom i pracownikom mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Wnioskujący może uzyskać od 50% do 80% kosztów kursu, ale nie więcej niż do wysokości ustalonej w regulaminie danego operatora środków. W obu przypadkach konieczne jest złożenie dokumentów w określonym przez firmę dofinansowującą terminie.

Patronite
Patronite

Kursy KIF

KIF to skrót od Krajowej Izby Fizjoterapeutów, która zrzesza i wspiera wszystkich przedstawicieli tego zawodu. W ramach opłacania składek członkowskic0h, fizjoterapeuci mogą bezpłatnie uczęszczać na szkolenia. Są one prowadzone przeważnie w formie stacjonarnej, z uwagi na możliwość pełnej interakcji z prowadzącym. Jednak coraz chętniej wykorzystuje się również rozwiązania cyfrowe. Warto na bieżąco śledzić ofertę szkoleniową KIF.

Kiedy warto iść na kurs fizjoterapeutyczny?

Na niektóre szkolenia warto pójść już pod koniec studiowania, dzięki czemu nabędziemy podstawę do pracy manualnej z pacjentem, co może przydać się np. na praktykach. Warto postawić na schorzenia, z którymi najczęściej ma się kontakt w ramach praktyk. Dlatego polecanymi kursami są:

Każdy fizjoterapeuta powinien posiadać sporą wiedzę w powyższych tematach, dlatego szkolenia te będą zawsze dobrym wyborem. Po zakończeniu studiów i rozpoczęciu pracy z pacjentami warto rozejrzeć się za kursami w fizjoterapii, które będą wspierać rozwój w wybranym przez siebie kierunku. Niektórzy specjaliści najlepiej czują się w pracy ze sportowcami, inni z dziećmi, jeszcze inni zaś z kobietami w ciąży. Szkolenia bardziej zaawansowane (np. NDT Bobath) i ukierunkowane najlepiej wykonywać najwcześniej po kilku miesiącach pracy, aby mieć pewność, że jest to kierunek, w którym chcemy się rozwijać.

Przed wyborem szkolenia warto przeczytać opinie na jego temat i doradzić się innych fizjoterapeutów, czy warto na nie pójść. Wzrost zainteresowania szkoleniami sprawił, że coraz więcej firm oferuje tego typu rozwiązania, jednak z różnym skutkiem. Najbezpieczniej jest uczęszczać wyłącznie na szkolenia oferowane przez wiodące firmy szkoleniowe, które mają w tym duże doświadczenie.

Bibliografia

  1. Baza Usług Rozwojowych [https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/].
  2. Krajowy Fundusz Szkoleniowy [https://kfs.pl].
Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Bezpłatne konsultacje
Kubek dla Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Popularne w zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *